Lastiklere su doldurma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BBOYTED Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,318

BBOYTED

MEKANİK DAHİ
Yer
balıkesir ılıca kaplıcaları
bahsedeceğim tekniği bazılarınız belki biliyor belkide bilmiyorsunuz. Genelde traktör ve kepçelerde iki amaç için kullanılır birincisi aracın ağırlığını arttırıp toprak zeminde az batanaj ederek çekme veya iktirme gücünü arttırmak birnevi ağırlık denge kontrolü ikincisi ise aracın eğimli yerlerden geçerken ağırlık tekerlerde olduğu için sağa veya sola yatmasını engellemek için. Fikrim arazi araçlarında da uygulana bileceği, yolda iyi fikir değil tabikide 60 km hızdan sonra nereye gideceği belli olmaz.
Yapılması gereken ise resimdeki aracın tekerindeki kırmızı işaretli noktaya sibop getirilerek krikoya alınır havası boşaltılarak hortum ile sibop hizasına kadar su doldurulur ve hava basıncı tamamlanır bu işlem diğer tekerleklerede uygulanır.

Wallpajyyj3

Etiketler

Ynt: Lastiklere su doldurma

Çok önceleri yazın kuruda tarlayı daha derin sürebilmek için ve balya makinasını fazla eğimli zeminlerde zaptedebilmek için bahsettiniz tekniği uyguluyorduk traktör ağırlaşsın daha iyi tutunsun patinaj yapmasın diye... ancak artık güçlü traktörler kullanıldığı için pek gerek kalmadı bu yönteme ama hala uygulayanlar var duyuyorum görüyorum orman köylerinde yazın eğimli arazide tomruk çıkaranlarda... Lakin arazi aracında yada camur zeminde hiçbir işe yaramayacağı kanaatindeyim sadece yazın kuru zeminde kullanılabilir bence...

Birde tavsiyede bulunmak istiyorum uygulayacaklara eski lastik ve şambriyel takımı kullansınlar lastikleri yaniyse heba olmasın yazık ;D ;D

gozukara' Alıntı:
Bizim traktörlerde hala su var lastik patladımı yazın ortasında yağmur yağıyor ;D

Suyu doldurunca makineler 10 kaplan gücünde oluyo tanınmıyor ama dediğiniz gibi patlayınca epey sulu oluyor sonra uğraştırmasıda cabası ;D ;D

suyun ısınma ve sürtünme hesapları?fazla ağırlık vs bunlara ne demeli.

freegraf' Alıntı:
suyun ısınma ve sürtünme hesapları?fazla ağırlık vs bunlara ne demeli.
Genelde 40 km hızı geçemediğimizden ısınma olmuyor sürtünmede bi okadar önemsiz denecek kadar az kullandığım lastikler önler önler 12 arkalar 8 kat olduğu için patladıklarını görmedim daha ;D ağırlık altta hatta sürekli en altta olduğu için dengeyi muhteşem sağlıyor geçen yaşadağım durumdan şans ve tecrübe karışık kurtuldum bende dedelerden kalan bu yolu denedim artık sıkıntım yok sizlerlede paylaşmak istedim.

80 66

Paylaşım için teşekürler.farklı bir konu.kenarda durmasında ,ek bigi olarak faydalı.

kışın ekside ne olur?
yoksa antifiriz de koymak nasıl olur?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR