Liberty Renegade Crd - 2005

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Berq Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 107,747
Ynt: Liberty Renegade Crd - 2005

Berq' Alıntı:
Sn. sdkbrckmk

245 70 16 lastikleri aracınızda hiçbir yükseltme yapmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz, sürtme yapmaz.

aracımda şuan 17 inc lastik mevcut. ebatlar 235-65-17 şeklinde..

17 in lastiklerde 245-65-17 kullanabilirsin diyorsun ama tam dönüşlerde sürtme yapar diyorsun...böyle bir durum var ise 235 i tercih etmek daha doğru olur sanırım.235 yada 245 çok afaki farklat yaratmaz.

Etiketler

çamurluk içi tadilat nasıl yapılır,keşke spacer i deneme şansım olsaydı,fakat Adana dayım,
selamlar
Ali

Şu spacerları ben de denemek isterdim, standard ebat lastik kullanıyorum.

Arkadaşlar isteyene ücretsiz yollayabilirim, deneyip beğenirseniz parasını yollarsınız sıkıntı yok.
Ancak karşı ödemeli kargo yapabilirim.
Önce seabass istedi ama sizde sürtme yapma ihtimali daha yüksek. Bende de biraz yapmıştı, çamurluk içine müdahele ile geçirmiştim.
Standart lastikte yapacağını sanmıyorum. O yüzden Homer'da müdahelesiz kullanılabilir gibime geliyor.
Kime yollayayım bana bişey diyin :smiley:

hocam spacerlara bende talip olabilirim irtibat no olursa iletişime gecebilirmiyiz

Merhaba, çok güzel paylaşımlar olmuş bunların sayesinde 2005 model bir Renegade aldım :smiley: umarım beklentilerimi Karşılar. Konunun üzerinden 1 ay geçmiş ama spacerler duruyormu acaba

4. Son olarak ise yukarıda anlattığımız EGR’yi iptal edeceğiz. Bunu ise EGR’nin devreye girmesini kontrol eden MAF sensörünü yerinden sökerek gerekleştireceğiz. Burada 2002-2005 model araç sahipleri daha şanslı çünkü bu araçlarda MAF’ın sökülmesi motor arıza ışığı yakmıyor. Ancak benim de sahibi olduğum 2005-2007 araçlarda arıza ışığı yakıyor. Arıza ışığı yakması araçla ilgili bir problem oluşturmuyor ancak olası başka motor arıza uyarılarını farketmemizi engelliyor. Arıza ışığını engellemenin yolu ise CRD’ler için geliştirilmiş yazılımlarla mümkün oluyor. Amerikada bir kısım kullanıcı bu yazılımları kullanırken bir kısmı da arıza ışığı yanarak araçlarını kullanıyor.

Benim 2004 KJ 2.8 Crd şehir içinde 20lt. ortalamanın altına düşmüyor. Araç 291.000 km'de.(290.000 km'de aldım)
Bence önde ki sahibi tarafından MAF sensörü sökülmüş. Hava hortumu direk filtre kutusuna bağlı. Arıza ışığı yanmıyor. Bende beyin aldatılmış yada program atılmış diye düşünüyordum. MAF sensörü sökülmesi halinde arıza ışığı yakmadığına eminmisiniz?

EGR sensörü yerinde mi bakmadım.

Motor sıcakken stop edince hemen çalışmıyor. Çalıştırmak istediğimde çalışır gibi yapıp stop ediyor. Bazen 10-15 kere marşa basmam gerekiyor çalışması için. Bunun sebebi olarak
1-Eksantrik Sensörü
2-Krank Sensörü
İkisinden biri olduğunu okuyorum forumlarda ama halen gerçekte hangisinin olduğunu anlayamadım.

Benim 2004 KJ 2.8 Crd şehir içinde 20lt. ortalamanın altına düşmüyor. Araç 291.000 km'de.(290.000 km'de aldım)
Bence önde ki sahibi tarafından MAF sensörü sökülmüş. Hava hortumu direk filtre kutusuna bağlı. Arıza ışığı yanmıyor. Bende beyin aldatılmış yada program atılmış diye düşünüyordum. MAF sensörü sökülmesi halinde arıza ışığı yakmadığına eminmisiniz?

EGR sensörü yerinde mi bakmadım.

Motor sıcakken stop edince hemen çalışmıyor. Çalıştırmak istediğimde çalışır gibi yapıp stop ediyor. Bazen 10-15 kere marşa basmam gerekiyor çalışması için. Bunun sebebi olarak
1-Eksantrik Sensörü
2-Krank Sensörü
İkisinden biri olduğunu okuyorum forumlarda ama halen gerçekte hangisinin olduğunu anlayamadım.

enjektörler ne durumda. yakıt çok yüksek 3.7 benzinlinin yaktığını yakıyor şuan.

soğukken ilk marşta sıkıntı varmı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri