Likya Yolu Için Şişme Mat Öneriniz Nedir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emreozkn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,457

emreozkn

Yeni Üye
Arkadaşlar ekim ayında likya yoluna çıkacağım parkurun 200 km'lik bölümünü tamamlamayı düşünüyorum ve yorgun olacağım için rahat uyuyup yola devam etmem gerekecek hemde aynı zamanda hafifte olmalı ki sırf çantamda ki ekipmanlarım göz önünde bulunduğunda bana çok yük olmamalı önerileriniz nelerdir ?

Etiketler
Merhaba, ben de Likya yolu için Ekim ayını planlamıştım ama iş değişikliği sebebiyle herhalde yetişemeyeceğim ve Nisan-Mayıs ayına kalacak. Çadır mı bivak mı kullanacaksınız?

Çadır kullanacağım ama bir mat aldım thermarest'in neonair diye birşey ama madem yazdınız size tulum sorayım =)

Thermarest en iyisi güle güle kullanın peki neoair in birkaç modeli var hangisini aldınız?
Ben hep kamp noktasına kadar motosiklet ile gittiğim ve kışın da kamp yaptığım için uyku tulumu olarak Salewa sigma alpine kullanıyorum, komfor sıcaklığı -7 ekstrem -33 derece olan 2600gr lık bir uyku tulumu ve bu ağırlık bu dereceleri sunan kaz tüyü tulumlara göre yaklaşık 1kg fazla tabi, yürürken hem hacim hemde 1kg ağırlık çok önemli olduğu için Benim Likya Yolu ve bu tip yürüyüş rotaları için düşündüğüm tulum Ferrino Yukon Pro.

Teşekkür ederim o zaman tulumu da alınca çok bir eksiğim kalmıyor ben size ekipmanların başına geçince gerekirse hepsini liste şeklinde atayım hem sizde uyarırsınız eksikler varsa tamamlarım. NeoAir Venture - Large ( pompa kullanmadan üfleyerek 3-4 dk içinde çok rahat şişiyor)

Ekipman'ım tulum hariç tamamlandı.
Tatonka Yukon 70 Çanta
Arpenaz 3 Çadır
Thermarest NeoAir Venture Large Şişme Mat
Dolomit Bot
Çadır Lambası
Ocak Seti İspirto - Gazlı ( Tencere, Çaydanlık, Tava)
Stanley 1.9 Lt Termos
Çakı 2 Adet
Bıçak
İlk Yardım Çantası (Ağrı kesici, alerji kremi vs eklemeler yapıldı.)
Kişisel Bakım için duş alamazsak diye parfüm aldım tester boyutlarında diş fırçası macunu vs.
Ferrino Yukon Pro. Maalesef bu hafta ki etkinliğime yetişemeyecek yarın kargo yapılacakmış.
Eksikler varsa uyarırsanız sevinirim :smiley:

20170919 165618

20170919 165643

20170919 165653

20170919 165658

20170919 165707

20170919 165857

Ufak tefek, gerekli gereksiz tamamlayıcı şeyler olabilir ama bence en önemli eksik bir çift baton.
hatta edit yapıp aklıma gelenleri yazayım;
kafa lambası
4-5 metre ip
çanta için yağmurluk
çadırın altına sermelik bir örtü muşamba tarzı
sinek kovucu spray
şişme yastık

Son düzenleme:

Ufak tefek, gerekli gereksiz tamamlayıcı şeyler olabilir ama bence en önemli eksik bir çift baton.
hatta edit yapıp aklıma gelenleri yazayım;
kafa lambası
4-5 metre ip
çanta için yağmurluk
çadırın altına sermelik bir örtü muşamba tarzı
sinek kovucu spray
şişme yastık

Şişme Yastığım var, Çantanın Yağmurluğunu da içinde yollamışlardı, Sinek Kovucu Sprayimde var,
Baton likyaya giderken kesin alacağım abicim,
El Fenerim var iki tane ama fırsat bulup iyi bir kafa lambası alamadım onu da alacağım,
İp aklıma gelmemişti çok sağol abi ama muşamba tarzı bir şey ekstra olarak ağırlık yapmaz mı çok yürüyeceğiz.

evet ağırlık yapıyor doğru; ama bende çadırın altına kıyamıyorum, o yüzden böyle ağırlık önemli gezilerde ince bir tane alıp mat sermediğim kapı tarafının altına seriyorum. basıldığından en azından direkt temas etmiyor zemine. Diğer taraftada mat olduğu için oda kendi yumuşatıyor baskıyı bende rahat ediyorum.

bu arada taşınabilir batarya da olması gerekenlerden

kafa feneri için
Kafa Lambaları - ONNIGHT 700 KAFA LAMBASI

pil derdi olmasın deniyorsa da
Kafa Lambaları - ONNIGHT 410 V2 KAFA LAMBASI

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri