Markalarına Ve Tiplerine Göre Yerli Karavanların Eksikleri Ve Üreticilerine Öneriler ..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,783

AKMühendis

Zirve
Yer
İzmir
Muhtelif yerli çekme karavanların, gerek inceleme ve gerekse kullanım anında gördüğümüz eksikleri var.
Bunların, muhtelif yerlerde değil de, bu konuda açılmış bir başlıkta toplanmasını yararlı buluyorum.
Umarım üreticiler de, zannetmiyorun ama, bu başlığa ilgi gösterirler.

En azından ben bu uyarı ve varsa önerileri, üreticilere mesaj yolu ile iletmeyi düşünüyorum.
İlgilenip ilgilenmiyecekleri, tabii ki kendi bilecekleribir iş.

Etiketler
Kampta gördüğüm Ortiz kullanıcısı, on tarafa çok yük bindiğinden şikayetçi idi. Ortiz kullanıcıları karavanin on tekerine gelen yükü kontrol etmeleri gerekir. Başka sorunu yoktu, sızdırmazlık problemi mesela hiç yaşanmamış.

Bu biraz da yanlış yükleme problemi olabilir, diye düşünüyorum.
Bu tiplerde su deposu önde ve büyük hacimli ise, deponun yarım dolusu bile,
bu sorunu yaratabilir.
Ama dizayn hatası da olabilir.
Zira bu arkadaşlar, farklı bir iş dalından atlayıp,
bu işe girmişlerdi.
Ama şu anda zannederim, gereği kadar tecrübeleri vardır.

Son düzenleme:

Bu biraz da yanlış yükleme problemi olabilir, diye düşünüyorum.
Bu tiplerde su deposu önde ve büyük hacimli ise, deponun yarım dolusu bile,
bu sorunu yaratabilir.
Ama dizayn hatası da olabilir.
Zira bu arkadaşlar, farklı bir iş dalından atlayıp,
bu işe girmişlerdi.
Ama şu anda zannederim, gereği kadar tecrübeleri vardır.
Merhabalar, ben bir Erba 375 kullanıcısıyım. Öncelikle iyi yönlerinden bahsedeyim. Fiyat performans olarak güzel ve yeterli bir karavan oldu. 4 kişilik bir aileyiz. 2 ve 4 yaşında çocuklarımız var. 06 temmuz 2020'de 30 bin tlye teslim aldık. Güzel bir tatil yaşadık. Karavan 2 adet güneş paneli 100 amper aku ile gayet yeterli bir şekilde çalışıyor.
Şimdi de kötü yönlerinden bahsedeyim. Karavan iç mobilyaları çoğunlukla sunta malzemeden kullanılmış. Bu yüzden şişme ve kırılma, atma vb. Şeyler yaşadık. İç malzemenin kalitesi düşük olduğundan pek umursamadık.
Kendi imkanlarımız ile dizel ısıtıcı bağladık. Kışın dahil kamp yaptık. Karavan küçük olduğundan -4 gibi bir hava sıcaklığında aliexpressten aldığımız 5kv lik ısıtıcı bizim icerde tshirt ile oturmamızı sağladı. Eşim ve ben daha önceden motosiklet ile kamp yaptığımız için, karavan işi bize baya bir keyifli geldi. O yüzden karavanin olumsuz yönlerini pek kafamıza takmadik.
05952dd9d78aff44ac7978152dcd6095

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Güzel, ama biraz pahalı..
Merhaba.
Oldukça başarılı imal edilmiş gibi görünüyor.
Fakat karavan 3.90 mı 3.60 mı anlaşılmıyor.
Karvanın kodu 3.60 ı çağırışırtıyor,
açıklamalarda 3.90 deniyor..
Hangisi doğru ?
3.60 ise değmez almaya..

4.00 hatta 4.25 in altındaki iölçüler benim değerlendirmelerime göre,
çok küçük ve sıkıcı oluyor ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri