Liberty Limited 2.8 Crd İle Aranızdayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Homer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,612
Ynt: Liberty Limited 2.8 Crd İle Aranızdayım

Herkese Selam,
Ben de geçen hafta 2005 model 125binde bir Renegade CRD ile aranıza katıldım. Almadan önce yabancı forumlarda çok araştırma yaptım. Özellikle VM Motori motordan çok korkuyordum ancak araştırmalarımdan iyi bakıldığında sesli ama uzun ömürlü bir motor olduğunu ve CRD'lerde benzinlilerin 4 ilerisinin aksine 5ileri otomatik şanz. kullanıldığını öğrenince almaya karar verdim.
Sadece 2005 ve 2006 model Renegade ve Trail Rated modellerde bulunan düz kaput (flat hood) bana çok daha hoş ve wrangler rubiconvari göründüğü için biraz aradım ama sonunda içime sinen bir araç buldum.
Araziye hiç çıkmayacak olmama rağmen Renegade'lerin plastik vidalı çamurlukları, şık 5kollu füme 16 inç jantları, alüminyum yan basamağı, tavan lambaları ve tampona entegre sis farları çok hoşuma gittiği için de tercihim renegade oldu.
Bir haftalık kullanımıma gelirsek beklentilerimin çok üzerinde memnunum diyebilirim. 2010 model 2.0 dizel otomatik mondeo kullanan biri olarak performansı çok tatminkar. Motor söylendiği gibi çok sesli, yol sesi oldukça mevcut. Şimdilik şanzımanı çok beğendim, beklediğimden çok daha az sarsıntılı.
Bir de belki benim araca özgü birşey de olabilir bilemiyorum ancak aracın trimlerinden neredeyse hiç ses gelmiyor. Kapılar neredeyse alman arabası edasıyla tok bir sesle kapanıyor. Bu 8 yıllık bir amerikandan hiç beklemediğim birşeydi, özellikle bu durum çok memnun etti beni. Süspansiyonlardan da hiç garip sesler duymadım şu ana kadar, ama dediğim gibi hep otoban ve asfaltta kullandım aracı.
Yakıta gelirsek 500km lik ortalama tüketimim 11.6lt. Bunun 200km'si otoban, kalanı şehiriçi-e5 karma. Ama çok dikkatli kullandığımı da belirtmek isterim. Trafiğe girince yakıt uçup gidiyor durduramıyorsunuz bunu da belirteyim. 14litrelere kadar çıkıyor tüketim sıkışık trafikte.

Etiketler

Forumda biraz baktım ancak varsa da bulamamış olabilirim.
Yabancı en meşhur KJ forumunda CRD aldıktan sonra yapılması gerekenler diye çok başarılı bir konu var ve gerçekten çok faydalı bilgiler var.
EGR iptali, tork konvertör durumu, revize edilmiş yakıt filtresi, çok önemli olan MAF sensörünün temizlenmesi gibi konular anlatılmış.
Bilgi sahibi olanlarla bu konularla ilgili bilgi alışverişi yapmak isterim.

KJ 3.7 benzinli kullancısı olarak gezenbilir de bizim araçlarımızı kullanıcısı pek az. Bu yüzden kj konuları pek popüler olamıyor. Umarım sorularınıza cevap bulursunuz.

biz varızya? :smiley: birde bozulmayınca konu çıkmıyor.

Kullanıcı az olabilir ama aracı almadan çok araştırma yaptım, bu araştırmaları ve aracıma yaptırmayı düşündüğüm modifikasyonları paylaşmayı düşünüyorum. Az da olsa kullanıcı arkadaşlardan da yorumlar gelirse iyi olacaktır. Özellikle almayı düşünenlere yol gösteririz en azından.

merhaba,bende 2004 renegade ile aranıza katılmak üzereyim,yukarıda sözünü ettiğiniz modifikasyonları uyguladınız mı,veya uygulandıktan sonra ne gibi fayda sağlıyor.almak üzere olduğum araç 220.000 km de nelere dikkat etmeliyim.
selamlar
Ali

aşağıdaki linkteki konuda detaylı olarak anlattım yapılması gerekli demeyelim de yapılması tavsiye edilenleri.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=99788.0

henüz uygulamadım ama uygulayacağım.

Merhaba.
Aracımıza mutlu mesud binmeye devam ediyoruz.
Yakıt konusunda zaman zaman güncelleme yapmakta fayda var.

Haftasonu İstanbul-Ankara-İstanbul yaptım.

Gidiş cruise control ile 120km/h sabit hızda 9.0lt.
Dönüş yolunda Bolu'da gezmek için dağlara vurmadan önce 8.7lt, İstanbul'a varışta yine 9.0lt.

Lastiklerin yakıta etkisini bilemiyorum, aldığım gibi değiştirmiştim. BFGoodrich AT orjinal boyutlarında.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR