Libya ile Telsiz haberleşmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali aksoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,546

Etiketler
Ynt: Libya ile Telsiz haberleşmesi

Sitemiz üyelerinden Sedat beylede ben dün sanal alemde haberleştim durumu iyimiş dönüş için şartların biraz daha düzelmesini bekliyorlarmış.
Ancak Emrah kardeşimizin bana verdiği numaradan kendisine ulaşamıyorum. Bu vesile ile bende bilgi vermiş olayım.

camouflage' Alıntı:
Sitemiz üyelerinden Sedat beylede ben dün sanal alemde haberleştim durumu iyimiş dönüş için şartların biraz daha düzelmesini bekliyorlarmış.
Ancak Emrah kardeşimizin bana verdiği numaradan kendisine ulaşamıyorum. Bu vesile ile bende bilgi vermiş olayım.

Sanal alemden nasıl görüştü acaba merak ettim...
Libyadan gelenler 2 gündür bir depodalar
Bugün geler bilgiler , saat saat web sitesinde var...

Hizmet verilecekse BEDAVA olmalıdır.
Kanunda geçen tanımı ile;" Hiç bir maddi ve siyasi çıkar gözetmeksizin ve milli güvenlik gereklerine mutlaka bağlı kalmak şartıyla sadece kişisel istek ve çaba ile radyo tekniği alanında kendisini yetiştirmek amacıyla çalışan gerçek kişiler"
(7 Nisan 1983 gün ve 2813 sayılı Telsiz Kanunu Madde 12)

Amatörsem ve kanunda ki vasıfları taşıyorsam vatana hizmet etme lütfunu göstermem lazım.O nedenle PARA sonradan gelmelidir.
Paralı sitelerin önerilmemesini arzu ediyorum.Çünkü Bu alanın adı AMATÖR TELSİZCİLİK
73

kaan güzel' Alıntı:
Hizmet verilecekse BEDAVA olmalıdır.
Kanunda geçen tanımı ile;" Hiç bir maddi ve siyasi çıkar gözetmeksizin ve milli güvenlik gereklerine mutlaka bağlı kalmak şartıyla sadece kişisel istek ve çaba ile radyo tekniği alanında kendisini yetiştirmek amacıyla çalışan gerçek kişiler"
(7 Nisan 1983 gün ve 2813 sayılı Telsiz Kanunu Madde 12)

Amatörsem ve kanunda ki vasıfları taşıyorsam vatana hizmet etme lütfunu göstermem lazım.O nedenle PARA sonradan gelmelidir.
Paralı sitelerin önerilmemesini arzu ediyorum.Çünkü Bu alanın adı AMATÖR TELSİZCİLİK
73

Merhaba KAAN BEY:
Hizmet BEDAVA OLMALIDIR sözünüze katılıyorum.. çok güzel bir söz
  • Yanlız O zaman
    Gazeteciler BEDAVA ÇALIŞMALIDIR,
    Gazeteler BEDAVA ÇIKMALIDIR,
    Gazete satılmamalı BEDAVA DAĞITILMALIDIR
    İnternet BEDAVA OLMALIDIR
    Hosting BEDAVA OLMALIDIR,
    Domain Ücreti kesinlikle OLMAMALIDIR,
    Telefon BEDAVA OLMALIDIR,
    Doktorlar Maaş ALMAMALIDIR,
    Öğretmenler BEDAVA çalışmalıdır
    Maaş yerine , Ekmek, Su, Meyve ,Sebze,Giyecek Takası yapılmalıdır
    Odun , Kömür yerine LAF İLE YANAN SOBA kullanılmalıdır
    Dolmuşlar BEDAVA OLMALIDIR,
    Uçaklar Tevekkül ile YOLCU TAŞIMALIDIR,
    Taksi Şöförleri SELAM , MERHABA , KOLAY GELSİN, BOŞMUSUNUZ sözleri ile İLE YAŞAMLARINI SÜRDÜRMELİDİR,
    Düşünce veya iyi söz ile giden OTOMOBİLLER yapılmalıdır,
    Benzin herkese BEDAVA VERİLMELİDİR,
    Evlenmek isteyenlere BEDAVA EV ve EŞYA verilmelidir,
    SADECE DÜŞÜNMEK ÜCRETLİ OLMALIDIR , ki DÜŞÜNMEYİ BİLMEYENLER DÜŞÜNMESİNLER...

Yani kosacası " EKMEK ELDEN , SU GÖLDEN OLMALIDIR " ki sizin dediğiniz olsun
    Bende buna göre diyorum ki ..

BU ŞARTLAR SAĞLANDIĞI AN BU WEB SİTELERİ 'de BEDAVA OLUR...MERAK ETMEYİN.. SİZ

Birde önemli konu : Bahsi Konu web sitesi " RADYO AMATÖRLERİ İÇİN DEĞİLDİR, NASIL OLSA ONLARIN BEDAVA ve ÇOK DETAYLI , İÇERİKLİ SİTELERİ " vardır

Bu web sitesine İhtiyaçları yoktur.

ZANNEDİYORUM...

saygılarımla

Sayın ali aksoy amatör istasyonlarla olan sorununuzu anlıyamadım sizin çıkarmış olduğunuz dergidede gezindim kayda değer bir şey yok bu konuda gerçekten bilgiye sahipseniz hayallerle değilde gerçeklerle izah ederseniz sevinirim SAYGILARIMLA

ALİ AKSOY halendaha yasal olmayan bir sözde bir istasyonun reklamını yapıyorsunuz,herkes kendi işini yapsın boyunu aşan işlere karışmasın ,bu yazdığıklarımı istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz, ama samimi olun o istasyon yasal değil.

günışığı' Alıntı:
ALİ AKSOY halendaha yasal olmayan bir sözde bir istasyonun reklamını yapıyorsunuz,herkes kendi işini yapsın boyunu aşan işlere karışmasın ,bu yazdığıklarımı istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz, ama samimi olun o istasyon yasal değil.

Mustafa bey , siz bence bazı kanunları bilmiyorsunuz ,hatta sizin başınızdaki de bilmiyor..
bence siz boyunuzu aşıyorsunuz

bilmediğini konuda ahkam kesmeyin , amatör olarak bu işe taraf olmaya kalkmayın..
benden size bir arkadaş tavsiyesi.

bu işi bu kadar ileri götürenler sizsiniz , siz 150 watt cihaz ile beykozdan ( TB2NEF ) olarak HF çıkarken kanuni de , bu merkez mi kanuni değil ( merak etmeyin elimde sizin SCOPE çıkışınız var )
o zaman buyrun , HODRİ MEYDAN.. savcılık orada , mahkeme orada ,

çünkü herşey yasal
Kanun okumayı öğrenip , daha sonra kanunları iyi okuyun..
bahsi konu yönetmelik ve madde heryerde var.

ben şu anda dış görevdeyim ama dönünce hakkınızda bazı girişemlerde bulunacağım bunu böyle bilin..
KANUN DIŞI olduğunu söylediiniz merkezin üyesi olarak gerekli yazılar ile beraber size dava açacağım hemde sadece" 1 KURUŞLUK DAVA "
ondan sonra sizinle yargı önünde hesaplaşırız..

Kanunları bilmeden insanlar hakkında atıfta bulunamazsınız, ne siz nede başkası bu konuda ahkam kesemez..
böyle bir hakka sahip olan kimse yoktur

Bahsettiğiniz kişi ( Tevfik Bey ) tüm yetkililer tarafından tanınmaktadır.
eğer gerekir ise , sadece bir telefon ile Ankara Ulaştırma Bakanlığına gidip , Sayın Binali Yıldırım ile görüşebilir.

Onun için siz bazı kendini bilmez ( burada isimlerini vermiyorum ) kişileri savunmak için araya girmeyin , ezilirsiniz..!

saygılarımla

ali abi siz devletmisiniz? Başbakandan bile üstünmüsünüz?öyle bir konuşmanız var ki anlayamıyorum?
Biz amatör telsizciler YAPTIĞIMIZ işle övünüz!! (çamur atacaksanız tutarlı taraından atacaksınız en iyisini biliyorsanız gelin bilgilerinizi paylaşın PAYLAŞIMCI OLUN!biz öyle yapıyoruz)
ŞOVMEN değiliz biz vatanperveriz!!

tüm üyeler 73's

yazıma cevap verdiğiniz için ve bir konuda hem fikir olduğunuz için teşekkürler
ama yazdıklarınız beni hiçççç alakadar etmiyor ve bu sayfayı takip eden bu amatör telsizcilikten bir nebze olsun anlayanlar anlıyor beni ne demek istediğimi!!

ben yine diyorum kamu hizmeti verdiğini söylüyorsa bir kişi kamuya açık olmalı en nihayetinde Türkiye de yaşıyoruz sizde Türksünüz yabancı biri olsanızda bu hizmeti para verseniz anlarım.ama bu kamuya açık bir konu ve milli çıkarlar söz konusu ben amatörsem benim bildiğimin bana faydası yok ancak ben bildiğimi elimdeki imkanı paylaşıyorsam bana faydası var.umarım AMATÖR TELSİZCİLİK kavramını anlatabilmişimdir.
73's

ayrıca bahsetiğiniz BEDAVA konuları beni ilgilendirmiyor.Sayfanın adı amatör telsizcilik kimse kimsenin üstünde değil!!!unutmayın saygılar sevgiler

kaan güzel' Alıntı:
ali abi siz devletmisiniz? Başbakandan bile üstünmüsünüz?öyle bir konuşmanız var ki anlayamıyorum?
Biz amatör telsizciler YAPTIĞIMIZ işle övünüz!! (çamur atacaksanız tutarlı taraından atacaksınız en iyisini biliyorsanız gelin bilgilerinizi paylaşın PAYLAŞIMCI OLUN!biz öyle yapıyoruz)
ŞOVMEN değiliz biz vatanperveriz!!

tüm üyeler 73's Kaan GÜZEL

merhaba Sivaslı TRAC cı telsizci....... Kaan GÜZEL
Paylaşımcı arkadaşım..Sen kimi kandırıyorsun paylaşım felan diye.karşında senin 5 yaşında çocukda yok!..sen onu benim külaahıma anlat, ama yazdıklarına bakılırsa onuda beceremezsin gibime geliyor.
Sizler ne zaman paylaşım yaptınız ki..... yaptıgınız bilal in sitesinde yalakalıktan başka nedir ki?..
Yeni amatörlere ucuz cihazları kakalama fiyatlara satanlar kim?...
önce bu sitede kişilerle konuşurken üslup yapına dikkat et ondan sonra topic de yazını düşüncelerini yaz.

http://www.radyoamatorleri.org/ sitesinde gerekenler gerçeklerle zaten yazıyor .fazla üfürme

TA5BF Recep PEKER

YASAL olmak böyle mi....

TB2NEF

tüm devlet büyüklerimize saygılar daha ben burada bu devlet büyüklerimizin üzerine laf söylemem :smiley:)

hatta Admin arkadaşlar silsinler beni derin devlet sarmış ortalığı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.