Lpg Demontaji

aaroon

Tutku kelimesinin anlamı nedir? ZJ olmasın sakın !
Mesajlar
182
Tepkime puanı
1
Herkese Selamlar,
Yıllar önce bu siteden Fıratr arkadaşımızdan ( Bursadan ) 1997 model güzel bi orvis almıştım. Bi zaman sonra İstanbulda birine sattım. Alan kişi de LPG taktırmış. Aracı malum sitede satlıkta gördüm, sattığıma üzülmüştüm geri aldım aracı ama LPG li olarak. Fakat ben hiç LPG li kullanmadsım. Daha sonraki süreçte işlerim bozuldu ve araç haciz yoluyla satıldı. Şu anda en son sahibi olan arkadaş bana ulaştı yedek lastiğiniğ felan yolladım ama araçta LPG oladığını söyledi.
Şimdi Sorum Şu: Araçlara LPG montajında motorda bi değişiklil yapılmıyor mu? Tekrar söküldüğünde araçta sorun çıkmazmı motor aksamında?
 

blacklotus

Ozan
Mesajlar
420
Tepkime puanı
218
Yer
Ankara
Web
www.fotografturk.com
LPG püskürtmek için manifolda pipo delikleri açılır. LPG söküldüğünde bu delikler bir şekilde kapatılır ya da manifold işlem görmemiş yenisiyle değiştirilir. Motorla ilgili işlem bu bildiğim kadarıyla. Diğer işlemler radyatör hortumlarından su alınması için hortumlara bağlantı yapılması ve LPG ecusunun devir okuması için bobin ya da krank sensöründen kablo bağlantısı ile sinyal alınması. Yani öncelikle manifoldun gözden geçirilmesi gerekir.
 


Forum istatistikleri

Konular
100,200
Mesajlar
1,479,784
Kullanıcılar
168,109
Son üye
ozcanciftci

SON KONULAR

Üst