Malatya'da Doğa Yürüyüş Parkurları Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yenizaman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,028

yenizaman

Ana Kamp
Yer
Malatya
Arkadaşlar malatyada amatör veya profesyonel olarak trekkingle uğraşan ekip, grup veya arkadaşlar varmı? varsa apaylaşımlarını bekliyorum..

Etiketler
sanırım ramazan ayı dolaysıyla kimse yazmıyor..malatyalılar olarak haberleşemiyorsak bile en azından trekking yapılacak yerleri bilenler varsa paylaşırlar mı acaba?

İyi günler yeni zaman kardeş.Ben Malatyalıyım ama il dişında ikamet ediyorum.Sana kısaca bir iki rota söyleyebilirim.1)Banazıya kadar araçla (minübüsler veya özel araçla)gidip oradan Beydağının enyüksek zirvesine kadar çıkıp dönebilirsin.2)Üniversitenin hemen arkasında yürüyüşe başlayıp yukarıda ulu köye kadar yürüyüş yapabilirsiniz.Hatta bu iki parkuru birleştirebilirsiniz yani üniversitenin oradan çıkıp beydağının zirvesine yürüyüp oradan banazıya inebilirsiniz.ayrıca gündüz bey tarafındada yürüyüş parkurları var araştırırsanız gzel rotalar çıkartabilirsiniz.Şimdilik aklıma gelenler bu kadar inşallah yardımcı olabilmişimdir.İyi yürüyüşler dileğiyle....

İyi günler yeni zaman kardeş.Ben Malatyalıyım ama il dişında ikamet ediyorum.Sana kısaca bir iki rota söyleyebilirim.1)Banazıya kadar araçla (minübüsler veya özel araçla)gidip oradan Beydağının enyüksek zirvesine kadar çıkıp dönebilirsin.2)Üniversitenin hemen arkasında yürüyüşe başlayıp yukarıda ulu köye kadar yürüyüş yapabilirsiniz.Hatta bu iki parkuru birleştirebilirsiniz yani üniversitenin oradan çıkıp beydağının zirvesine yürüyüp oradan banazıya inebilirsiniz.ayrıca gündüz bey tarafındada yürüyüş parkurları var araştırırsanız gzel rotalar çıkartabilirsiniz.Şimdilik aklıma gelenler bu kadar inşallah yardımcı olabilmişimdir.İyi yürüyüşler dileğiyle....

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=89045.0#ixzz22u33ItSl

teşekkür ederim hemşerim. aklımda vardı zaten zirve yürüyüşü.. benim için destekleyici ve cesaret verici olmuş oldun. eyvalah..

ayrıca malatyada turistik yürüyüş ve kamp alanları kurulacağı haberini okuyunca çok sevindim. yaklaşık 15-20 tane farklı parkur yapılacağı haberi çok heyecanlandırdı beni.. inşallah tez zamanda çalışmaları bitirirler..hem kamp hem trekking hemde fotoğrafçılık yapılabilecek tarihi ipekyolu kolu üzerinde bu çalışmaların yapılması çok güzel..

Arkadaşlar malatyalıların forumda baya bi yoğunlukta olduğunu gördüm fakat çoğu diğer illerde ikamet ediyor sanırım...malatyada trekking grup yada gruplarının oluşturulması için ne yapmak gerekir bu konu hakkında moderatörlerimizdende yardım beklediğimi belirtmek isterim..bisiklet grupları falan var ama en azından doğayla iç içe olmak isteyen arkadaşlardanda birlik ve beraberlik mesajları bekliyorum..

" Malatya Valiliği Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) Başkanı Levent İskenderoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vali Ulvi Saran'ın talimatıyla, alternatif turizm seçenekleri oluşturmak amacıyla kentin doğa, tarihi ve kültürel mekanlarının yürüyüş parkurlarının belirlenmesi ve haritalandırılması için çalışma başlattıklarını söyledi. "

Valiliğin böyle bir çalışması varsa malatyada'da bu işi seven arkadaşlar vardır mutlaka..

merhaba,

Malatya'da Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak faaliyetlerimize facebook sitesinden yayınlıyoruz,

buradan bize katılabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/maddost/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR