Land Rover Freelander Kullananlar Buraya... Aceba kaç kişiyiz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rkayaci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 304
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 153,212
Cümleten selamlar arkadaşlar. uzun süredir takip ettiğim ve almayı çok istediğim freelander'ı ( 100 kişiden 99;'nun kesinlikle bulaşma demesine rağmen ) 15 gün kadar önce aldım herşeyi göze alarak. araç 2001 1.8 hard top modeli. Aracı alırken expertize götürdüm ve bikaç ufak tefek problem dışında iyi araba olduğunu söylediler ve bende aldım buna güvenere. ama gelelim alımdan sonra bir türlü sanayiden çıkamadım. çok isteyerek aldığım araçtan maalesef soğuttular.en son arka teker bilyasını, fren balata+disklerini değiştirdi. daha önce hiç değişmediğini ve bu yuzden kaynama yaptığını, söküldükten sonra Arka fren merkezleri ve abs sensörünün değişmesi gerektiğini söyledi ve araçta herhangi bir problem olmadığını. daha sonra yola çıkıp biraz gittikten sonra balatalardan duman attığını gördüm. geri döüp gittiğimde usta bunların normal olduğunu söyledi ve bende çıldırdım tabi. şu abs pasif durumda el freni tutmuyor gibi bişey, frenlerse bildiğiniz tofaş freni gibi. ayrıca göstergede abs, tcp ve iniş destek lambaları sürekli yanıyor.. siz değerli arkadaşların görüşlerini ve tavsiyelerini bekliyorum. aracı düzelttirip satmayı bile düşünür oldum.

Günaydın 2001 free lander sahibiyim aracım 163.000 km'de.. Dün aracın arka tarafından pat-pat diye sesler geldi. Oldukça ürkütücüydü. ncak araç yola devam etti. Bu modellerde kronik bir hasatlaık olduğu iddia edilen Şanzımandan mı acaba diye düşündüm. Bu konuda bir düşüncesi olan var mı acaba
vites geçişlerinde mi vuruyor yoksa normal giderken mi ? daha detaylı yazar mısın ?

Etiketler

2001 TD4 FL1 sahibiyim. 10 ay önce aldım. İnsanlar her nekadar alma dese de eşimle bir inat aldık. Sürüşü çok eğlenceli. Kendisi yakışıklı. Ama ne yazık ki sorunu çok ama çok fazla. Bizde bir rampa çıkarken güç kaybetme ve sürat düşme sorunu var çözemiyoruz. 2 yakıt pompası ve filteler değişti ama sorun aynen devam. Turbo iyi enjeksiyon iyi ama araba boğuluyor. Neyse benim kanım Freelander güzel araç ama her Land Rover gibi servis garaj atölye sever insansanız alınacak araç.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selamalar 2006 model aracım
IMG 0546
IMG 0555
IMG 0556
IMG 0558

IMG 0559

Arkadaşlar merhaba bende freelander almaya karar verdim 98-2002 arası o modellerde almayı düşünüyorum günlük 50-70 km yapıyorum hafta sonları çok geziyorum bu freelanderler ne yakar hangisini tavsşye edersiniz benzin lpg mi yoksa dizelmi hangisinde az sorun var alırken neyine dikkat etmeliyim birde ist avrupa yakasında bu arabaların usta kimdir nerdedir

2001 TD4 FL1 sahibiyim. 10 ay önce aldım. İnsanlar her nekadar alma dese de eşimle bir inat aldık. Sürüşü çok eğlenceli. Kendisi yakışıklı. Ama ne yazık ki sorunu çok ama çok fazla. Bizde bir rampa çıkarken güç kaybetme ve sürat düşme sorunu var çözemiyoruz. 2 yakıt pompası ve filteler değişti ama sorun aynen devam. Turbo iyi enjeksiyon iyi ama araba boğuluyor. Neyse benim kanım Freelander güzel araç ama her Land Rover gibi servis garaj atölye sever insansanız alınacak araç.

Merhabalar ben Bülent.
Benzer bir durum ankara yolunda Hyundai aracimla benim basıma geldi. ilk basta yokuslarda birde araba sollarken araç boğuluyor gibi oluyordu. Ben araba gitsin diye gaza yuklendikce araç iyice bayıldı hic gaz yemez hale geldi. birde baktikki eksoz eskidiği için içindeki elyaflar kopmuş ve çıkışı kapatmış. En yakın sanayide son susturucuyu değiştirdik sorun çözüldü.
Sadece fikir olsun diye belirtmek isterim.

Merhabalar ben Bülent.
Benzer bir durum ankara yolunda Hyundai aracimla benim basıma geldi. ilk basta yokuslarda birde araba sollarken araç boğuluyor gibi oluyordu. Ben araba gitsin diye gaza yuklendikce araç iyice bayıldı hic gaz yemez hale geldi. birde baktikki eksoz eskidiği için içindeki elyaflar kopmuş ve çıkışı kapatmış. En yakın sanayide son susturucuyu değiştirdik sorun çözüldü.
Sadece fikir olsun diye belirtmek isterim.

Merhabalar, Hasan bende,
Yoğun uğraşlardan sonra sorunun motor yanında bulunan mekanik pompanın haşat durumu, genel yakıt borularının daha önceki sahibinin götürdüğü usta(lar) tarafından alakasız başka otomobil boruları ile değiştirilmiş olması, aynı ısta(lar) tarafından arada bulunan bir valf'in iptal edilmesi kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Tüm borular orjinalleri ile değişti, valf takıldı, mekanik pompa revize edildi, şu anda zımba gibi oldu. Biraz eşimle bana çektirmiş oldu ama artık kısmet olursa kazasız belasız keyfini çıkartabileceğiz.

Arkadaşlar merhaba bende freelander almaya karar verdim 98-2002 arası o modellerde almayı düşünüyorum günlük 50-70 km yapıyorum hafta sonları çok geziyorum bu freelanderler ne yakar hangisini tavsşye edersiniz benzin lpg mi yoksa dizelmi hangisinde az sorun var alırken neyine dikkat etmeliyim birde ist avrupa yakasında bu arabaların usta kimdir nerdedir

Merhaba, bende 2001 Freelander var. Km'de 40-50kr arası yakıyor. Alacaksanız TD4 olan dizel modelinden alın. Benzinli motorunun çok iyi olmadığını biliyorum. TD4 motor BMW'nin Land Rover'a yaptığı çok iyi bir motor.

Usta olarak Avrupa ve Anadolu yakasında da bulunan Anıl Oto derim. Çok iyidirler.

Merhaba, 2005 model Freelander SE sahibi oldum 1 ay oldu. Benim sorunum sunroof un alt bölumlerinde paslanma ve dökülme var. Sunroof u sökmek icin tavan dosemesinin sokulmesi gerektigi soylendi.. Acaba dösemeyi sokmeden yukaridan sökme imkani varmidir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri