liberty ile ilgili sorular

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caveman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,022

caveman

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Bir liberty alarak aranıza katılmak istiyorum. Özellikle 2004-2007 arası araçlarla ilgileniyorum. Kesin kararımı vermeden önce kafamdaki bir iki soru işaretini silmem lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu konuları öğrenmek istiyorum.

1) 2004-2007 liberty dizel (2.8 crd) ile çok soğuk havalarda (Doğu Anadolu veya dağlarda kış mevsimi gibi) yakıt donma sorunu yaşanır mı?
2) Bu araçların yerden yüksekliği her koşula yeter mi? İnternette minimum yükseklik 6.5 inç (16.5cm) olarak buldum. Bana biraz az geldi?
3) Renegade'in limited'a avantajı var mı?

Yardımcı olabilecek olanlara şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: liberty ile ilgili sorular

Merhaba

Dizel yakıt donmasıyla ilgili yaptığım bir çalışmadan biliyorum sizinle paylaşmak istedim.
Motorin donma sıcaklığı -20 dereceler mertebesindedir. Yakın zamanda yüksek rakımlı bir maden şantiyesinde jeneratör yakıt tankına donma önleme uygulaması yaptım. Benden 5 tonluk tankı -10 / - 5 arasında tutmak istediklerini belirttiler.
liberty benimde favorim olan bir araç umarım karar vermenizde açıklamalarım etkili olur.
Selamlar.

selamlar bendede 2003 renegade var benzinli modeli var 3.7 motor olan. Yükseklik olarak çok yüksek olduğunu sanmıyorum offroad için ama günlük kullanım için gayet iyi bir yükseklikte, olmadı yukseltme yaparsınız belki aracınıza? renegade ile limited modeller arasında görünüş olarak fark var üst farlar ve yan basamak oluyo renegade modelinde birde koltukları yarı kumaş yarı deri oluyor ve koltuk ısıtma olmuyor renegade modellerde,tabi birde jantlar siyah renk oluyor renegadelerde. benim bildiğim farklar bu kadar.

Renegade'in arkadaşların yazdıklarına ek olarak gösterişli dodikleri ve altta karter, şanzuman korumaları var limited modelde yer almayan. Bence bunlar avantaj. Sizin için önemli bilmem ama bir de koltukların ayarı elektrikli değil galiba renegade modelinde. Ben iki aydır 3.7 benzinli kullanıyorum çok memnunum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.