Led Lamba Takımı Sonrası Oluşan Sorun..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan metinse Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,448

metinse

Yeni Üye
Selamlar cümleten..
Gruba Yeni katıldım ve bir sorum olacak. Aracıma Geçen perşembe günü Kısa Far ve Sis farlarına Led lamba taktırdım. Aracım görsel olarak ve aydınlatma olarak harika oldu fakat, ERTESİ gün aracı çalıştırdığımda Benzin göstergesinin oradaki sarı ünlem işaretli iniş işareti yandı ve ekranda F4 hatası yanıp sönmeye başladı.. Araç vites geçişlerinde 1. vitesden 2. vitese geçerken hafif bir silkeleme yaptı ve biraz böyle bindikten sonra silkeleme geçti ama direk 2. vitesten araç kalkmaya başladı... Sonra bugün bir ustaya götürdüm. Aracı bağladı arızayı okuttu:

- 1748 : 24/B SELENOIDI
- Toprağa veya bataryaya kısa devre

diye ekranda yazı çıktı..
Sonra 2 SELENOID de arıza varmış 3 lü olarak sipariş verip yarın montajı yapılacak...

Bu SELENOID sorunun sebebi taktırdığım LED ampuller olabilir mi?
Tamir ettirdikten sonra lambaları açmadan önce LED ampulleri söktüreyim mi?
Aracım 2006 Model Freelander Otomatik Dizel HSE Paket...

TEŞEKKÜRLER..

Etiketler
ampul ile şanzımanın ne alakası var ki? saçma sapan bir şekilde ecu ya giden CAN BUS kablolarını kesmediyseniz böyle bir şey bence alakasız denebilir.

son derece alengirli elektroniği olan, modüler can bus sistemli Dodge journey e arıza gidericilerle birlikte LED ampul taktım. her gün kullanıyorum.

ampul ile şanzımanın ne alakası var ki? saçma sapan bir şekilde ecu ya giden CAN BUS kablolarını kesmediyseniz böyle bir şey bence alakasız denebilir.

son derece alengirli elektroniği olan, modüler can bus sistemli Dodge journey e arıza gidericilerle birlikte LED ampul taktım. her gün kullanıyorum.

Toprağa veya bataryaya kısa devre yazınca hata ekranında acaba dedim.. Selenoidler etkilenmiş olabilir mi diye

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.