DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Marka ürünler ve işlevselliği (North Face, Marmot vb.)

'TEKNİK EKİPMAN' forumunda icmimarolgun tarafından 4 Aralık 2012 tarihinde açılan konu 113541 kişi tarafından okunmuş, 35 cevap yazılmıştır

1. doğaberk

doğaberk Kamp I

Alınan Beğeni:
    0
    Ynt: Marka Ürünler Ve İşlevselliği (north Face, Marmot Vb.)

Önerebileceğiniz Goretex değilde MTD kumaş kullanan iyi bir marka var mı, uzun ömürlü olarak? Teşşekkürler.

2. f1hakkinen

f1hakkinen Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0

nacizane fikrimi beyan edeyim.
    3 yil once usa den TNF venture jacket aldim(acemilik yillari diyebiliriz), 1 yil sonra ic kismindaki membran yer yer atmaya basladi. usa e gonderdim ve garanti kapsaminda yenisi gonderildi. bu olaydan sonra bu kumas cesitlerini biraz arastirdim ve sunu gordum. gore-tex olmayan tum kumaslar -DWR-Waterproof ozellikli olanlar- kimyasal islemden geciyorlar ve zamanla su iticilikleri azalmaya basliyor. bu ozellikteki kumaslarda cok farkli teknolojiler var.(TNF HyVent, patagonia H2O..vs) fakat TNF nin bu ceketini siddetli yagmurda saatlerce suren hiking faaliyetinde kullandim, zerre kadar su almadi. bir kac yil sonra uzerindeki tabaka islevini yitirecek, bunu cok iyi biliyorum.

biraz tecrube kazandiktan sonra, kimyasal islemle su gecirmezlik kazandirilan kumaslar yerine gore-tex ceket almaya karar verdim ve arcteryx in gore-tex pro ceketini aldim. fakat bu ceketi hiking de kullanma firsatim henuz olmadi. insalah gelecek kis mevsiminde kullanip gorecegiz.

yuksek teknoloji ile uretilen bu urunleri mutlaka talimatlara uygun temizlemek gerekiyor. asagidaki linkte arcteryx in bakim videolari var. fikir olmasi acisindan yaziyorum.
    http://arcteryx.com/Product-Care.aspx?EN

3. f1hakkinen

f1hakkinen Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0

abd den aldigim TNF venture ceketimde buna benzer bir sorun olmustu, garanti kapsaminda degisim yaptilar fakat 3 ay surdu. bu ceket kimyasal islemlerden gecip son halini aliyor. dolayisiyla atma problemi her zaman mumkun.
    TNF yi tr den almayi hic dusunmeyin bence, abd de bile tonla sahteleri mevcut:smiley: zorunluluktan TNF nin paramount pantolunu tr den alma gafletinde bulundum. inanin, bir hafta gecmeden kalca-yan kisimlari tuylenmeye basladi, ustelik trekking veya hiking faaliyetinde bile kullanmadim. illaki nefes alabilir ve su gecirmez ceket istiyorsaniz patagonia yi tercih edebilirsiniz.

bu sitede TNF nin sahte olanlari ile alakali ipuclari mevcut.
    http://www.thenorthfaceguru.com/articles.php?id=25&page=1
    iyi calismalar

4. purelife35

purelife35 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Arkadaşlar mammut çin de mi üretiliyor. swıss desingn fakat made in china yazan ibareler var?

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...