Mağdur Eden Firmalar (trendyol)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan renkiblade Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,806

renkiblade

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar.
Konunun yeri doğru mu bu mesajı yazmam doğru mu bilemiyorum ama online alış verişimde yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşmak istiyorum sizlerle. Sizlerin de aynı sıkıntıyı çekmemeniz adına. Kesinlikle başka bir amacım yok. Kendi karavanını kendi yapmaya çalışan biri olarak,
2229tl karşığında almış olduğum berhimi camından 2 adet stokta vardı be alınca 1 e düştü. bir sonraki gün içinde siparişim iptal edildi ve ürün artık stokta yoktu. İptal nedeni tabi ki belirtilmedi. Trendyol 15i itibariyle geri ödeme gerçekleştirdi. Tabi banka hesabına yansıması zaman alacağı için ve hesabımda başka para olmadığı için yeni cam alamadım. Artan euro kurunu fırsat bilen karavan firmaları 200-300tl zam yaptılar bu süreçte. En ucuz 2550tl ye satılmakta şu an. param elime geçene kadar 3000i göreceğiz sanıyorum. Başka bir firmadan aldığım banyo tipi oval Küçük cam 3 adet , tavan hekisi , orta boy cam 2 adet ve buzdolabı havalandırma fanı da dahil olan ürünlerim de 1 adet banyo tipi oval cam ve buz dolabı fanı eksik bir şekilde elime ulaştı. Ürünlerin gönderilmesi talebinde bulundum 72 saat vakti varmış cevap için muhtemelen onlar da iptal olacak ve onların iadesi için zaman ve nakit kaybına uğrayacağım. Demem o ki aynı günde geçtiğim 2 siparişimde de sorun yaşadım. Maalesef bu arkadaşlar günden güne zam yapma suretiyle paraya doymuyor, günden güne stok silip yeni ürün gibi aynı ürünü fazla paralara koyuyorlar. Olan bizlere oluyor. Hata yapmadan öğrenilmiyor. Ben sıkıntı yaşadım, umarım sizler yaşamazsınız. Şimdi elime geçmeyen, kargoda görünen başka 2 adet kargom da var. Onlarda da sıkıntı yaşarsam buraya ekleyeceğim. Bundan sonra online değil, 300-500 fazla da olsa mağazadan direk alacağım. Kurallar dahilinde olup olmadığını bilmediğim için firma isimlerini yazmadım. Saygılarımla.

Etiketler
Bu tür şikayetler diğer alış veriş sitelerinde de oldu. Burada asıl problem trendyol /hepsiburada/n11 den çok satıcıların satıştan vazgeçmesi. Satıcılara da çok kızamıyorum çünkü ticaretin altın kurallarından birisi, yerine koyamayacağın fiyattan satmamaktır.
Bu arada HB nın kara bilmemne Kasım indirim varken bana iki adet 2021 üretimi Goodyear kış lastiğini 800 TL /adet gönderen, satışı iptal etmeyen hepsiburada satıcısı, Karapınar'lı Sağdıçlar firmasına buradan teşekkür ediyim.

1 ay sonrası bugün aldığım lastiğin fiyatı 1600 TL dir. Resmi enflasyon oranına % 20 filan sanırım.

Satıcının iptal etme hakkı var. Elinde mal olduğu halde iptal ediyorsa ahlâklı bir davranış değil tabii ki. Ancak stok hatasından dolayı iptal ediliyor. Bu tür firmalar pazaryeri siteleri içinde kendilerine verilen puandan düşüyor.

Firmaları karalamayıp olayı anlattığınız ölçüde hukuki olarak sadece öznel yorumunuz olacaktır.

Firma adı verebilirsiniz bence ki yazsanız daha iyi olurdu.

Malesef sattığın fiyata alamıyorsunuz. Sıkıntılı bir durum. Yerine koyamıyorsunuz doğru ama;

sırf pazaryeri sitesinde listemele de uygun fiyat aralığında görünmek için cingözlük yapanlarda var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR