Mağara Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sukuşu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 172
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,375
Ynt: Mağara Fotoğrafları

birazdaha mağara fotoğrafı ekliyeyim ben :smiley: bu fotoğrafları koyuyorum ki mağara merakı herkes e bulaşsın belki ileride gezenbilir mağaracı grubu kurarız :smiley: :smiley:
Caving 1 BEST2W
Caving BEST6W
Caving BEST POOLW
Caving curtainsW
Caving justinsideLOOKbackW
Caving marbledpatternW
Caving waaterfalloverheadW

Etiketler

Müthis kareler sizleri kiskandim Bende 25 yil magaralarda dolastim(eski bir madenci olarak)AMA Bizim magaralar bunlar gibi güzel degildi her taraf simsiyah kömürdü.Paylastiginiz ve emekleriniz icin tesekkürler

Karesibeyi' Alıntı:
Müthis kareler sizleri kiskandim Bende 25 yil magaralarda dolastim(eski bir madenci olarak)AMA Bizim magaralar bunlar gibi güzel degildi her taraf simsiyah kömürdü.Paylastiginiz ve emekleriniz icin tesekkürler

Şimdiden sonra da bu mağaraları gezersiniz :smiley:
Kömür mağaralarının fotoğrafları varsa buraya ekleyebilirmisiniz

evet evet bencede böyle mağaraları gördüm ama daha önce hiç kömür madeninin içini görmedim...

Fotoğraflar tek kelimeyle müthiş!!!! 8) 8) İnsan özeniyor ama ülkemizde yeterince gelişmemiş bir disiplin. Ankarada yaşıyorum ve bu işle ilgili 3 klüp var, ancak baktığımda hiç birisinin aktif olmadığını gördüm. Bu işin eğitimi nerede alınır nasıl yapılır? Mürselim beyin dediği gibi bi mağaracılık klübü kursak, eğitim ardından her ay bir mağaraya günibilirlik sportif keşif gezileri düzenlesek ne güzel olur yafff :smiley::smiley::smiley:)))) ;D ;D ;D

bbarış' Alıntı:
Fotoğraflar tek kelimeyle müthiş!!!! 8) 8) İnsan özeniyor ama ülkemizde yeterince gelişmemiş bir disiplin. Ankarada yaşıyorum ve bu işle ilgili 3 klüp var, ancak baktığımda hiç birisinin aktif olmadığını gördüm. Bu işin eğitimi nerede alınır nasıl yapılır? Mürselim beyin dediği gibi bi mağaracılık klübü kursak, eğitim ardından her ay bir mağaraya günibilirlik sportif keşif gezileri düzenlesek ne güzel olur yafff :smiley::smiley::smiley:)))) ;D ;D ;D

http://www.mad.org.tr

bbarış' Alıntı:
gezenbilir mağara grup u kurmak lazım formda bu iş ile ilgilenler i toplamak lazım.. her ay olmasada yaz aylarında bu yönde aktiviteler düzenlenebilirr
güzel olurduu

www.mad.org.tr üyelerini tanımıyorum, herhangi bir etkinliğine de katılmış değilim ama sitelerinden de görüldüğü gibi yakın zamanda herhangi bir etkinliği de yok zaten, :( :( :( Ankarada bu işle uğraşmak zor :smiley: :smiley:

Mağaracılığı bir rafting, trekking, kanyon geçişi, v.b sporlar gibi algılamayın arkadaşlar.
Keyiften almaktan ziyade keşif, araştırma,envanter çıkarma ve raporlama için mağaraya girilir.
Türkiye'de mağaracılık kulüpleri var ama aktif olarak yapan çok azdır.
Mağaracılık eğitiminde genelde üniversite öğrencileri tercih ediliyor. Nedeni; eğitimlerin, tecrübe kazanmanın zaman alması ve ileride keşifleri devam ettirecek insanlar yetiştirilmesi
Bir insanı alıyorsunuz, bu konuda yetiştiriyorsunuz, tam verimli olmaya başlayacağı zaman işlerinden dolayı artık vakit ayıramayacağını söyleyebiliyor. Ve bütün o eğitimler boşa gidiyor. Bunlar yaşanmış durumlar
O yüzden bu eğitimi verirken belli kriterleri var
Tabii bunun yanı sıra keyif almak, gezip görmek için turizime açılmış belli başlı mağaralar var
Dupsina,Ayvaini v.b gibi

Mağracılık ülkemizde zaten gelişmemiş bir disiplinken "verdiğimiz eğitim boşa gidiyor" şeklinde bir yaklaşımla, bu işlerle uğraşmak isteyen insanları uzak tutmak hatalı bir bakış açısı bana göre,

Yukarıdaki paragrafta ''verilen eğitimin neden boşa gittiğini'' yeteri kadar açıkladığımı düşünüyorum.
İşin aslı; bu eğitimi verdikten sonra devam edebilecek insanlar arıyorlar... .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri