Mağlova Kemeri Sultangazi Mimar Sinan Şehir Ormanı İstanbul

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan budaksener Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,692

budaksener

https://www.facebook.com/budaksener?mibextid=2JQ9o
Yer
İstanbul
Mimarsinanın yaptığı istanbuldaki bu harika eseri Mağlova Kemerini ailece görmeye gidebilirsiniz. . Arabanızı park etmek için uygun park yerleri temiz tuvaletleri mesciidi bolca piknik masaları var. Buranın bir kısmını halka açtı belediye. Açılmayan kısımlarada gittim videoda izleyebilirsiniz. Otobüs ile gitme imkanları da var. Belediyenin güvenlikleri ortamda geziyor. Ateş yakma ve kamp yapmak için uygun değil. Gidip biraz kafayı dağıtın. Ben oradayken TRT Belgesel çekim ekibide oradaydı
1f609
Telefon şarjını fulleyin gitmeden önce çünkü çok fazla fotoğraf ve video çekmek isteyeceksiniz. Video sonuna doğru halka açık olan alanlarıda fotoğraflarını videoya ekledim. Buraya istanbul içinden gelen araçlar Şişli Cevahir 49G Beşiktaş 36L Edirnekapı 38 38B 88 88A Eminönü 399C Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu Kazımkarabekir durağında inip spor tesislerinden geçen minibüs ve otobüsle gelebilirsiniz. Lütfen etrafa çöp atmayın. Pek çok çöp konteynırı var.

Video: https://youtu.be/68VFcVvsSDE

Etiketler
Mimarsinanın yaptığı istanbuldaki bu harika eseri Mağlova Kemerini ailece görmeye gidebilirsiniz. . Arabanızı park etmek için uygun park yerleri temiz tuvaletleri mesciidi bolca piknik masaları var. Buranın bir kısmını halka açtı belediye. Açılmayan kısımlarada gittim videoda izleyebilirsiniz. Otobüs ile gitme imkanları da var. Belediyenin güvenlikleri ortamda geziyor. Ateş yakma ve kamp yapmak için uygun değil. Gidip biraz kafayı dağıtın. Ben oradayken TRT Belgesel çekim ekibide oradaydı Ekli dosyayı görüntüle 638685 Telefon şarjını fulleyin gitmeden önce çünkü çok fazla fotoğraf ve video çekmek isteyeceksiniz. Video sonuna doğru halka açık olan alanlarıda fotoğraflarını videoya ekledim. Buraya istanbul içinden gelen araçlar Şişli Cevahir 49G Beşiktaş 36L Edirnekapı 38 38B 88 88A Eminönü 399C Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu Kazımkarabekir durağında inip spor tesislerinden geçen minibüs ve otobüsle gelebilirsiniz. Lütfen etrafa çöp atmayın. Pek çok çöp konteynırı var.

Video: https://youtu.be/68VFcVvsSDE

Görüntüler ve bilgilendirme yazınızı beğendim.Mekan olukca güzel görüldü.İstanbula döndüğümde uğrama listeme ekleyeceğim.

"Ateş yakmak yasak" demenize rağmen video da ateş yakılarak çay demleme ve balık pişirme işleme gerçekleştirilmesi "ele verir talkımı ,kendi yutar salkımı" gibi olmuş.
Yasak ;sizlere işlemedimi acaba?
Yoksa yasaklanan alan dışımı orası?

Ayrıca su kemeri üzerinde yaptığınız atraksiyonlar; hem sizin için ,hemde bu videoyu izleyecek belkide yaşça küçük izleyiciler için tehlikeli sonuçlara yol açabilecek kazalara davetiye çıkarmak gibi olmuş.

Görüntüler ve bilgilendirme yazınızı beğendim.Mekan olukca güzel görüldü.İstanbula döndüğümde uğrama listeme ekleyeceğim.

"Ateş yakmak yasak" demenize rağmen video da ateş yakılarak çay demleme ve balık pişirme işleme gerçekleştirilmesi "ele verir talkımı ,kendi yutar salkımı" gibi olmuş.
Yasak ;sizlere işlemedimi acaba?
Yoksa yasaklanan alan dışımı orası?

Ayrıca su kemeri üzerinde yaptığınız atraksiyonlar; hem sizin için ,hemde bu videoyu izleyecek belkide yaşça küçük izleyiciler için tehlikeli sonuçlara yol açabilecek kazalara davetiye çıkarmak gibi olmuş.
Orada halka açılmayan yerler var. Ateş yaktıgimiz yer orası. Bakir yerler yani. Ulaşımı da zor.. Ateşi yakan 30 senedir orada kamp yapan ve oraya çok yakın bir fabrikada güvenlik olarak orada çalışan ve orada yaşayan birisi. Orada da kaynak suyundan bir çeşme yapmışlar bir de baraka. Bizde 20 km lik yürüyüş sonrası yanlarına gidip balık yiyecektik. Malesef yiyemedik. Oralara gelen Afkan bir gurup barakadaki tüm tavaları metalleri hatta sobasına kadar her şeyi çalmış. Baraka in çerçevelerin bile sökmüşler. Sadece çay içebildik. İçine ettiler memleketin...

.... Bizde 20 km lik yürüyüş sonrası yanlarına gidip balık yiyecektik. Malesef yiyemedik. Oralara gelen Afkan bir gurup barakadaki tüm tavaları metalleri hatta sobasına kadar her şeyi çalmış. Baraka in çerçevelerin bile sökmüşler. Sadece çay içebildik. İçine ettiler memleketin...

Balık yerine hevesiniz kursağınızda kalmış anlaşılan.:smiley:
Geçmiş olsun.Mangalda da tadına doyulmazdı.

Maalsef ülkenin içine etme , kirletme ve talan konusunda bizleri yalnız bırakmıyor bu kaçak göçmenler ,bunlara suriyeliler de dahil .

Balık yerine hevesiniz kursağınızda kalmış anlaşılan.:smiley:
Geçmiş olsun.Mangalda da tadına doyulmazdı.

Maalsef ülkenin içine etme , kirletme ve talan konusunda bizleri yalnız bırakmıyor bu kaçak göçmenler ,bunlara suriyeliler de dahil .
Vallahi gezme ve keyif konusunda Suriyeliler bizden daha iyi :smiley: Hayat onlara güzel. Google map da Türkiye haritasında pek çok Arapça yorum var. Yukarıdaki yazımda yazdığım gibi ben Mağlova Kemerine İETT otobüsü ile gitttim. Hangi otobüslerin gideceğini de yazıma ekledim. 3. ünüverstemi okuyorum öğrenci basıyorum yoksa hiç gezemeyeceğiz bilemeyeceğiz :sweatsmile: Otostop çekmekte yalan oldu. Bu güvensizlik ortamında kim alır arabaya. Arabamın içine örümcek ağ yapmış. :smiley: Bugün arabayı alışveriş için kullandım akü dolsun biraz dedim. Yapmayı planladığım kış kamp aktivitelerimi erteledim. Çadır içigazla çalışan kamp tipi zibrokamin var ama 10 litre gazyağı olmuş 280 lira. Arabanın yakacağı yakıtıdıda düşününce otur oturduğun yere diyor insan kendisine. Baharı bekleyeceğim artık :smiley: Bu yazıyı okuyan siteden çıkarken unutmadan bir iki reklama tıklasında para kazansın site bu siteden de olmayalım. Malum dolar yüzünden hosting fiyatlarıda uçtu.

Vallahi gezme ve keyif konusunda Suriyeliler bizden daha iyi :smiley: Hayat onlara güzel. Google map da Türkiye haritasında pek çok Arapça yorum var. Yukarıdaki yazımda yazdığım gibi ben Mağlova Kemerine İETT otobüsü ile gitttim. Hangi otobüslerin gideceğini de yazıma ekledim. 3. ünüverstemi okuyorum öğrenci basıyorum yoksa hiç gezemeyeceğiz bilemeyeceğiz :sweatsmile: Otostop çekmekte yalan oldu. Bu güvensizlik ortamında kim alır arabaya. Arabamın içine örümcek ağ yapmış. :smiley: Bugün arabayı alışveriş için kullandım akü dolsun biraz dedim. Yapmayı planladığım kış kamp aktivitelerimi erteledim. Çadır içigazla çalışan kamp tipi zibrokamin var ama 10 litre gazyağı olmuş 280 lira. Arabanın yakacağı yakıtıdıda düşününce otur oturduğun yere diyor insan kendisine. Baharı bekleyeceğim artık :smiley: Bu yazıyı okuyan siteden çıkarken unutmadan bir iki reklama tıklasında para kazansın site bu siteden de olmayalım. Malum dolar yüzünden hosting fiyatlarıda uçtu.

Baharı bekleyen kumrular gibi
Senin bir umudun varsa bekle, sakın unutma
Ellerin cüzdanında ,gözlerin pompada
Bir yakıt fiyatını ,bir de ay sonunu sakın unutma

.................................
Bu yakıt masrafları ile gezmek hayal olacak neredeyse.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri