Lada Niva Sürekli Dörtçeker mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bünyamin_01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,697

Etiketler
Ynt: Lada Niva Sürekli Dörtçeker mi ?

Yönetici Arkadşlarıma yürekten teşekkür ederim.
İzmirden selamlar iyigeceler.

Arkadaşlar ben 4 seneden beri Niva kullanıyorum ve makine teknikeriyim 86 model nivam var ve arabanın açmadığım kontrol etmediğim yeri kalmadı bu konu dikkatimi çekti başıma bir olay geldi ön şaftta mavsal bozmuştu aşırı sarsıntı ve boşluk vardı mavsal almak için şehir merkezine gitmem gerekiyordu ön şaftı söktüm arabayı çalıştırdım ve ön şaftı sökünce arabanın gitmediğini fark ettim ve arazi (kısa )kolu açtım ve şehir merkezine gittim 5 km lik rizenin köy yollarını tahmın edebilirsiniz virajlarla dolu hiç bir sorun yaşamadım ne bir savrulma nede hakimiyette zorluk.

Bende Anzer'in güneyindeyim (Bayburt). Bizim 2007 Nivaya "Promolada" (isteğe bağlı 4x2/4x4) taktık geçen aylarda...

İlk başta biraz tedirgindim, zira araçta 2-3 cm. kadar yükseltme de var. Ama şimdi "kesinlikle" tavsiye ederim... hiç savrulma-dengesizlik yaşamadım (takalı 2-3 bin Km. oldu)... yakıt tasarrufu (%10 civarında) olduğunu da düşünüyorum ama sağlıklı-net bir ölçüm yapamadım...

promolada ? isteğe bağlı 4x2 4x4

ben şuan dif kilidini araştırıyorm acaba nasıl olur falan diye :smiley: şimdide promolada mı çıktı :smiley:

bu ney yaaavv her şey dön başa :smiley:

bendede 90 model niva var ve 2 yıldır 4 x2 olarak kullandım hiç bir sorun çıkarmadı aksine düz yolda 135 km yi rahat görüyor ve hızlanma kalkış konusunda bir okadarda iyileşti fakat şimdi 4x4 lerini bağlattım eskisi gibi hız yapılamıyor ama arazide tek geçerim nivadan başka tanımam

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri