Land Rover Defender Arkasına Motor Taşıyıcı Platform.....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHimrek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,847

AHimrek

Kamp I
Yer
DENİZLİ
Web
www.ahitasarim.com
Defender arkasına yapmış olduğumuz motor taşıma platformumuz....

DSC 3861

DSC 3867

DSC 3871

DSC 3875

DSC 3877

Etiketler

Ynt: Land Rover Defender Arkasına Motor Taşıyıcı Platform.....

Proje ve ruhsata kayıt gerekıyor mu?

Ali bey yürürlükte olan mevzuata göre böyle bir tadilat yok. tanımlı olmadığı için kayıt dışı kullanılmak zorunda.

Ben de düşünüyorum . Yani illegal kullanacağız.

Moğolistan ekibi için özel üretim olarak imal edildi. Fakat Olcay Bey kendilerinden bir hayli bahsetmişti. Burada da sizi görmek çok güzel.

Kısmetse yakın zamanda da tanışmayı planlıyorum zaten :D

Uzun zamandır forum üyesiyim ancak bu ve benzeri uygulamalar yapınca paylaşımda bulunabiliyorum. Her zaman beklerim denizli merkezdeyim yolunuz düştüğünde bende tanışmak isterim....

merhaba,

defender da, 690 da cok şık görünüyor, keyifle kullanırsınız inşallah.

yapılmış bitmiş ama yinede söylemeden edemeyeceğim;

bu taşıma şeklini çok araştırdım, birkaç arkadaşımda farklı modellerini kullanıyor.

bu yaptığınız şekilde aracın fren ve gazlaması sırasında ileri geri sallantısını almak cok zor, bu durumu engellemek için motorun süspansiyonlarını aşırı sıkıştırmak gerekiyor.
bu sıkıntıyı cok ufak bir eklemeyle çözebilirsiniz.
yapılan platformun araca bağlantısında kullandığınız iki profili, aracın arkasına doğru uzatırsanız ve gidondan atılan bağlamaları bu uzatılan noktanın ucuna yapacağınız bir bağlantı noktasına sabitlerseniz, sallantıyı ciddi derecede önleyip, süspansiyonlarıda o kadar sıkıştırmak zorunda kalmazsınız.
umarım anlatabilmişimdir. :smiley:

bir iki örnek;
416629079 o
000_0009.JPG

Single towing motorcycle carrier 11

Dediğiniz de haklısınız tasarım aşamasında hepsini gözden geçirdik araç dışında çıkıntı artacağı için profilleri iptal ettik onun yerine daha basit bir çözüm ürettik istetmeye doğru eğimli duruyor motor ve gerdirmeleride istetmeden bağladık kullanım testinde 40-50 km arazi kullanımında bende vardım araç sahibi yanında herhangi bir sıkıntı olamadı. 150-200 km civarında kendi kullandı herhangi bir sıkıntı olmadı. Ancak dediğiniz gibi dik pozisyonda tutmak maharet işi :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR