Liberty Limited 2.8 Crd İle Aranızdayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Homer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,616

Homer

Ana Kamp
Merhaba.
Uzun zamandır siteyi takip ediyorum ve oldukça faydalanıyorum. Herkesin emeğine sağlık.

Aslında hard endurocuyum, Ralli Alıştırmaları ile uzun soluklu arazi sürüşleri yapıyorum.
Ancak eşimin ve 5 yaşındaki kızımın da doğada vakit geçirmekten büyük haz alması sebebiyle bir süredir 4 çeker bir araç almak için bilgilenirken Gezenbilir'den faydalanıyorduk.

Seçeneklerimiz (bütçemiz dahilinde)
Jeep Liberty
Land Rover Freelander
Suzuki Grand Vitara idi.

Onlarca araç, onlarca sahtekardan sonra durumunu beğendiğimiz bir Liberty 2.8 crd limited ile arayışımızı sonlandırdık. Dijital çağda halen kilometre indirmeler, pert araca kusursuz demeler enteresan..

Amacımız memleketimin yaylalarına sorunsuz ulaşabilmek, yaylaya kadar olan asfaltta güvende hissedebilmek gibi temel istekler. Hardcore Off-Road peşinde değiliz, zaten seçimimiz de bunu doğrular durumda.

Şu an tek üzüntüm, sizler festivalde iken yetişmeyen trafik sigortası, kasko evrakları yüzünden katılımcı olamamak.

Tanışmak, görüşmek üzere.

Etiketler
Ynt: Liberty Limited 2.8 Crd İle Aranızdayım

öncelikle hayırlı olsun ve çook uzun sureden beri takip ettigim yorumlarını okuduğum tüm forum sakinlerine merhabalar...bende sizin begenilerinizde freelander hse ve liberty 2.8 arasında kaldım aylarca araştırma forumlarda dolaşmadan sonra liberty çok daha yakın geldi.. (ingilizcem ilerledi bu arada) semi-pro bile sayılmam ama doga sürüşlerine çok meraklıyım arkadasların offroad keyiflerine ortak olmaya calışmaktayım...tabi her seye ragmen arabayı alırsam sehiriçi otoyol kullanımı daha fazla olmak sartıyla hafif parkurlarda kullanılacaktır... sizden bilgide almak isterim,arabanın şehiriçi otoyol hafif arazi kullanımı nasıl acaba,çok konforlu olmadıgını bilsemde genel rahatlık hissi(motor sesi,yol ve motor sesi,süspansıyon tepkileri...vs) hakkında bilgi verebilirmisiniz,?

Teşekkürler.

Henüz 300km.dir birlikteyiz. Bu sebeple söyleyeceklerim kullanıcı yorumu sayılmasın.
Ancak eski aracımızla karşılaştırabilirim.
Opel Meriva'dan bu araca geçtik. Meriva da kasası sebeiyle sert süspansiyonlara sahipti.
Bu sebeple Liberty bize oldukça konforlu geldi.
Ayrıca önceki aracımızda olmayan onlarca özellik de bu konfor seviyesini artırıyor.
Trafikte de kaldık, Otoyol sürüşü de yaptık.
Motor homurtusu var, sonuçta kocaman bir dizel makina, biz rahatsız olmadık.
Gücü kesinlikle tatminkar.

Arazi ile bu haftasonu yapacağımız kamplı gezide tanışacak, bu konuda bir fikrim henüz yok.

Lastik olarak BF Goodrich All Terrain T/A tercih ettim, henüz taktıramadım ama ayırttım.

Ses sisteminde sorunum var, ön hoparlörler patlak, ilk fırsatta baktıracağım.

anladım..cevabınız için teşekkürler...haftasonundan sonra tekrar fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız takip edip soru işaretlerimizi giderebiliriz...yakıt konusundada tam bir tespit yapamamışsınızdır sanırım..belki bende bikaç aya aranıza katılabilirim...

Aldığımda sıfırladığım yol bilgisayarı 300km sonunda 10.8l/100km diyor.
100km otoban, geri kalanı sıkışık e5 trafiği ve 3-5kmlik kısa mesafeler.

Şehiriçi 12 litrelerde kalırsa çok memnun olacağım :smiley:

DİZEL 4*4 PEK EKONOMİK OLMAYAN İTALYAN MOTOR YANİ 12 ŞEHİR İÇİ TOLARE EDİLEBİLİR GİBİ GELDİ DOSTUM ŞEHİR DIŞI 120 KM/HZ İÇİN 8 LT İYİDİR..

Ben de bu aralar 2.8 dizel arayışındayım sizden alacağım bilgiler çok önemli olacak benim için 4.3 blazerdan sonra yakıt önemli bir konu haline geldi :=)

Merhaba.
H.Sonu 250km. ortalaması 11,8l / 100 km.
İstanbul - Delmece - İstanbul

Renegade modelindeki tepe projektörleri nerede bulabilirim?
Şık olmanın dışında fonksiyonel midir?

Teşekkürler.

o tepe lambaları sadece uzunlarla birlikte yanıyorlar. tesisatı direksiyonun arkasında soldaki trimin altında düğme hazırlığına kadar var. sadece düğmesi yok. eminim kabloları tavana kadar çıkıyordur. ama bence gereksiz bir detay.

Aracımın lastiklerini cumartesi günü BF Goodrich All Terrain T/A ile değiştiriyorum.

Orjinal ebat olan 235/70/R16 yerine 245/70/R16 tercih etsem bana kazandıracakları veya kaybettirecekleri neler olacaktır?

Teşekkürler.

tepe lambaları sadece uzun ile yanmıyor. sadece park acık iken de yanıyor.

Merhaba.

1250 km.lik İstanbul - Babakale - Bozcaada - İstanbul seyahatimiz için yol bilgisayarı verisi 10.1 L/100km olarak gerçekleşti.

İstanbul - Kınalı otoban sürüşü 120km sabit hız
Kınalı - Çanakkale duble yollarda çalışmalar tam gaz sürmekte, 80-110km
Çanakkale - Bozcaada - Babakale klasik köy yolları 50-90km

Eski aracım 1.6 benzinli Opel Meriva bu güzergahı 8.1L/100km ile tamamlıyordu.

çok bilgilendirici bir yakıt incelemesi olmuş..bence kafalarda pek soru işareti bırakmaz acaba şukadarmı yakar bu kadarmı yakar diye...

Ben de de 3.7 benzinli-lpg lisi var. Yakıt tüketimlerimiz hemen hemen aynı gibi.
yaklaşık 1000 km İskenderun-Kayseri Erciyes-İskenderun yolda 400 TL'lik yakıt yakmıştım. yaklaşık 600 km otoban sürüşü. Lastik olarak ben aracıma BFgoodrich Mud-terrain aldım. Ölçü olarak 225-75-16 tercih ettim. Çamur için ince lastiğin daha iyi olacağı için böyle tercih ettim. Ekte de yabancı bir forumdan alınmış lastikle ilgili bir görsel var. Bizim araçların arka bagaj kapağındaki stepne yeri 235-70-16 lastiğe göre yapılmış, fark çok olursa yedek lastik yerine sığmayabilir. Benim gibi sadece 4 adet lastik alıp stepneyi değiştirmeyecekseniz lastik çapını mümkünse değiştirmeyecek bir ölçü olmalı.

Tiresize

Merhaba.
Lastik ebadı olarak orjinalleri tercih ettim. Bir sonraki takımda bu grafiği değerlendireceğim.

Bu C.tesi körükleri yırtılmış ön hoparlörlerime körük tamiri yaptırdım.
Çok memnun kaldığım bu işi Nec Elektronik'te yaptırdım.
Bu aracın ön hoparlörlerine entegre, arka hoparlörleri besleyen anfiler var, bu sebeple nasıl çözüm bulacağım diye araştırıken kendilerini buldum.
Tavsiye ederim.

Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz, aracınızın birkaç görselini de paylaşabilir misiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR