Malatya - Arapgir Kanyon Geçişi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan slash Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,801

slash

Yeni Üye
Arkadaşlar Malatya merkeze 130 Km Arapgir ilçesine ise 10km mesafede olan Kanyon yürüyüş ekipleri için bulunmaz bir rotadır.

Rota hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Fotoğrafları zamanla bu sayfaya ekleyeceğim...

9kjc.jpg

Etiketler
Ynt: Malatya - Arapgir Kanyon Geçişi

Selamlar,

Bölgeyi az çok biliyorum ama burasını hiç görmemiştim, Fırat nehrimi aceba burası?

Merhabalar hocam. Konuyu yeni gördüm. Umarım mesaj size ulaşır. Ailecek hafta sonu için kanyona gitmeyi düşünüyoruz. Yanımıza almamız gereken extra şeyler neler olabilir acaba? Ayrıca tam olarak yol tarifi verebilirmisiniz kanyon nerden başlayıp nerede bitiyor? Şimdiden teşekkür ederim

Konuya resim ve yorum eklerseniz sevinirim.

Kanyon girşinden bir fotoğraf

DSC 0007

Kayaarası Kanyonu Arapgir İlçesine bağlı, muhteşem bir doğası olan yaklaşık 17 km uzunluğunda bir kanyondur. Kozluk Çayı’nın eşlik ettiği Kanyon 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma Kanununa göre 3. derece doğal sit alanı ilan edilmiş.

Kanyon, Serge Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Tarihi Meydan Köprüsü’nde başlıyor, Divriği karayolu üzerindeki Çiğnir Köyü’nde son buluyor.

17 km. uzunluğundaki Kanyon’un, Meydan Köprüsü ile Amir’in Çeşmesi arasındaki yaklaşık 3 km’lik bölümü, çok zor olmayan, kolaylıkla ve keyifle yürünebilecek bir rota. Tek şartımız var: Biraz ıslanmanız gerekebilir. Bu rota üzerinde 8-10 noktada su ile yol birbirini kesmektedir. Yürüyüş rotasını bitirmek isteyenler yolun suyla buluştuğu ve yüksekliği en fazla diz boyunu bulan bu noktalardan geçmek zorundalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri