DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Led Lamba Takımı Sonrası Oluşan Sorun..

'FREELANDER' forumunda metinse tarafından 12 Kasım 2018 tarihinde açılan konu 155 kişi tarafından okunmuş, 2 cevap yazılmıştır

1. metinse

metinse Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Selamlar cümleten..
    Gruba Yeni katıldım ve bir sorum olacak. Aracıma Geçen perşembe günü Kısa Far ve Sis farlarına Led lamba taktırdım. Aracım görsel olarak ve aydınlatma olarak harika oldu fakat, ERTESİ gün aracı çalıştırdığımda Benzin göstergesinin oradaki sarı ünlem işaretli iniş işareti yandı ve ekranda F4 hatası yanıp sönmeye başladı.. Araç vites geçişlerinde 1. vitesden 2. vitese geçerken hafif bir silkeleme yaptı ve biraz böyle bindikten sonra silkeleme geçti ama direk 2. vitesten araç kalkmaya başladı... Sonra bugün bir ustaya götürdüm. Aracı bağladı arızayı okuttu:

- 1748 : 24/B SELENOIDI
    - Toprağa veya bataryaya kısa devre

diye ekranda yazı çıktı..
    Sonra 2 SELENOID de arıza varmış 3 lü olarak sipariş verip yarın montajı yapılacak...

Bu SELENOID sorunun sebebi taktırdığım LED ampuller olabilir mi?
    Tamir ettirdikten sonra lambaları açmadan önce LED ampulleri söktüreyim mi?
    Aracım 2006 Model Freelander Otomatik Dizel HSE Paket...

TEŞEKKÜRLER..

Etiketler:

2. KLL

KLL Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.

Alınan Beğeni:
    295
    ampul ile şanzımanın ne alakası var ki? saçma sapan bir şekilde ecu ya giden CAN BUS kablolarını kesmediyseniz böyle bir şey bence alakasız denebilir.

son derece alengirli elektroniği olan, modüler can bus sistemli Dodge journey e arıza gidericilerle birlikte LED ampul taktım. her gün kullanıyorum.

3. metinse

metinse Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

Toprağa veya bataryaya kısa devre yazınca hata ekranında acaba dedim.. Selenoidler etkilenmiş olabilir mi diye

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...