Land Rover Serie III - Motor Sesi İzalasyonu ve Hidrolik Direksiyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,504

endy

LaNd RoVeR SeRiEs III - Discovery I 1995 3,9 v8ies
Yer
istanbul
Web
www.gokalpteknik.com
Land rover serie III sahibiyim aracımı 3 yıldan beri kullanıyorum ve 1 defa motoru sıfır baştan topladım. Nissan 2,5 td var üzerinde.Bu arada makaslar çıkarılmış ve helezyon uygulaması çok başarılı bir şekilde yapılmış. Aşağıda resimlerini eklemey çalışacam.

İki tane sıkıntım var;
1.motor sesi çok fazla , ne gibi önlemler alabirim, döşeme yaptırırken içerden fena olmayan bir izalasyon yaptırdım.
2. direksiyon hidrolik değil, kutuyu bilyeleri ve direksiyon sonsuz milini kayalardan parça alarak sıfırladım fakat geçenlerde park ederken olduğu yerde biraz zorladım şimdi hafif bir dalma yapıyor ve tak diye sanki bir yere takılıyormuşcasına ses geliyor, tecrübeleri olanlardan yardım rica...

21 27 2006 ege 063

Etiketler
Ynt: Land Rover Serie III - Motor Sesi İzalasyonu ve Hidrolik Direksiyon

bizim 84 model bir aracımız vardı aynı sekılde.. hıdrolık olmuyordu ama olmuyor soyle yapılamıyordu benım bıldıgım kadarıyla....

Teşekkürler , bilgi topluyorum ona göre direksiyon kutusunu sökeceğim ve çok üşeniyorum şu anda önceden de kendim toplamıştım zor değil lakin sökmesi sıkıntı eğer hidroliğe dönüyorsa hani sökeceksem belki hidrolk düşünüyorum yoksa çare yok sökeceğim. Arıza tespitini tam yapana kadar böyle biraz kullanacağım.

Selamlar

Ya olsa biz yaptırırdık tam arastırmadım ben ama babam arastırmstı olmadıgına emın gibiyim insallah yanlış biliyorumdur :smiley:

mrb aracın içine alt tabana ön göğüsten arkayakadarzift ve ziftli kağıt yaptırın üstünede izalosyon amaclı kece koymanızı yavsiye ederim ses çok far ediyo sıcaklık bile gelmiyo

Hiçbir şey için olmaz demeyin, Power direksiyonlu Series3 ilanları sahibinden.com da bile var. Her şey uydurulur, usta ve parça olduktan sonra.

selam ;

HEm izalasyonu yaptırabileceğim işinin erbabı biri var mıdır? hemde Power direksiyonu kime yaptırbilirim daha deyalı bilgi var mı ?

Tüm bilgi paylaşanlara şimdiden teşekkürler

Sayın Ozcour bu power direksiyon ile ilgili zahmet olmaz ise daha fazla bilgi alabilirmiyim sizden? nedir ? nasıl yapılıyor? Neyin parçaları kullanılıyor?

TEşekkürler

benim kendi aracımda yok ne kullanıldığı hakkında pek bir fikrim de yok ben de araştırıyorum, sahibinden.com da power direksiyonlu series sahiplerine sorulabilir hangi kutuyu pompayı kullanmışlar...

teşekkürler , bi soruşturalım bir bilg çıkarsa paylaşırım sizlerle

merhaba endy,
4-5 yıl önce ankarada ingiliz kemal usta böyle bir araç yapmıştı, sanırım sizinki o araç.
yapım aşamasında arasıra fikir alışverişi yapmıştık, çünki bu araçdan daha önce, kendi aracımı helozonlu sisteme çevirmiş, diferansiyellerde ise çok güçlü amerikan wagooner kullanmıştım.
hidrolik direksiyonla ilgili sorunuza gelince;
çok zor, ama imkansız değil, ben kendi aracımda daha sonra hidrolik direksiyon takmak üzere 110 ların kuru direksiyon kutusunu kullanmıştım.
bu işlemi yapmak için ön ara şasiyi sökerek çok ciddi bir tadilat yapmanız gerekli. radyatörün yeri dahi değişiyor, hem ayrıca sadece direksiyon kutusuyla iş bitmiyor 110 ların direksiyon milleri ve mafsallarıda gerekli eger yolunuz ankaraya düşerse benim aracımı inceleyebilirsiniz. şu anda araç artık bende değil ama, sahibinden rica eredek bakabiliriz.
detaylı bilgi için arayabilirsiniz.o5325569262

Sayın Semih Bey ;

Detaylı bilgi için çok çok teşekkürler, bu arada Arac mitten çıkma yanlış bilmiyorsam eğer, ordan maslakta bir usta almış ordan philipste bir yönetici abimiz var ya aşkın aracılığı ile ona geçmiş yada direk orasından emin değilim ondan da bana geçti. 1996 model disco ile revize edildiğini biliyorum allta series 3 e ait hiç bir şey yok diyebilirim.

bugun mercedes g serisi olan araçların birebir olduğunu duydum, onu araştırıyorum bu arada ankara yolum düşüyor sık sık gelirsem muhakkak ararım , bi görmek isterim.

Paylaşımınız için çok teşekkürler....

izalosyon herkez yapabilir aracın içi iyi ibr temizlik zift üstünede ziftli kağıt yapıştıttırın üstünede ses yalıtım için kece yaparsanız harika olur ama ön göğüsten arkaya kadar yarım iyi olmaz

Sayın Ender Bey, ses izolasyonu mesleğim gereği zaman zaman uğraştığım bir husus. "Ses"in farklı
karakteristik değerleri vardır. Her farklı frekanstaki sesi sönümleyecek izolasyon malzemesi farklıdır.
Sizin motorunuz Nissan ise, aynı motorun kullanıldığı orjinal bir Nissan araçta kullanılan izolasyon
malzemesini veya benzerini temin etmeye çalışın.Fabrika sizin motor gürültü frekansına en iyi cevap
verecek malzemeyi tespit etmiştir. Kaput altı izolasyonlar hem sesi, hem de vibrasyon
sonucu oluşan kaput rezonansını sönümler. Bunlar genelde keçe esaslı malzemelerdir. Motor-kabin
arasına da mümkün mertebe motor tarafından uygulamaya çalışabilirsiniz. Ayrıca aracın taban saclarına
içten "kauçuk köpüğü" (klima-havalandırma tesisatcılarında bulunur) uygularsanız hem ısı, hem de
bir miktar daha ses izolasyonu sağlarsınız. Bu malzeme aracın içine su girse de ıslanmaz. kesip Bally ile
yapıştırmaya da çok elverişlidir.

Selamlar.

ozcour' Alıntı:
Hiçbir şey için olmaz demeyin, Power direksiyonlu Series3 ilanları sahibinden.com da bile var. Her şey uydurulur, usta ve parça olduktan sonra.

Ben zaten olmaz demedım bız bulamadık dedım insallah vardır dedım.....

Sayın Ergun Bey;

Kaucuk köpüğü uygulamasını aracın içine uyguladım tamamen motor tarafından olan kısımdan ciddi ses sıkıntım var motor nissan pick up larda kullanılıyor açıkcası inceemek hiç aklıma gelmemişti ama bu hafta bir incelerim; ona göre bir yol belirlemek lazım en ufak tefek önlemler alıyorum şu an ama nihayi sonucu etkileyici değil. Nissanı inceledikten sonra paylaşırım sizinle, değerlendiririz birlikte değerli bilgilerinize ihtiyacım olabilir

Teşekkürler
Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR