Liberty Renegade Crd - 2005

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Berq Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 107,751
Ynt: Liberty Renegade Crd - 2005

cuma günü Rugged ridge markalı rüzgar deflektörlerinden aldım ön camlara uyguladım arkaları takmadım. camlar kapalıyken gelen rüzgar sesi kesildi tavsiye ederim. Birde ön cam çatlamıştı onuda üst tarafı laciver renkli olan model cam ile değiştirdim. O da güzel oldu.

Etiketler

KLL' Alıntı:
cuma günü Rugged ridge markalı rüzgar deflektörlerinden aldım ön camlara uyguladım arkaları takmadım. camlar kapalıyken gelen rüzgar sesi kesildi tavsiye ederim. Birde ön cam çatlamıştı onuda üst tarafı laciver renkli olan model cam ile değiştirdim. O da güzel oldu.
güle güle kullanın memnun kalırsanız ve rüzgar sesinde azalma olur ise haberimiz olsun

yoldaki rüzgar sesi kesildi. cam kenarlarında oluşuyordu. ayrıca yağmur yağarken camı yarım açsam bile içerisi ıslanmıyor sürüş sırasında. camlar yüksek olduğu için görüşü çok kısıtlamış olmuyor. tavsiye ederim.

KLL' Alıntı:
yoldaki rüzgar sesi kesildi. cam kenarlarında oluşuyordu. ayrıca yağmur yağarken camı yarım açsam bile içerisi ıslanmıyor sürüş sırasında. camlar yüksek olduğu için görüşü çok kısıtlamış olmuyor. tavsiye ederim.
Aslında en önemli husus yağmurlu günlerde camı hafif açıp içersini havalandırmak

bence liberty nin 4 eksiği var. LPG ile 4 eksik. dizel ise 3 eksik. LPG olunca yok olan bagaj hacmi en fecisi. bununla yaşayabiliyorsanız:

1- yüksek yapı ve dar dekerlek izi nedeniyle yol tutuş zayıf. 1.5 cm lik spacer süper iş görüyor. karakteri değişiyor aracın 400 TL

2- Tek renk dik ön cam. Çok yakın olunca karşıdan gelen güneş ışığı rahatsız ediyor. Kırılan camı üstü lacivert altı normal yeşil renk cam ile değiştirdim faydasını gördüm. 220 TL olimpia marka. kalitesi makul. optik kusur görmedim. E sınıfı zaten.

3- yan cam rüzgarlıkları .arkalar dahil 145 TL. ben sadece önleri taktım. arkalar bence şık olmuyor ve zaten ses yapmıyordu. rugged ridge marka.

3.5- az aydınlatan ön farlar. osram nightbreaker markalı daha parlak ampuler yada ileri geri motorlu micro tip xenon farlar. 5000K ışık olunca halojene yakın rengi oluyor ve micro tip olduğu için odağı doğru ayarlanabiliyor. nightbreaker halojen ampuller sanırım 50 tl civarı çifti. bunların yerine ebay den aldığım micro tip h4 uzun kısa xenon ise 150 tl civarı. hangisi işinize gelrise artık.

---
son işlemim büyük ihtimalle arka led li stop fren ampulleri olacak. birçok tür denedim doğru düzgün aydınlatma alamadım. olmaz ise el yapımı stop yapacağım.

son yorumum ise, çoğunlukla asfaltta gezsem de ıslandığında iyi tutuş alamadığım için bir sonraki lastik setimin yokohama geolander AT olacağı yönünde, bir fark yok, çünkü sürat yapmıyorum.

işte rüzgarlık

CAM00555

CAM00556 Small

Arkadaşlar son derece memnun olduğum aracım upgrade amacıyla satılıktır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-2005-model-renegade-cok-temiz-167770684/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true

Araç satılmıştır.
Sahip olduğum 7 ay boyunca bir tane bile problem yaşamadan keyifle kullandığım bir araç oldu. Görsel mod. dışında araca birşey yapamadan satıldı, sattığım beyefendi de inşallah problemsiz kullanır aracını.
Birazcık fazla yakması haricinde en ufak memnuniyetsizliğim olmayan bu aracı almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

Bu arada aracımdan söktüğüm 1.25inç'lik spacerlarım satılıktır. 300TL'ye vereceğim.

Dün sizinle iletişime geçmiştim,aracınıza niyetlendim lakin aynı gün sattığınız bilgisini verdiniz,nasip diyelim. En azından kullanıma dair yorumunuzu referans olarak alıyorum. Hoş biraz şans işi. Selamlar.

liberty 2005 modeller için,araca ilave yükseltme felan yapmadan alınabilcek en büyük lastik boyutu ne önerirsiniz ?
( dönerken veya engebeli arazide sürtme felan yapmayacak)

235 olan ölçüyü 245 e çekebilirsiniz.

Bu arada aracımdan söktüğüm 1.25inç'lik spacerlarım satılıktır. 300TL'ye vereceğim.

Merhaba,
spacerleri niçin söktünüz,benim 245 lastikli aracıma takabilirmiyim.
selamlar

Spacerları söktüm çünkü aracımı sattım.
245 lastiklerle kullanılabilir, ben de 245-70-16 AT lastiklerle kullanıyordum. Tam dönüşlerde çok hafif sürtme yapabilir, lastiğiniz yol lastiği ise onu da yapmaz. Çamurluk içinde çok basit bir tadilatla çözebilirsiniz onu da.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri