Land Rover Defender 110 Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Volkan07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,700

Volkan07

Yeni Üye
Yer
ANTALYA
Sevgili Dostlar,
Fotograflarını eklediğim aracı alıp Karavan olarak revizyon etmek istiyorum. Sanırım düz dizel olması lazım. Sizce bu araç karavan olur mu?
Hem arazi hemde uzun yol kullanmak istiyorum. 2 Araç olarak düşünüyorum. Fakat Defender 110 ile ilgili hiç tecrüben yok. Motor , Şanzıman ve kaporta ile ilgili önerilerinize ihtiyacım var. 22.500 TL istiyor. Bu fiyat sizce nasıl? Araç halihazırda kullanılıyormuş.

Kısacası bundan iyi bir karavan yapabilinir mi? Karavan için projem hazır. Sadec motor ve yürüyenini mükemmel yapmak istiyorum.

Teşekkürler

2019 01 09 12 09 29

2019 01 09 12 09 49

2019 01 09 12 10 06

2019 01 09 12 10 32

Hocam bende pick up alıp eldeki imkanlarımla karavana benzer bir sistem yaptım forumda var inceleyebilirsiniz ancak çok masraf edersiniz nerdesiniz bilmiyorum ama benim kafamdaki aracı ki sizinkşne benziyor Antalyada kromodi usta yapmış bence bir bakın begenirsiniz yapılmışı almak daha iyidir nacizane tavsiyem fiyatlar 50-60 arasıydı

Hocam bende pick up alıp eldeki imkanlarımla karavana benzer bir sistem yaptım forumda var inceleyebilirsiniz ancak çok masraf edersiniz nerdesiniz bilmiyorum ama benim kafamdaki aracı ki sizinkşne benziyor Antalyada kromodi usta yapmış bence bir bakın begenirsiniz yapılmışı almak daha iyidir nacizane tavsiyem fiyatlar 50-60 arasıydı
Hocam bende Antalya da yaşıyorum. Yapılmışı almak mantıklı ama ben özellikle sıfırdan toplamak istiyorum. Esas sıkıntı şu ki; kamyonet olunca içeriden geçiş yapabiliyor muyuz? Bana muayeneden geçmez sıkıntı olur dediler.

Hocam bende Antalya da yaşıyorum. Yapılmışı almak mantıklı ama ben özellikle sıfırdan toplamak istiyorum. Esas sıkıntı şu ki; kamyonet olunca içeriden geçiş yapabiliyor muyuz? Bana muayeneden geçmez sıkıntı olur dediler.

Hiç sanmıyorum sıkıntı olacağını ben arazide şase hareket etsin kupaya dokunmasın diye birleştirmedim ama yapılabilir ve güzel olur muayenede de sıkıntı olacağını sanmıyorum benim aracım tek seferde geçti...

Volkan07 hocam facede ahmet demir veya kromodi diye arattır onun yaptığı defender karavanlarda geçiş var onlarda pikaptan çevirme tahminim...

Volkan07 hocam facede ahmet demir veya kromodi diye arattır onun yaptığı defender karavanlarda geçiş var onlarda pikaptan çevirme tahminim...
Birde ambulanstan çıkma defender olur mu diye düşünüyorum ama onlar genelde Benzinli olduğu için pek sıcak değilim. Siz ne dersiniz? LPG çok sorun çıkarır mı acaba?

Birde ambulanstan çıkma defender olur mu diye düşünüyorum ama onlar genelde Benzinli olduğu için pek sıcak değilim. Siz ne dersiniz? LPG çok sorun çıkarır mı acaba?
Onlarda olur tabiki içini kafanıza göre yaptırabilirsiniz genelde off road yapacaklar benzinli tercih etmez ama günümüzde benzinle dizel arasında fiyat farkıda kalmadı ayrıca benzinli dizele göre daha sessiz ,şuanki lpg teknolojisi gayet iyi ama sorun lpg deilde usta bence iyi bir usta bulup güzel bir lpg kiti taktırırsanız neden sorun olsun....

Örnek olarak koyduğunuz kırmızı karavan, 130'luktan yapılmış, sizin gösterdiğiniz yeşil Defender 110 kasa. Yani tam o boyda olmayacaktır sizinki. Bir de araçta kaporta işi var. Türkiye'de alüminyum kaporta yapan düzgün usta yok. Varsa da ben bilmiyorum. Komple değiştirseniz de, çok para. Bence benzinli ambulanstan yola çıkın. Dizel motor her zaman daha sorunsuzdur ama benzinli, bir tık daha performanslıdır. 22.500 fiyat biraz fazla gibi, eğer motor ve yürüyen mükemmelse ve size masraf açmayacaksa, o fiyat olabilir. Eğer bu aracı karavan yapacaksanız, karavan firmalarına yaptırın derim. İşi bilmeyen biri el atarsa araca yazık olur.
Kolay gelsin.

Hocam merhaba . Düz dizel araç gidişi oldukça sıkıntılıdır seni tatmin etmeyebilir 60-70 beygirlik bir güç. Motor şanzumanı değiştirip güçlü bir dizel motor revizyonu olayına girersen de min 20-25 daha harcarsın .Alt takımdı yürüyendi , kaportaydı , boyaydı vs derken bir 15-20 daha harcarsın . Üzerine de karavan koyayım dersen olur sana maliyet 100bin . İyi düşünmeden başlama derim nacizane tavsiyem .

Örnek olarak koyduğunuz kırmızı karavan, 130'luktan yapılmış, sizin gösterdiğiniz yeşil Defender 110 kasa. Yani tam o boyda olmayacaktır sizinki. Bir de araçta kaporta işi var. Türkiye'de alüminyum kaporta yapan düzgün usta yok. Varsa da ben bilmiyorum. Komple değiştirseniz de, çok para. Bence benzinli ambulanstan yola çıkın. Dizel motor her zaman daha sorunsuzdur ama benzinli, bir tık daha performanslıdır. 22.500 fiyat biraz fazla gibi, eğer motor ve yürüyen mükemmelse ve size masraf açmayacaksa, o fiyat olabilir. Eğer bu aracı karavan yapacaksanız, karavan firmalarına yaptırın derim. İşi bilmeyen biri el atarsa araca yazık olur.
Kolay gelsin.
Yiğit Bey, Çok Teşekkür ederim. Sizin dediğiniz gibi ya 130 kasa ile yada Ambulans çıkma araştıracağım. Vakit ayırıp beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Hocam merhaba . Düz dizel araç gidişi oldukça sıkıntılıdır seni tatmin etmeyebilir 60-70 beygirlik bir güç. Motor şanzumanı değiştirip güçlü bir dizel motor revizyonu olayına girersen de min 20-25 daha harcarsın .Alt takımdı yürüyendi , kaportaydı , boyaydı vs derken bir 15-20 daha harcarsın . Üzerine de karavan koyayım dersen olur sana maliyet 100bin . İyi düşünmeden başlama derim nacizane tavsiyem .
Hocam sanada ayrıca teşekkür ederim. Bende iyi araştırma yapmaya çalışıyorum. Zaten acelem de yok. Vakit ayırdığınız için size de teşekkür ederim.

Arkadaşlar birkaç sorum olacak bilen arkadaşlar varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim birincisi aracın modeli çok önemli midir bu durumda bir de motor ve şanzıman hangi modelleri önerirsiniz bu konuda çok fazla bir bilgim olmadığı için bilenler yardımcı olursa sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri