LADA NİVA TRAİLMASTER YÜKSELTME KİTİ 5CM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaneruslu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,920

kaneruslu

Kamp II
Web
www.kanerotomotiv.net
LADA NİVA M MODELİ İÇİNDE ARTIK AMORTİSÖRLER HAZIR

jv4j8.jpg

jv4dy.jpg

jv4gr.jpg

jv4gz.jpg

Etiketler

Ynt: LADA NİVA TRAİLMASTER YÜKSELTME KİTİ 5CM

o kitler çok pahalı aynı kiti ben yaptım aracım önden ve arkadan 12 cm yükselttim isteyene tarif ederim yaptırır maliyeti 200 tlyi bulmaz kitin

makinaci8' Alıntı:
o kitler çok pahalı aynı kiti ben yaptım aracım önden ve arkadan 12 cm yükselttim isteyene tarif ederim yaptırır maliyeti 200 tlyi bulmaz kitin

bende merakettim nivalarda yükseltmek sıkıntılı diye biliyorum takip edelim ;)

resimleri en kısa zamanda eklerim üstadlar tarif edeyim önce üst rotili sökün ve tornacıya gidin 6 cm bana fiberden bu oyuk kısmı içerde kalacak şekilde parça yapın diyin fiberin kilosu 15 tlden yaklaşık 1 kg malzeme tutar tornacıda 25 tl alır bu parçaları üst salıncağa rotil ile monte edin kafayı yerine takın aracınız 6 cm yükselmiş oldu eee geri kalan 6 cm nerde o zaman hani 12 cm di diyin birazda siz kafa yorun yorumlarınızı yazın ve sadece üstten 6 cm yükseltmeyle olacakmı bakın bakalım

bu resimde görülen 4 cm lik parça ama 6 cm yaptığımda var onun resmini sonra eklerim

DSC 0183

sayın Kamer bey arka amörtisörlerin uzunluğu nedir acaba ölçtünüzmü açık ve kapalı şekilde

Araç yanımda yok üstad şehir dışındayım ama lakin aracın şaftı ile herhangi bir değişiklik yapmadım

İstediğim yorumları alamadım ben bu tecrübeleri 4 araç üzerinde yaklaşık 10 kilo fiber ve bi o kadar vakit harcayarak düşünüp yaptım ve oldu sonuçta ama siz üstadlardan yorum alamadım neyse anlatmaya devam edeyim 6 cm parçayı monte edince farkedeceksinizki lastiğin üst kısmı dışarı çıkmış olacak rot ayarına girdiğinizde tüm ayar pulları alındığında yine dışarda kalacak bunun çözümü nerde siz bulun çözümü bulunca araç 2 cm daha yükselmiş olacak ve akise çok yük binmeyecek

Arkalardan bahsedeyim biraz arka işi en kolay iş ama bunları uydurlamak ve uygun amörtisörü bulmak için günlerce parçacı gezdim .
Amörtisörleri alttan üstten sökün bi taraftan kaldırın ve helezonu dışarı alın sonra yine tornacının yolunu tutun ve yine fiberden ucu sivri halde 12 cmlik malzeme yaptırın helezonun üst kısmına takın ve montajı bitirin
Bundan sonrası size kalmış eğerki aracın lastiğinin şaseden yaklaşık 60 cm açılmasını istiyor iseniz ona göre amörtisör ona göre ayarlanmış denge kolları kullanmak lazım ben 60 yeter dedim ve uzun aramalar sonucunda transit amörtisörü istediğim uzunlukta ama üst kısmı bizim şaseye girmiyor bunun için üst kısmındaki burcu çıkarın ve amörtisörleri takın denge kolunu geri almayı unutmayın ama yoksa araç gaz verdiğinizde bi tarafa frene bastığınızda bi tarafa çekecektir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri