Lastik Ebatlarına Göre Ayna Mahruti Oranları Tablosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 129,358
Ynt: Lastik Ebatlarına Göre Ayna Mahruti Oranları Tablosu

sezgin07' Alıntı:
Her türlü ebatta COOPER,KUMHO,CONTİNENTAL,BARUM marka lastik bulunur.

teşekkür ederim. bunu merak etmiştik hepimiz. lastik ile alakalı görünce atladın tabi.. o zaman her ebat varsa 44x13.50x15 COOPER,KUMHO,CONTİNENTAL,BARUM marka lastik var mı?

Etiketler

jeep' Alıntı:
teşekkür ederim. bunu merak etmiştik hepimiz. lastik ile alakalı görünce atladın tabi.. o zaman her ebat varsa 44x13.50x15 COOPER,KUMHO,CONTİNENTAL,BARUM marka lastik var mı?
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Sanmam ki o ebat olsun Göktuğ ;D

etik kuralların dışında varsa ben yarın gider kesin alırım.

yavuz-çelikel' Alıntı:
etik kuralların dışında varsa ben yarın gider kesin alırım.

lastiği bulsam şasiyi alırdım ;D şaka bir yana bayram öncesi hakediş bekliyorum. alır almaz şasiyi alacağım. bişi yapmasam bile varlığı yeter ;D

ProntoBasso' Alıntı:
Hayır, örneklerini görüp standard yürürüyle yıllardır 35 çevirip offroad da problem yaşamadığını söyleyen çok kullanıcı yorumu okudum yurtdışı paylaşım siteleri ve offroad klüplerinin portallarında. Bunlardan cesaretle de denemek arzusundayım.
Ezbere değil somut örneklere dayanarak birşeyler yapmaya çalışıyorum.
Amerikayı yeniden keşfetmek yada denenmemişi denemek gibi fantazilerim yok.
Offroad aracı aksıyla kıyaslama derken, ben tüm offroad aracı akslarından daha sağlamdır demediim ki 35i kaldırabilecek güçtedir demeye çalıştım.
5 yolcu +1000 kg ağırlığı taşıyıp sorunsuz bir şekilde hizmet vermesi için tasarlanmış bir araçtan bahsediyoruz, yeni kurulmuş bir firma da değil bahsettiğimiz. Milyonlarca adet satılmış bir araç.
sanırım 35 inç lastik bu bahsettiğimiz ağırlıktan daha fazlasını bindirmez aks kollarına.
hee diyosanız ki bizim girdiğimiz yerlere gir ben görürüm seni, onu da ben yapmıyorum zaten.
Birkaç örnek uygulama fotoğrafı veriyim çokta kirletmiyim başlığı.

Sormak ve öğrenmek istediğim olur olmazı değil işin teknik kısmıydı, yardımlarınız ve uyarılarınız için teşekkür ederim.
Mert.

87465701.jpg

60848816.jpg

11388106.jpg

tritonsnorkel1.jpg

Gönderdiğiniz fotolardaki 1,2,3 ve 8 ci fotolardaki araçların yürüyeni mitsubishi değil, dikkatinize !
Ön sabit kollar sökülüp yerine sabit dingil takılmış, toyota , nissan patrol benzeri birşey, bunu gözden kaçırmayın .

Selamlar

Okumaya, bilgi edinmeye, takipe devam..
Bir Gezenbilir kitabı çıksa hiç fena olmaz gerçekten:smiley:

CJ de 35 lastikle 41/10 ayna mahruti kullanıyorum t150 3 ileri viteste kalkışlarda titreme ve fazla gaz verme gereği yaşıyordum t176 4ileri vitese geçerek sorunu çözdüm ayna mahrutime dokunmadan,şimdi 38 lastik düşüncem var t176 şanzumanın 1 vites oranı 3.52 olduğuna göre ayna mahrutim ne olmalı tabloya göre 5.13 diyor ama şanzuman burada durumu değiştirir mi yada şanzumanı t19 yapsam 1 vites 6.32 olacaktır bu durumda ayna mahrutiye(41/10)dokunmasam araç için durum nasıl olur?

38 leri t19a 41/10 ile çok rahat çevirir. Benim eski cj de 4,10 oran T19A ve 37 vardı. denedim sorun yok.

Peki kendi üzerindeki T176 da sorun çıkarır mı sizce,gerçi şimdi altyapı hazırlıyorum cj6 ya geçme niyetim var

Konu çok güzel ancak bir ricam var mümkünse ayna mahruti ve şanzuman dişlilerinde oran belitirken 3.54 --- 4.10 gibi oran yerine doğrudan 46/13 -- 41/10 gibi ayna mahrutinin diş sayılarını
ve aynı zamanda şanzuman dişlilerindede diş sayıları ile belirtmek mümkünmüdür bence daha faydalı olacağı kanaatindeyim saygılar

DEMİRAL' Alıntı:
Konu çok güzel ancak bir ricam var mümkünse ayna mahruti ve şanzuman dişlilerinde oran belitirken 3.54 --- 4.10 gibi oran yerine doğrudan 46/13 -- 41/10 gibi ayna mahrutinin diş sayılarını
ve aynı zamanda şanzuman dişlilerindede diş sayıları ile belirtmek mümkünmüdür bence daha faydalı olacağı kanaatindeyim saygılar

46/13 ü görünce bölüp öyle değerlendiriyoruz. Bence dediklerinizin tam tersi daha kolay anlaşılır olur. mesela 41/10 ile 45/11 aynı araçta ön arka kullandım. ikisininde sonucu 4,10. önemli olan bölümün sonucu..

merhabalar

v8 5.2 grant crokee aracım var

orjinal takozlarla 5 inç yükseltilmiş durumda aracım

265' 70R16 COOPER STT

marka lastik kullanıyorum

size sorum bu lastikler iyimidir

aracıma uyumlumudur

yoksa hatalı bir lastikmi kullanıyorum _?

jeep' Alıntı:
46/13 ü görünce bölüp öyle değerlendiriyoruz. Bence dediklerinizin tam tersi daha kolay anlaşılır olur. mesela 41/10 ile 45/11 aynı araçta ön arka kullandım. ikisininde sonucu 4,10. önemli olan bölümün sonucu..
Göktuğ bey benim anlatmak istediğim galiba yanlış anlaşıldı herhangi bir yedekparçacıya gittiğimizde oranla sorarsak birçoğu kaç diş diyecek ama diş sayısı ile sorduğumuzda ise var veya yok diyecektir ayrıca formdaki arkadaşlarımızın bir çoğu farklı mesleklerden dolayısı ile daha basit daha faydalı daha kolay olacağını düşünmüştüm ben 30 yıllık yedek parçacıyım her ne kadar kamyon ve tır la ilgilensemde birde hesabın tersi var örneğin 4.10 dan 41/10 gecmek kolay 3.54 diş sayısını bulmak daha zor dolayısı ille böyle bir açıklama yaptım saygılar :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR