Land Rover Discovery 2 Td5 Den Gerçekten Anlayan Bir Usta Arıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,782

Etiketler

Bizzat gitmedim ama Evren Oto Sanayi'de Ayhan Usta'yı öneren arkadaşlar var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben birde şunu öğrendim. Herkes her konuda iyi değil. O yüzden araçtaki arızaya göre davranıyorum ben. Elektriği, elektroniği ayrı, mekaniği ayrı, vs.

Arda bey
Ne yaptınız usta işiniz çözüldü mü??
Bi Disco 2 dizel alma durumum var, öneriniz nedir??
Nelere dikkat etmem ilazım keza sıkıntılarından haberdarsınız..
Teşekkürler

Ace sistemi ile bir sorun yaşıyorum. ön anti roll bar yuvasından çıkmış. Haznede yağ kalmamış. ve de yağ bulamıyorum. yeni anti roll bulup takıp. yağ koyup deneme yaptıktan sonra ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum. o yüzden de hazırlık yapmaya çalışıyorum.

Küçük bir anımı paylaşıyım sizde bir fikir edinirsiniz.
Arabayı aldım. Bir müddet sonra, zil sesine benzer bir ses geliyor. Araba hızlanıyor zil oluyor çan.
Oto mekaniğe gittim. Baktılar. Radyatörü soğutan pervanenin rulmanı değişti. sonra dediki krank mili değişecek. ne kadar? o zaman 2000 - 2500. Arası. Neyse ben ebayden baktım 1100 - 1300 arası. Sonra ben bir tatile çıktım. Arabanın yakıt hotumu patladı. ( bu arada ekspertizi ANIL OTO da yapıldı.) Aydın çıkışında bir benzinlikten Borusan İzmir Özgörkey servisine gittik. Gün Pazar allahtan kasko var herşey çok muhteşem geçti. Arabanın arızası hariç. 1.5 saatte taktılar hortuma. Takacakları parçayı gösterdi sanırsın dünyayı kurtaracak tek şey. Bende şahısa orjinal parçanın ebaydeki fiyatı gösterdim. Sonra sustu.Ben orada bir 500 lük oldum. Muğlaya gittik. Oradada 2. seviye Borusan servisi var. Sahibi, oğlu, 2 usta zil sesinin nereden geldiğini bulamadılar. Ama araba alt kısmı acayip bir revizyon gördü 30 tl dediler ben utandım 100 tl verdim.Dönüşte tatlımı alıp tekrar bir teşekkür ettim. Arada msj laşıyorum. Tatil bitti. Benim babişkonun küçük sanayide egzozcusu var . Dedi gel ona gidelim. Dükkana gittik , otomatik şanzıman ustası çağırdı. Usta ile arabanın altına girdik. Usta çalıştırım arabayı dedi. Ver gazı ,bırak,ver bırak. Hop sonra elini küçük şanzıman soktu ve kırık bir boru destek dirseği çıkardı. O dirsek körük sistemini borularının desteği imiş. kırılmış oraya düşmüş. Zil sesi çıkarıyor. Bir çay 15 dakika sohbete mal oldu.
Evet aslında elektrik ve eletronikiçin bir usta / mekanik için başka bir usta / motor için başka bir usta...
Ama bulmak...işte o ayrı bir ustalık...
demek istediğim aslında şu bu arabanın ustası ona gönül olarak bağlanmalı ve hatta kullanıyor olmalı. Evet belki çok marjinal düşünüyorum. Ama gerçekten çok ilgisiz ve de bilgisizlik var. Hep ezber . Çok beni aşan bir durum olmadığı müddetçe tamitratı kendim yapıyorum. Sürücü tarafını cam krikosu kırıldı yaptım. Orat konsol elektrik sıkıntısı var dı yaptım. Kornalar bozuldu yaptım vs. Bunlar kolay işler. Ve de çok alet edevat isteyen işler değil. Şimdiki projem. Süspansiyon sistemini değiştirmek. Terrafirma 2 inch takıcam. Bakalım ne olucak. Kendi mesleğimide işe katıp kayıt yapabilirm.bakalım.

Son düzenleme:

Arda bey
Ne yaptınız usta işiniz çözüldü mü??
Bi Disco 2 dizel alma durumum var, öneriniz nedir??
Nelere dikkat etmem ilazım keza sıkıntılarından haberdarsınız..
Teşekkürler

Önerim kesinlikle arabın altına boy seviyenizde bakmanız. Altta. şaseyi tuttan köpri destekler olamsına dikkat edin.
Yağ kaçaklarını görebilmek için arabanın altı yıkanıp bir müddet kullanılması gerekiyor ne yazıkki.
içi elektrik sistemini kontrol edin.
Kapılar doğru kapanıyormu. Biraz dikkatle dinlerseniz kapanma seslerinden kazalı,ya da işlem görüp görmediğini bile anlayabilirsiniz.
tavan döşemesine bakın. yenisini yaptırmak 600-750 tl.
ses sisteminde direksiyon elementleri çalışıyormu bakın.
cruise sistemini deneyin.
Dört çekeri deneyi.
Vitesi "m" ve "s" modunda deneyin.
sunroofları deneyin.su tahliye hortumları bazen tıkanabiliyor.
motor kısmında beynin içinde yağ varmı bir baktırın.
Makineye sokturun ve boya kontrolu yaptırın. size arabanın geçmişi hakkında az çok bilgi verir. benim şimdilik aklıma gelenler bunlar. ben tazeyim daha disco konusunda. ama burada çok tecrübeli insanlar var . muhakkak bein doğrumu yanlışımı söylerler ve de ek bilgi verirler.
Son olarak DİSCO 2 almak ile hayatımın en doğru kararını veridim ama kahrını çekicem. Gül ve diken hikayesi.

Önerim kesinlikle arabın altına boy seviyenizde bakmanız. Altta. şaseyi tuttan köpri destekler olamsına dikkat edin.
Yağ kaçaklarını görebilmek için arabanın altı yıkanıp bir müddet kullanılması gerekiyor ne yazıkki.
içi elektrik sistemini kontrol edin.
Kapılar doğru kapanıyormu. Biraz dikkatle dinlerseniz kapanma seslerinden kazalı,ya da işlem görüp görmediğini bile anlayabilirsiniz.
tavan döşemesine bakın. yenisini yaptırmak 600-750 tl.
ses sisteminde direksiyon elementleri çalışıyormu bakın.
cruise sistemini deneyin.
Dört çekeri deneyi.
Vitesi "m" ve "s" modunda deneyin.
sunroofları deneyin.su tahliye hortumları bazen tıkanabiliyor.
motor kısmında beynin içinde yağ varmı bir baktırın.
Makineye sokturun ve boya kontrolu yaptırın. size arabanın geçmişi hakkında az çok bilgi verir. benim şimdilik aklıma gelenler bunlar. ben tazeyim daha disco konusunda. ama burada çok tecrübeli insanlar var . muhakkak bein doğrumu yanlışımı söylerler ve de ek bilgi verirler.
Son olarak DİSCO 2 almak ile hayatımın en doğru kararını veridim ama kahrını çekicem. Gül ve diken hikayesi.
Merhaba;

Aynı tutkuya sahip biri olarak tanışmak isterim Arda Bey;

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR