Lastik Tavsiyesi Acil

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Must Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,794

Must

Yeni Üye
Merhaba, bende aranıza 98 vitara v6 ile yeni katıldım. Aracı yeni rektefiye ve şanzıman bakımı (16bin tl) yapılmış olarak 33bine aldım. Boyası kötü ve direksiyon kutusunda biraz masraf var. Geri kamerası, ekranlı teyp, sıfıra yakin çivili kışlıklar, ön arka demir bariyer, çeki demiri, tavan cıtaları atkıları vs var.

Geleyim konuya; araç %70 asfalt %30 arazide kullanilacak. Ama arazi dediğimde ortalama 15-20derece eğimli sürülmüş ve bazen çamurlu tarla bahçe. Burda 300 kg civarı yüklü römorku çeksin yeterli.
Asfaltta kamp için şehir dışı yolculuklar, yani biraz hızda olacak.
Bu şartlarda fiyatıda göz önüne alarak deneyimlerinizle tavsiye edeceğiniz lastik var mıdır? (215 65 16 yada yakıtı uçurmayacak başka ölçüde)

Benim seçimlerim aşağidakiler.
General grabber at3
Nokian rotiiva at
Lassa competus at2
Insa turbo ranger
Bridgestone dueler at001
Kumho road venture at51

Etiketler
Merhaba, bende aranıza 98 vitara v6 ile yeni katıldım. Aracı yeni rektefiye ve şanzıman bakımı (16bin tl) yapılmış olarak 33bine aldım. Boyası kötü ve direksiyon kutusunda biraz masraf var. Geri kamerası, ekranlı teyp, sıfıra yakin çivili kışlıklar, ön arka demir bariyer, çeki demiri, tavan cıtaları atkıları vs var.

Geleyim konuya; araç %70 asfalt %30 arazide kullanilacak. Ama arazi dediğimde ortalama 15-20derece eğimli sürülmüş ve bazen çamurlu tarla bahçe. Burda 300 kg civarı yüklü römorku çeksin yeterli.
Asfaltta kamp için şehir dışı yolculuklar, yani biraz hızda olacak.
Bu şartlarda fiyatıda göz önüne alarak deneyimlerinizle tavsiye edeceğiniz lastik var mıdır? (215 65 16 yada yakıtı uçurmayacak başka ölçüde)

Benim seçimlerim aşağidakiler.
General grabber at3
Nokian rotiiva at
Lassa competus at2
Insa turbo ranger
Bridgestone dueler at001
Kumho road venture at51

Arkadaşlar yokmudur tavsiye verecek

Ben de yakınlarda AT lastik araştırdım. Bir arkadaşa competus aldık çok hoşumuza gitmedi. Herkes BF öneriyor ancak benim ölçülerimde 1200 tl tanesi. Yabancı forumlardan araştırdığım kadarı ile Kumho AT51 çok övülüyor herkes çok memnun. Ben de AT51 aldım yarın takılacak. Takıldıktan sonra yorumlarımı yazarım.

Falken Wildpeak AT1 kullanıyorum, 3 sene oldu belki. Ben beğeniyorum. Şu an Wildpeak AT3'ler var ama TR'ye geldi mi bilmiyorum. Diğer yandan Kumho at51 beğenen çok.
General grabber kullananlar da tavsiye ediyorlar yaz ve kış performansı güzel diyorlar.

----Konu tarihini yeni fark ettim ama durum güncellemesi yapmış olduk.

Son düzenleme:

Ben de yakınlarda AT lastik araştırdım. Bir arkadaşa competus aldık çok hoşumuza gitmedi. Herkes BF öneriyor ancak benim ölçülerimde 1200 tl tanesi. Yabancı forumlardan araştırdığım kadarı ile Kumho AT51 çok övülüyor herkes çok memnun. Ben de AT51 aldım yarın takılacak. Takıldıktan sonra yorumlarımı yazarım.
Yeeni konu acmadan burada sorayim,
Kumho AT lerden memnun musunuz?

Lassa oneririrm, buyuk firmalarin lastikleri daha cazip gelebilir ama bu memleketin ureticisi olan LASSA ve PETLAS bizim yollarimiza daha uygun lastik uretiyorlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR