Manuel Hub Çalışma Sistemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan K.ÖZBAŞ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,917

K.ÖZBAŞ

Yeni Üye
Tüm suziki severlere merhaba 2 gün önce 2001 modem suziki vitaramın 4 çekerin çalışmadığını farkettim her hangi bir ses yada araça tepkide hissetmemiştim götürdüğüm usta dişliler gitmiş dedi uzun pazarlık sonrası 100 liraya 2 tane manuel hup alıp taktık yanlız bana dediği bunuda otomatik gibi kullanabilirsin dedi aracıda yeni aldığım dan dolayı bu konuları pek bilmiyorum manuel hup ile otomatik kullanımı aynımıdır manuel nasıl kullanmam gerekli adı üzerine manuel sanki otomatikten farklı bişiler yapmam gerekiyormuş gibi geliyor.

Cae577b0 b542 4668 8e9e 510f11224727

7b6368d6 9419 48d5 91d3 02898a5f9621

Etiketler

• Manuel hub: adı üstünde elle müdehale etmek gerekiyor.
  • Otomatik hub: adı üstünde aracın hareketiyle otomatik devreye girip çıkar, detaylı anlatım forumda vardır.

• 4x4 hub Denemek için ya araziye yada aracı güvenli askıya alıp iki teker (ön ve arka) havada olup aracı çalıştırın, boşta 4h ye takılır ve 1.vitese veya otom.vites d ye takılıp inip duruma bakabilirsiniz.
  • Ön arka beraber dönüyorsa sonrasında ,vites boşta 4x çıkılıp ön tekerleği ileri geri 1 tur çevirin, sonra 1. vitese tekrar takıp hareket verin sadece arka dönüyorsa OTOMATİK HUB ÇALIŞIYORDUR.
  • Sizin hub ne manuele nede otomatiğe benziyor, anlayan cvp ekleyebilir bende öğrenirim.

Son düzenleme:

Merhaba

Şuan araca takılı olan huplar sabit hup yani sürekli olarak 4x olarak çalışıyor lakin arazi vitesini takmadığımız müddetçe sadece arka tekerler dönüyor araziyi takınca 4x ya geçiyor çok fazla anlamadığım için bana anlatılan şekilde sizede anlatmaya çalıştım.

Merhaba

Şuan araca takılı olan huplar sabit hup yani sürekli olarak 4x olarak çalışıyor lakin arazi vitesini takmadığımız müddetçe sadece arka tekerler dönüyor araziyi takınca 4x ya geçiyor çok fazla anlamadığım için bana anlatılan şekilde sizede anlatmaya çalıştım.
Anladım, 4x den çıksanızda arkadan bağımsız ön diferansiyel ve şaft dönüyor,
O halde biraz yakıt ve birazda yolda ses artabilir, çok az ön arazi mekaniğini yorabilir. 80 km üstü iyi olmaz zannederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri