Liberty Sanziman Gecis Vuruntulu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vedattt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,836

vedattt

Yeni Üye
Yer
giresun
Merhaba arkadaslar bir ay once 2005 model 2.8 crd cherokee liberty aldim.araci da 80 km hiz seviyelerinde bir ust vitese geciste arac altindan buyuk bir gurultu ile ust vitese geciyor.ozellikle rampada gaz pedali na yuklendiginde daha cok bir vuruntulu gurultu ile gecis oluyor.bu arad aracim 160 000 km de.bu gurultunun saftan geldigini dusunuyorum.
Aracin sanziman yag ve filtrelerini yeni degistirdim gurultu biraz azaldi ama devamediyor.
Arac ot.sanziman rampa da geri kacis yapiyor.
Saftin korugunde yirtik oldugunu soyledi izmir servis .
Saftin tamamendegismesi gerekir dediler ancak fiyat 1 500 tl malzeme fiyat yuksek.
On saft dedi servis.yardimlarinizi bekliyorum
Saygilarimla arkadaslar...

Etiketler
Merhaba arkadaslar bir ay once 2005 model 2.8 crd cherokee liberty aldim.araci da 80 km hiz seviyelerinde bir ust vitese geciste arac altindan buyuk bir gurultu ile ust vitese geciyor.ozellikle rampada gaz pedali na yuklendiginde daha cok bir vuruntulu gurultu ile gecis oluyor.bu arad aracim 160 000 km de.bu gurultunun saftan geldigini dusunuyorum.
Aracin sanziman yag ve filtrelerini yeni degistirdim gurultu biraz azaldi ama devamediyor.
Arac ot.sanziman rampa da geri kacis yapiyor.
Saftin korugunde yirtik oldugunu soyledi izmir servis .
Saftin tamamendegismesi gerekir dediler ancak fiyat 1 500 tl malzeme fiyat yuksek.
On saft dedi servis.yardimlarinizi bekliyorum
Saygilarimla arkadaslar...
İzmir de mi ikamet ediyorsunuz ?

şaft değişmeden de tamir olur. körük ve ilgili ufak tefek şeyleri ebay den yada parçacılardan bulursunuz. servis bunu yapmadığı için şaft değişimi diyor. sağlam şaft neden değişsinki? ufak tefek dınk dunk ediyorsa vuruntu normaldir. ayrıca defransiyele bağlandığı yer ve orta aktarma kutusuna bağlandığı yerden de arka şaft aynı hissi yapar. arka şaftı istavrozdan söküp 180 derece çevirip yerine takıp deneyin. eğer vites geçişlerinde sertleşme varsa bu araçların şanzımanına bakmak gerekir. 2.8 in vites ktuusu 3.7 den daha sağlam normalde ama otomatik vites bu, herşey olabilir.
bu araçlarda geri kaçrıma normalç. her otomatik araç geri kaçırır(rölantisi el ile arttırlmış araçlar hariç tabiki). 3.0 crd kullnıyorum 130 bin km de. alındığı günden beri geri kaçar yeteri kadar eğim varsa. bu nedenle hillholder koymuşlar!

Arkadaslar ilginize tesekkurler.aks korugu tamir takimi ile koruk degistirildi ve aks lalesinde hafif bosluk olusmus, nedeni yirtilan koruk degistirilmediginden sistem yagsiz kalmis.bu nedenle vites gecislerinde zaman zaman vuruntu tapiyor.simdi aks lalesi degisimi yapilacak sonucu bildirecegim.giresun da ikamet ediyorum.Ihtiyac duydugum parcalari Ankara Özkanlar otomotiv den aliyorum.Fiyatlar makul seviyede.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR