Maden Koyu /Olympos / Antalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,668

mrdnmz

Defender 130 2.4 TDI
Yer
KOCAELİ
Web
www.dreamdef.com
Maden Koyu / Olympos / Antalya

Olympos istikametine doğru Ulupınar sapağından hemen önce sola doğru kıvrılan bir orman yolu var. Bu yol yaklaşık olarak 12km kadar devam ederek bu koya ulaşıyor. Yol boyunca en az 4 ve farklı zorluklarda su geçişi, orman geçişi (videosu mevcut), dere yatağı sürüşü(çakıl) v.b. neredeyse her türlü sürüşü yapmak mümkün. Ortalama sürüş sürem 1 saat 20dk. Yolu ormancıların açtığı belli. Zaman zaman yolu toparlamak gerektiğinden ve gerçekten keskin dönüşler için manevra yapılması gerektiğinden çok da hızlı gidilemiyor. Fakat çok ama çok zevkli bir yoldu.

Önce fotoğraflar en sona da videoyu ekliyorum. Güzel seyirler.

Yol Bilgisi aşağıdaki gibi. Rakım 638mt'den 0mt'ye :smiley:

Ekran252520yakalama25252030122011252520225527

100 6553

100 6555

100 6556

100 6557

100 6559

100 6561

100 6563

100 6566

100 6568

100 6571

100 6586

100 6591

100 6596

100 6605

100 6615

100 6621

Su geçişi videosu
http://www.izlesene.com/video/100-6590-mov/5392833

Etiketler
Ynt: Maden Koyu /Olympos / Antalya

fotoları nedense açamadım ama videoyu izledim. Aracınız çok temiz ve bakımlı ;)

iki ay önce 7 kişilik bir ekiple olympostan yürüyüşe başlayıp çıralıdan boncuk koyuna geçtik. boncuk koyunda bir saat kadar yüzdükten sonra maden koyuna geldik. maden koyundan yukarı sizin araçla indiğiniz yoldan yukarı yürüdük. oradan antalya-muğla karayoluna çıkıp tekrar aşağı indik ve yanartaşa geçtik. ve bütün bunları birgün içinde yaptık. ertesi gün yorgunluktan ölüyorduk :smiley:
maden koyu denince ürperiyor içim :smiley:

nrş' Alıntı:
fotoları nedense açamadım ama videoyu izledim. Aracınız çok temiz ve bakımlı ;)

çok teşekkürler. elimden geldiğince uğraşıyorum.

huseyinyilmaz' Alıntı:
iki ay önce 7 kişilik bir ekiple olympostan yürüyüşe başlayıp çıralıdan boncuk koyuna geçtik. boncuk koyunda bir saat kadar yüzdükten sonra maden koyuna geldik. maden koyundan yukarı sizin araçla indiğiniz yoldan yukarı yürüdük. oradan antalya-muğla karayoluna çıkıp tekrar aşağı indik ve yanartaşa geçtik. ve bütün bunları birgün içinde yaptık. ertesi gün yorgunluktan ölüyorduk :smiley:
maden koyu denince ürperiyor içim :smiley:

sizinki daha zor olmuş. İnsani off road :smiley: fakat bizde biraz dolaştık etrafta gerçekten çok güzel bir yer. dilerim öyle de kalır.

Bu keyifli parkura 3 ay önce girmiştim şimdi Antalyadan uzaktayım sevdiğim bir parkurun güncel halini görmeme imkan sağladınız teşekkür ederim.

dora' Alıntı:
Bu keyifli parkura 3 ay önce girmiştim şimdi Antalyadan uzaktayım sevdiğim bir parkurun güncel halini görmeme imkan sağladınız teşekkür ederim.

Döndüğünüzde kısmetse beraber bir kez daha gideriz. Benim gitmekten vazgeçmeyeceğim bir yer çünkü. selamlar.

Evet çok güzel gezi paylaşım için teşekkürler, aracımı alınca bende gideceğim insallah

mrdnmz' Alıntı:
Döndüğünüzde kısmetse beraber bir kez daha gideriz. Benim gitmekten vazgeçmeyeceğim bir yer çünkü. selamlar.

Çok isterim , ben Ardeşendeyim kaçkar ve ayder elimin altında yazın gelirseniz farklı yaylaları gezeriz.

dora' Alıntı:
Çok isterim , ben Ardeşendeyim kaçkar ve ayder elimin altında yazın gelirseniz farklı yaylaları gezeriz.

Merhaba Sevgili Dora,

Ben de Antalya'da yım. Geçen yaz ben de Kaçkarlarda idim. O kadar güzeldi ki kısmetse bu yaz bir daha gideceğim. Sizin ikamet Antalya mı, Ardeşen mi?

İyi günler
Paylaştığınız için teşekkürler
Saygılar
Batuhan

konaklamalı kamp öncesi bir duyuru yaparsan gelebilirim bende,
bu haftasonu konaklamalı şekilde ben de kamp kurdum orda. gece yola çıktık zor oldu ulşaşmak ama güzel oldu.
gece konakalayanlar için sinek ilacı şart, lakin çok fazla sivrisinek var .)

off road runner' Alıntı:
Merhaba Sevgili Dora,

Ben de Antalya'da yım. Geçen yaz ben de Kaçkarlarda idim. O kadar güzeldi ki kısmetse bu yaz bir daha gideceğim. Sizin ikamet Antalya mı, Ardeşen mi?

Şu an Ardeşendeyim.

Paylaşım için teşekkürler,
En az dört beş araba olarak benzeri bir geziyi planlayabilirseniz katılmaktan mutluluk duyarım...

Saygılarımla
Şafak ATAKIR

maden koyu Antalya nın bakir kalmış araçla gidilebilen nadir koylarından biridir inşallah öylede kalır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR