Land Rover G4 Challenge

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,017
Ynt: Land Rover G4 Challenge

Ben buradan uzaklaşıyorum birazdan kan gövdeyi götürecek
:D :D :D :D

(ayrıca reno 12nin hakkını yemeyeyim. 15 yıl önce benim station reno 12 ile çıktığım kayseri pınarbaşındaki bir yaylaya o tarihe kadar traktör haricinde ilk kez bir araç çıkmıştı ve sanırım yaylada bir toros yerine uzay gemisi görseler ahali daha az şaşırırdı) dipnot: olayın aslını ve insanların şaşırmasını aşağı inerken anladım hayvanların oluşturuduğu incecik izden 1.5 saat 1. viteste su kaynatarak ve su ekleyerek çıktığım yolun çıkarken görmediğim sağ tarafının yaklaşık 150 metrelik uçurum olduğunu (arabanın sağ tekeri ile uçurum arası 1 metreden azdı) aynı ize bu defa sol tekerimi koyduğumda anladım ancak iş işten geçmişti ya arabayı bırakacaktım ya da epeyi kalabalık bir yusuf topluluğunun tezahüratları eşliğinde aşağı inecektim hala hatırladıkça dizlerim titrer :smiley:

Etiketler

linkteki range roverı satın alsam çamura sokabilirmiydim bilmiyorum. lastiklerine poşet sarardım kirlenmesin diye :D

içiniz rahat etsin...g4 ü takip eden gazetecilerden biriydim bolivya da bize verdiler range rover sport bi tane bi de rus söför ama istediğin zaman sen kullanabiliyorsun söför yana oturuyor..and dağlarında çamura da çukurlara da soktuk arabaları..hatta arkadaşım dereden geçerken kayaya çarptı daha 10 bin de ki rr sportu..

var foto bulup koyarım buraya bı de ıptal edılmıs dıye duydum g4 krız yuzunden

Çocukluğumda Camel Trophy ile ilgili ne varsa takip ediyordum. Land Rover markasının pazarlama stratejisi işe yaramıştı. Çünkü 19 yaşındayken ilk aracım bir 88'' Seri 3 Land Rover'dı.
Camel Tropy elemelerine yetişemedim yaş olarak ama geçtiğimiz yaz sonunda bu başlığın açıldığı sıralarda Yarı Final seçmeleri için ter döküyordum. Gerçekten yorucu ama bir o kadarda unutulmaz bir deneyimdi.
Yarı finallerde 32 kişi arasından seçilen 5 erkek ve 5 kadın arkadaşımız Belgrad ormanlarında yapılan Türkiye finallerinde 4 kişiye indi.
Arkadaşlarımızı İngiltere'ye uğurlayacağımız sırada krizden dolayı iptal kararını öğrendim. Açıkçası İngiltere yolcularından biri olsaydım oldukça üzülürdüm. :smiley:

onur, tanırsın 5 kadın yarısmacıdan bırı olan burcu gecen sene bısıkletten dusup kolunu ıncıtmese bolıvya-laos yarıslarına katılacaktı..oysa tolga senefe en basarılı yarısmacıydı..bızımle gelen borusan yetkılısıne sordular o da tanıtım acısından guzel kızı dusunuyordu mecburen basarılı olan, yanı hakeden katıldı..

yanı camel tropy zamanında macera daha on plandaymıs, g4 de hep ısmı duyuracak basın mensupları(bız) on plandaydı..aracları kırmamak cok onemlıydı vs. vs..

yanı bence bısey kacırmadın, uzulme :smiley::smiley:

Çok haklısın. Zaten daha çok pazarlama amaçlı yapılan bir organizasyon ve belki yeni araçların özellikleri, belki strateji gereği sert off-road yapılmıyor. Daha çok maceraya ulaştırır imajı veriliyor.
Gazetecilik mezunu bir kişi olarak mesleğimi özellikle de yaptığın tarzda dosya haberler hazırlayıp sahada sunmayı çok arzu etmiştim. Umarım mesleğinde daha başarılı yerlere gelirsin.
Belki de mesleğin en güzel yanı G 4 veya daha heyecanlı aktivitelerin içinde olabilmek.

bugün LR sahibi olmamın en büyük nedeni Camel Tropy dir. bir 4x4 ü tanıtmanın ve pazarlamanın daha iyi bir yolu hiç olmadı olamazda
:smiley:

Selam Arkadaşlar,

LRO ile ilgili bir forum okuduğumda salça olmadan edemiyorum kusura bakmayın :smiley: Anladığım kadarıyla Land Rover'in direksiyonuna oturan zehirleniyor ve hepimizin hikayeleri aynı...
Ben 1987 senesinde (yaş 13) babamın kullandığı 1976 Land Rover 88 serie III'le araba kullanmayı öğrendim. O yıllarda Hakan Aktarma (OTOMAK) ile tanışmam, küçükyalı 50. yıl korusunda arabayı kırıp babamdan dayak yeme riskimi düşürmüştü :smiley:
Land Roverin yerini dolduracak bir araçla tanışmam babamın av arkadaşlarından birinin sayesinde oldu. 1988 yılında şile karatepelerde babamın av merasında gördüğüm 1986 Range Rover Classic tüm hayallerimi ve düşüncelerimi değiştirdi. 21 yıllık hayalim geçen yıl gerçekleşti ve 1986 model Range sahibi oldum.
Sahibini seçen, ustasını seçen kemikli ve lastik tutunduğu sürece istediğiniz yere söke söke çıkabileceğiniz bir araç. Sanıldığının aksine LORD ARABASI değil ,gerçek bir aristokrat arabası ve hiçbir şekilde arazide sahibini üzmüyor. Cj ,Jeep, Toyota sahibi arkadaşlarım kızmasınlar bahsi geçen araçlara yapılan modifikasyonun yarısını Land Group araçlarına yapın korkunç haz alacağınıza eminim. Keza Camel Trophy bunun en büyük kanıtı. Kullanılan her araç standart. Sadece cage, tavan, spot ve efsane vinç WARN bulunan araçlarda diferansiyel kilidi bile yok ve bu araçlar 1600 km yol yapıp 15 gün boyunca canlarına okunurcasına kullanılarak yarış bitiriyorlardı.
Konunun dağıldığının ve Admin arkadaşların bu mesajı sileceğini biliyorum. Fakat gaza gelmişken içimi dökeceğim. G4 arkadaşlarımın bahsettiği gibi efsanenin devamını getirebilmek adına yapılan bir organizasyon. Başarılı oldumu o bir muamma ...

Başınızı ağrıttım özür dilerim .

Sevsiler,selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri