Marmaris Selimiye De Zabıta Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emrebasalak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,150

Emrebasalak

Yeni Üye
2 gündür eşimle birlikte karavanımızla Selimiye sahilde kalıyoruz. Herşey çok Güzelken iki zabıta geldi az önce. Belediye encümen kararıyla Selimiye sınırları içinde karavanla konaklama yapamayacağımızı söyledi. 20-25 km uzaktaki çubucak a yönlendirdiler. Gitmeye hiç niyetimiz yok. Yasal haklarımız ve bu saçma karara karşı kullanabileceğimiz hukuksal argumanım yok. Bilgisi ve konuyla ilgi fikriniz varsa lütfen yazın. Bu çağdışı faşistçe uygulamaya hepimizin direnmesi gerekiyor.
Sözlü uyarı dışında herhangi bir yazılı işlem yapmadılar... yorum ve yanıtlarınızı bekliyorum... saygılar

.

Sorunuzun muhatabı www.ukkf.org olmalı.

Lütfen aldığınız cevabı buraya da yazın.
Birkaç sene evvel Bodrum Gümüşlük’te de ayni durum söz konusuydu.
Sedece zabıtaya sormuş, karavanım yanımda olmadığından arkasını takip etmeye gerek görmemişdim.

...
Anayolun sonundaki Akkum koyunda mısınız ?

Son düzenleme:

2 gündür eşimle birlikte karavanımızla Selimiye sahilde kalıyoruz. Herşey çok Güzelken iki zabıta geldi az önce. Belediye encümen kararıyla Selimiye sınırları içinde karavanla konaklama yapamayacağımızı söyledi. 20-25 km uzaktaki çubucak a yönlendirdiler. Gitmeye hiç niyetimiz yok. Yasal haklarımız ve bu saçma karara karşı kullanabileceğimiz hukuksal argumanım yok. Bilgisi ve konuyla ilgi fikriniz varsa lütfen yazın. Bu çağdışı faşistçe uygulamaya hepimizin direnmesi gerekiyor.
Sözlü uyarı dışında herhangi bir yazılı işlem yapmadılar... yorum ve yanıtlarınızı bekliyorum... saygılar
Karavanınız çekme mi , motokaravan mı . Dışarıya karavan önüne , masa sandalye çıkarttınız mı

Karavanınız çekme mi , motokaravan mı . Dışarıya karavan önüne , masa sandalye çıkarttınız mı
Motokaravan....masa sandalye de görseldeki kadar....

431259A8 FC5F 4F8B AC4B A5902ADE1925

.

Sandalyeleri ve şemsiyeyi dışarı çıkardığınız anda, kamp pozisyonuna geçmiş oluyorsunuz !

Günü kurtarmak bakımından, tekrar gelmeleri durumunda, sadece park ettiğinizi söyleyince reaksiyonları ne olacak acaba ? Tabii hepsini içeriye almış olmanız lazım.

Hukuki açıdan sorunun temelden açıklığa kavuşması ise ayrı konu...

...
Ayrıca; karavanınızı diğer araçların yanına park edip, örn. en az 100 metre uzaklıkta sahilde sandalye ve şemsiyenizle oturmanıza birşey söyleyemeyeceklerini düşünüyorum.
O zaman tamamen işgüzarlık olur...

.

Son düzenleme:

Belediyenin yasal olarak işgaliye adıyla para cezası yazma hakkı var,ancak size mutlaka belediye sınırları içinde kamp alanı yada uygun bir yer gösterme zorunluluğuda var.

Selimiyede polis yoksa jandarmaya müracat edin kimlikler ve karavan ruhsat fotokopisiyle yer tespiti yaptırın,ohal nedeniyle 3 gün içinde bu yasal zorunluluk. Belediye işgaliye işlemi yaparsa ayrıca kolluk kuvvetlerine müracatınıza gerek kalmıyor.

Kolay gelsin.

sevgili dostlar...konu karşılıklı anlayışla çözüldü.....zabıta uyarısını yaptıktan sonra bir saha uğramadı. bir kaç kez daha geldiler kasabaya ama hiç ses çıkarmadılar.... bu arada ukkf den yanıt aldım. saanırım soner beydi.... encümen kararını göstersinler ve alternatif üretsinler dedi o da. bu tip konularda biraz dik durmak gerekiyor. öyle olunca hemen geri adım atabiliyor zabıta. yeter ki çevre kirliliği ve görüntü kirliliği yaratmadan karavanın bir turizm şekli olduğunu o dar kafalara anlatalım...
herkese önerileri ve yardımları için teşekkür ederim. instagram üzerinden de isteyen herkese öneri ve fikirlerimizi paylaşabiliriz... @beyazevtatilde ....:smiley: herkese güzel kamplar...

Bugün Marmarıs Belediyesi zabıta amirliğine uğradım yukarıdaki konuyu aktardım. Böyle bir kararın olduğuğunu ve karavanlar için ayrılan kampıng dışında park ve kampın yasak olduğunu söylediler. Ordaki zabıtaların insiyatifine kalmışsınız. İyi tatiller.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri