Limon Suyu ve Sarımsak Mucizesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,894

ophtha

Kamp II
Arkadaşlar dogrulugu kesin degil tabiki veya her kişiye aynı ölçüde yararlı olacagı imkansız ama daha güncel bilgiler geldikce netleşir umarım.

Limon suyu ve Sarımsak mucizesi

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı
kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım.
Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta
boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını
kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün
çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp
her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz.
Kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı Olacak, kavanoza asla
su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını
dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en AZ yarım saat
bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak
mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

% 100 KANITLANMIŞ YARARLARI

1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor,
damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor,
kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını
sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor)
şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinlik
ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak
bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romatizmal iltihabı önleyip, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor,
kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor, her türlü
ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor
Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor,
felçlere ve VERTİGO'da da fayda veriyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü
alerjiyi, özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini
kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T : İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı
değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç
hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan
üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik
iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve
uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıpta devrim yaratacağı
söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal
yapısı çözülmeye çalışılıyor.

Dr. Sencer TEPE
Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı

Etiketler
Doğruluğuna kesinlikle inanıyorum ve ilk işim denemek olucak ...bu güzel bilgi için kutluyorum ophtha .. ;)

Ynt: Limon Suyu ve Sarımsak Mucizesi

iyi gelmediği bir şey yok gibi...
benim açımdan öncelikli konu kolesterol...
koku sorunu da hallolduysa(ki yazıda öyle deniyor) mutlaka denemek lazım...

Sencer TEPE yi google da aradığımda asparagas olabilme ihtimaliyle karşılaştım :(

"""Son günlerde elektronik ortamda limon-sarımsaktan yapılan bir karışının her derde deva geldiği yönünde mailler dolaşıyordu.Bende üşünmedim durumu Sağlık Bakanlığı'na sordum.Bakanlıktan gelen cevabı size aynen aktarıyorum.

Saygılarımla

KAMUOYUNA DUYURULUR

Son bir aydır internet ortamında gerek bazı site ve e-mail gruplarında ilan edilmiş olarak; gerekse kullanıcıların birbirlerine yolladıkları elektronik postalarda, altında adımın yanlış olarak yazıldığı, sarımsak-limon karışımı bir şeyin neredeyse her derde deva ilaçmış gibi lanse edildiğini öğrendim. Ulaşabildiğim site ve haber gruplarına, böyle bir karışımla ilgim olmadığını yine elektronik ortamda tekzip ettim. Ancak hala daha gerek telefonla gerek Bakanlığımız basın müşavirliği kanalıyla, şahıs veya medya mensupları bazında konunun sorulması ve bilgi isteniyor olması üzerine, bu genel duyuruyu yapmak zorunlu olmuştur.

1- 1- İnternet ortamında altında adım Sencer olarak yazılmış ve Tedavi Hizmetleri Daire Başkanı olduğumu beyan eden SARIMSAK-LİMON KARIŞIMI hakkında hiçbir bilgim ve ilgim yoktur.

2- 2- Bu karışımın ne zaman ve kim tarafından hangi maksatla adım kullanılarak internet ortamına verildiğini de bilmiyorum. Sadece aynı odayı paylaştığım daire başkanı arkadaşım, A.Ü. Ankara Tıp Fakültesi Biyokimya Bilim Dalında doktora yaparken hocası Prof. Dr. İlker DURAK ile sarımsaktan elde edilen bir ekstre (GARLİK EKSTRESİ) üzerinde çalıştıklarını ve bu çalışmalarının Tıp Dergilerinde yayınlandığını anlatırken, odamızda bulunan bazı ziyaretçilerin sarımsakla limonu karıştırmanın daha iyi olduğunu söylediklerini ve bu konu hakkında tartışıldığını hatırlıyorum.Bu olay da bir-iki yıl önce olmuştur. Bu kişilerden biri belki inandırıcılık katmak düşüncesiyle adımı kullanarak internete vermiş olabilir diye düşünüyorum, ancak kişileri tanımadığım için de araştırıp soramıyorum.

3- 3- Kendim hipertansiyon hastası olduğumdan uzun süredir tansiyonumu regüle etmek için Sinoretik forte tbl 1x1, Cozaar tbl 1x1, kan sulandırıcı olarak Coraspirin 1x1 ve kolesterol düşürücü olarak Crestor 1x1 kullanmaktayım. Bu ilaçlara ait sağlık kurulu raporum mevcut olup tüm tedavi kayıtlarım ve reçete tarihlerim Bakanlığımız sağlık merkezinin bilgi işlem kayıtlarında her an ulaşılabilecek durumdadır. Ayrıca annemi yakın zaman önce koroner damar tıkanıklığı nedeniyle yapılan by-pass ameliyatı sonrası kaybetmiş bulunmaktayım. Böyle bir karışımı biliyor olsaydım ve gerçekten böyle bir karışımın iddia edilen etkilerinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olsaydı, önce anneme ve kendime uygular; annemi kaybetmez ve ben de bir dolu ilaç kullanmaktan kurtulmuş olurdum.

4- 4- Meslek hayatım boyunca bilimsellikten taviz vermemiş birisi olarak, bu çeşit bilim dışı gördüğüm bir olaya adımın karıştırılmış olmasından büyük üzüntü duymaktayım ve son zamanlarda her gün bir şekilde karşıma geliyor olması da çalışma performansımı olumsuz yönde etkilemektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında bu konu ile ilgimin olmadığını ve böyle bir duruma adımın karıştırılmaya çalışılmasından son derece mağdur olduğumu, başta basın-yayın organlarımıza ve onlar vasıtası ile tüm kamuoyuna duyurur, insanlarımızın bilimsel yararı kanıtlanmış ve hekimlerince verilen tedaviler haricinde, hiçbir yol ve yönteme başvurmamalarını önemle hatırlatırım.Saygılarımla,

Dr. Sencar TEPE

Organ ve Doku Nakli Hizmetleri

DAİRE BAŞKANI

09.10.2006"""

http://www.budur.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=678 ( buradan alıntı)

http://www.google.com.tr/search?q=sencer+tepe&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:tr-TR:eek:fficial

Hacı hacıyı Mekke'de, denetçi denetçiyi Gezenbilir'de bulurmuş ;D Bu tip sorgulayan bakış açısı genelde bizim gibi insanlarda olduğu için hemen sinyal veriyor ;D

Yine de sarımsak ve limonun faydalarını inkar edemem ::smiley:

VitaEsMorte' Alıntı:
Hacı hacıyı Mekke'de, denetçi denetçiyi Gezenbilir'de bulurmuş ;D Bu tip sorgulayan bakış açısı genelde bizim gibi insanlarda olduğu için hemen sinyal veriyor ;D

Yine de sarımsak ve limonun faydalarını inkar edemem ::smiley:

haklısın, bende farketmiştim mesajlarından...sarımsak&limon suyu konusunada katılıyorum; yalnız bu tür şifalı/sihirli formüller ortalıkta çok dolaştığı için temkinli yaklaşmakta fayda var. ::smiley:

ben de 92-99 arası banka müfettişliği yapmıştım, o bakımdan sordum...

Bir maddenin vucuda yararlı olması için alınması gereken miktarının(dozun) bulunması gerekir. Örnegin basit bir antibiyotik bile çok alınıra öldürür az alınırsa hiç etkisi olmaz. Bir de tabi kesinlikle yan etkisiz ilaç olmaz. Asparagas bir haber olabilir. Ancak aşırıya kacmamak kaydıyla denenebilir mi bilemiyorum.

Ben safra kesesinden ameliyat oldum. Safra kesemin aşırı iltıhaplanmasına neden olan 1. faktör yumurtayı çok sevmem diğeri ise sarımsak dişini bilmeden yemiş olmam.
Artık ne zaman sarımsaklı yiyecekler yesem aşırı mide bulantısı yaşıyorum.
tarifin bilimselliği ne kadar kanıtlanmış onu bilemem. ama ben yaşadıklarımla bana verdiği rahatsızlığı anlatabiliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri