Likya Yolunda İlk Hedefimi Gerçekleştirdim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bakogul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,166

bakogul

Ana Kamp
Yer
eskişehir(izmir-istanbul)
herkese merhabalar 21-25 nisan arasında uzun zamandır planladığım patara gavurağılı belceğiz bel gey alınca kirme kabak faralya hedefimi gerçekleştirdim. genel olarak yürüyüş iyiydi fakat gidicek arkadaşlara bir hatırlatma kesinlikle gey mahallesinde yaşayan insanlara dikkat!!! bazı arkadaslar önceki tecrübelerinde köylülerin çok fırsatçı ve bizleri yolunacak tavuk gibi gördüklerini yazmışlardı geçtiğim diğer köylerde böyle bişeyle karşılaşmadım ama gey köyünde yaşayanlar(tabiki hepsi değil ama arkadaşlarımdan birinin ufak bi sakatlık yaşamasından dolayı alıncaya kadar arabayla gitmek istedik ve gey köyünden 9 km lik alıncaya 80 90 tl hesap biçtiler ve hiç indirim yok. köydeki sebil benzeri çeşmenin etrafını tel örgüyle çevirmişler ve başka su yok yoldan geçerken köylülerin neredeyse üstümüze atlayarak bizden bişeyler koparmak istemeleri,hatta yaşlı bi teyze arkadaşlarımdan birinin dinlenirken batonlarını alıkoyması gibi örnekler verebilirim.) kesinlikle bu arkadaşlara katılıyorum. ayrıca bel den sonra gey üzerinden değil boğaziçi dodurga üzerinden gitmenizi kesinlikle tavsiye ederim.(insanlar yardımsever küçük bi market var cokda iyi ferdi karhan isminde size yiyecek içecek konaklama taksi konularında yardımcı olabilicek kibar bi bey var isteyenler telefon verebilirim.) -buarada ben ters yönden yürüdüm(pataradan ölüdenize doğru)- bogaziçi tarafı hem yemyeşil insanlar cok daha iyi ve yardımsever sdyma antik kenti var ve su cok daha fazla.gitmeyi planlayan arkadaslara yardımcı olabilirim ;)

Etiketler
Ynt: Likya Yolunda İlk Hedefimi Gerçekleştirdim

merhaba.. biz de temmuzda yürümeyi düşünüyoruz ilk 4 etabı.. elinizde dijital ortamda kaynak varda gönderebilir misiniz hariya filan.. ilkkahramaner_1111@hotmail.com... şimdiden teşekkürler.

bakogul' Alıntı:
herkese merhabalar 21-25 nisan arasında uzun zamandır planladığım patara gavurağılı belceğiz bel gey alınca kirme kabak faralya hedefimi gerçekleştirdim. genel olarak yürüyüş iyiydi fakat gidicek arkadaşlara bir hatırlatma kesinlikle gey mahallesinde yaşayan insanlara dikkat!!! bazı arkadaslar önceki tecrübelerinde köylülerin çok fırsatçı ve bizleri yolunacak tavuk gibi gördüklerini yazmışlardı geçtiğim diğer köylerde böyle bişeyle karşılaşmadım ama gey köyünde yaşayanlar(tabiki hepsi değil ama arkadaşlarımdan birinin ufak bi sakatlık yaşamasından dolayı alıncaya kadar arabayla gitmek istedik ve gey köyünden 9 km lik alıncaya 80 90 tl hesap biçtiler ve hiç indirim yok. köydeki sebil benzeri çeşmenin etrafını tel örgüyle çevirmişler ve başka su yok yoldan geçerken köylülerin neredeyse üstümüze atlayarak bizden bişeyler koparmak istemeleri,hatta yaşlı bi teyze arkadaşlarımdan birinin dinlenirken batonlarını alıkoyması gibi örnekler verebilirim.) kesinlikle bu arkadaşlara katılıyorum. ayrıca bel den sonra gey üzerinden değil boğaziçi dodurga üzerinden gitmenizi kesinlikle tavsiye ederim.(insanlar yardımsever küçük bi market var cokda iyi ferdi karhan isminde size yiyecek içecek konaklama taksi konularında yardımcı olabilicek kibar bi bey var isteyenler telefon verebilirim.) -buarada ben ters yönden yürüdüm(pataradan ölüdenize doğru)- bogaziçi tarafı hem yemyeşil insanlar cok daha iyi ve yardımsever sdyma antik kenti var ve su cok daha fazla.gitmeyi planlayan arkadaslara yardımcı olabilirim ;)

İnsanın hedefini gerçekleştirmesi kadar güzel bir şey yok.Bu azminizden dolayı sizi tebrik ederim.Şu malum köye gelince güzel yurdumun güzel insanı ne diyebileceksinizki ya yolu kısaltacak yada uzatıp mümkünse uğramamaya çalışacaksınız.

Selamlar,

COMPETUS' Alıntı:
İnsanın hedefini gerçekleştirmesi kadar güzel bir şey yok.Bu azminizden dolayı sizi tebrik ederim.Şu malum köye gelince güzel yurdumun güzel insanı ne diyebileceksinizki ya yolu kısaltacak yada uzatıp mümkünse uğramamaya çalışacaksınız.

Selamlar,
teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir duygu.yolu uzatmak güzel çözüm ;)

ilkkahraman' Alıntı:
merhaba.. biz de temmuzda yürümeyi düşünüyoruz ilk 4 etabı.. elinizde dijital ortamda kaynak varda gönderebilir misiniz hariya filan.. ilkkahramaner_1111@hotmail.com... şimdiden teşekkürler.
elimdeki dijital kaynaklar biraz eski ama işinize yarar en kısa zamanda göndericem.buarada bikaç gündür nete giremedim kusuruma bakmayın

Ynt: Likya Yolunda ...

Likya yoluna 10 mayısta başladım. Faralya'yı merkeze alıp bu bölgeyi içime sindire sindire ayrıntılı yürüyorum. Faralya-Kabak, Faralya-Aktaş, Faralya-Kelebekler vadisi, Kirme, Yayla, Faralya-Alınca vb. Günlük yürüyüşler ile çevre daha tanınarak hayran olunuyor. Hele Kelebekler vadisinden güneşin batışını seyretmek, anlatılmaz...İnsanın Faralya'dan ayrılası gelmiyor.

Bizde bu temmuzda yürümeyi planlıyoruz.Acaba rica etsem dijital harita ve kaynakları banada ulaştırabilirmisiniz.

ibrahim.akbiyik@gmail.com

Ayrıca sizin yürüdüğünüz hattı yürümeyi planlıyoruz.Varsa yazılı kayıtlarınız (günlük gibi) oldukça yardımcı ve rehber olur.

teşekkür ederim.

Tebrikler. Likya yoluna olan ilgim her geçen gün artıyor. İnşallah bana da nasip olur oraları görmek.

arkadaşlar Kabak koyuna kadar araçla gittim..ancak bildiğim kadarıyla oraya normal bir araç inemiyor..kabak koyu hakkında bilgisi olanlar lütfen paylaşsın benimle.

cudberrys' Alıntı:
arkadaşlar Kabak koyuna kadar araçla gittim..ancak bildiğim kadarıyla oraya normal bir araç inemiyor..kabak koyu hakkında bilgisi olanlar lütfen paylaşsın benimle.

evet kabağa normal araç giremiyor. biz minibüsten(ölüdeniz-kabak) sonasını yürümüştük yaklaşık yarım saat sürüyor plaja kadar. yürüyüş yolu oklarla işaretlenmiş durumda sorun yaşamazsınız inerken.

Kabak koyuna birkaç kez gittim. son gittiğimde araç ile sağ taraftan bozuk bir yoldan aşağıya koya kadar indim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri