Mavi Kapak Kampanyası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,108

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, " ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne'den Kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

Şimdi Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa şu mübarek ayda bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her 250 KG kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

Gelelim Kapakları Nasıl Toplayıp Ulaştıracağınıza

adres: KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ. KAYIŞDAĞI CADDESİ. NO:143 ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ. ATAŞEHİR/İSTANBUL (kargo ücretini ataşehir belediyesi ödemektedir. )

Ulaştıramadığınız kapaklar için_(0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

KAMPANYANIN SON TARİHİ 30 EYLÜL DEĞİL 30 ARALIK 2010 .....TARİHİNE ALINDI UZATILDI

Etiketler
Ynt: Mavi Kapak Kampanyası

Merhaba Seval hanım,
biz de okulumuzda bu kapak kampanyasını başlattık. ama rakamlar benim aklımda yanlış kalmış ve 300 kapağa bir tekerlekli sandalye demiştim. o nedenle öğrencilerde epey bir heveslendiler ve hemen toplamaya başladılar. şimdi yazıya tekrardan bakınca arada epey bir fark varmış. ama şimdi öğrencilere bu durumu tekrardan anlatırsam etkisini yitirebilir. o nedenle öğrenciler 300 kapak olarak bilsinler. buna da olsa olsa "beyaz yalan" denir. bizler İnegöl/Altıeylül İlköğretim Okulu olarak bu kampanyaya katılıyoruz. gelecek hafta sonuna kadar sanırım 1000'li rakamları rahat rahat aşıp ilk kargomuzu göndereceğiz.
bu sitede benim gibi öğretmen olan birçok arkadaş olduğuna inanıyorum ve onları da bu kapak kampanyasına davet ediyorum. arkadaşlar, okullar bu kapakların çok sayıda toplanabileceği yegane yerlerden birisidir. okulda pet şişeden su içen öğrenciler teşvik edilirse eğer çok rahatlıkla binlerce kapak toplanabilir.

başımıza gelmez demeyelim. benim de başıma geldi. 1 Ocak 2008 günü motor kazası yaptım ve bacağım kırıldı. 2,5 ay kadar koltuk değneklerini kullandım ve gerçekten çok kötü birşey. birgün önce koşarken bir gün sonra değnekler olmadan ayakta duramıyorsunuz. o nedenle özellikle öğretmen arkadaşlar bu konuda biraz daha hassasiyet gösterirlerse, biz de okullar olarak bir veya iki engelli vatandaşımızı rahatlatabiliriz biraz. herkese çalışmalarında başarılar diliyorum.

Mehmet Ali ARSLAN

İlginize çok teşekkür ederim Mehmet Bey.
Ben de oğluma ve arkadaşlarına anlattım kampanyayı, onlar da topluyorlar şimdi.
Oğlum her gün cebinde kapaklarla geliyor eve. Çok hevesle yapıyor bunu.
Umarım bir çok insan ilgi gösterir ve amacına ulaşır kampanya.
Sanırım çocuklar bizden daha duyarlı böyle olaylara.

iyi günler dileklerimle
ben kastamonu daday prof dr fahri ecevit yatılı ilköğretim bölge okulu teknoloji ve tasarım dersi öğretmeni ve müdür yardımcılığı görevini yürüten bir öğretmenim.
gezenbilir.com ile bir yardım kampanyaları sebebi ile yeni tanıştım. şunu fark ettim ki geç kalmış bir tanışma benim için, bunda okulumuzun şehir merkezinin dışında olması sebebiyle 1,5-2 sene öncesine kadar internetimizin olmamasıda etkilidir herhalde. siteyi incelerken fark ettiğim mavi kapak projesi için hemen harekete geçiyoruz ama okuduğum kadarıyla aralık 2010 son proje için, bu sürede ne kadar olur bilmiyorum ama elimizden geleni yapacağız tüm çocuklarımla...selamlar

Seval benim çalıştığım firmada da bu kampanya için kapak toplanıyor. :D

merhaba seval hanım ve arkadaşlar ben bu kampanyayı bi arkadaştan duydum ve bi çok kişiyi ayağa kaldırdım teyzelerimin dayımın öğretmen olması çook işe yaradı arkadaşlarımda iş yerlerinde topluyolar ve sadece bi iş yerinde 600 700 adet kapak topladık. ben eylülde haberim oldu bu kapak olayından. ama çok kısa sürede büyük işler başardık. :D bana ulaşan 1000e yakın belkide 1000 kapak okullardan toplandı tüm arkadaşlara haber verdim onlardan çocuklarının okullarına tanıdıklarına bahsettiler hatta doğuda askerlik görevini yapan arkadaşımın eşi bile kutu kutu kapak toplatıp yollayacak bana :D benim duydugum sayılar diğer arkadaşlardda oldugu gibi farklıydı ama önemli değil sayıların farklı olması tek bir kapak bile iş görüyo nede olsa. kargo olayının nasıl oldugunu bilmiyordum mesela gezenbilir sivas ekibinden pınarı bilirmisiniz bilmem onlar geldiğinde alacakalrdı benden yollayacakalrdı madem kargo adresi var bizde koli koli yollarız oraya :D

ben iş değişikliği yaptım şimdi özel bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum ve işin içinde biri olarak aramıza dış yaşama katacağımız arkadaşlarımızla çok güzel günler geçrmek dileği ile.

Güzel kampanyaymış ... keşke daha önce haberim olsaydı.Kampanyanın konulmuş bir süresi ve son tarihi varmıdır acaba ve neden sadece kapak merak ettim.. ? petlerin çevre kirliliği için toplanması iyi olurdu ama sadece kapağını alıp pet şişeyi orda bırakmak bunu sağlamayacaktır .. ::smiley:

Ertuğrul Açıkgöz' Alıntı:
Güzel kampanyaymış ... keşke daha önce haberim olsaydı.Kampanyanın konulmuş bir süresi ve son tarihi varmıdır acaba ve neden sadece kapak merak ettim.. ? petlerin çevre kirliliği için toplanması iyi olurdu ama sadece kapağını alıp pet şişeyi orda bırakmak bunu sağlamayacaktır .. ::smiley:

kampanya 30 Aralık tarihine kadar uzatıldı. ömcesinde Eylül ayının sonuna kadardı. Okullar nedeni ile uzatıldı. bu iyi oldu ama bir arkadaşımın verdiği bilgiye göre belediye artık kargo paralarını ödemeyeceğini açıklamış. tüm Türkiye'den gelen koli sayısı fazla olduğu için belediye daha fazla dayanamamış ve ödemeyi bırakmış. arkadaşım da kendi okullarında başlattı kampanta öncesinde belediye ile yapılan telefon görüşmesinde böyle söylemişler. bilginize...

slm arkadaşlar nedense böyle yararlı kampanyalar da enson ben haberdar oluyorum çokta geçkalmış degilim arkadaşlarla bu konuyu konuşup cafe işletmecisi arkadaşlar özellikle iş yerlerine özel kutular koyucaklar

merhaba seval hanım ben adana nın buyukmangıt kasabasın da muyukmangıt ılkogretımde ogretmenlık yapıyrm kampanya yı bayramdan once duydum ve ogrencılere bahsettım bekledıgımden daha guzel tepkıler aldım suan elımızde 600 700 kadar mavı kapak var ancak bunun yanın da yesıl kırmızı,sarı yani farklı renklerde de plastık kapak var acaba bunlar da bu kampanya ya dahıl mı?

bendede bi kaç yüz yada bin civarı diyelim kapak var bunları acaba bölge bölge toplayıp site adınamı yollasak kargo şirketleri ile konuşup sponsor olarak ikna etsek edebilsek. yapabilirmiyiz acaba

merhaba arkadaşlar
bu kampanya aslında geçen senede başlatılmıştı ama o zaman fazla ses getirmemişti. son olarak İstanbul Ataşehir belediyesi başlatmıştı. basında da ilgi görünce kısa zamanda tüm Türkiye'de okullarda kampanya başlatıldı ve epey miktarda kapak toplandı. nedeni de insanların bir kampanyaya katılırken para harcamaması. çünkü kitap ve kıyafet kampanyaları dışındaki hemen hemen her kampanyada insanların ceplerinden az da olsa para çıkıyordu. zaten içmekte olduğumuz suyun kapağını toplamak ve "engelli insanlara yardım" insanların kulağına hoş geldi. şimdi bazıları neden şişe değil de kapak diyebilir. arkadaşlar artık insanlarımızın bilincine, çevreyi temiz tutmak düşüncesi yerleşti. bu nedenle insanlar şişeleri çöp kutularına atıyor. fakat suyu içerken kapak elimizden düştüğünde bu kapakları yerden almıyoruz. bu nedenle kapak daha dikkat çekici oluyor.

ayrıca bu kampanyanın bu kadar ses getirmesinin diğer bir nedeni de Ataşehir Belediyesi'nin kargo ücretini karşılıyor olmasıydı. "olmasıydı" diyorum çünkü artık belediye kargo ücretini karşılamıyor. daha doğrusu karşılayamıyor. çünkü çok miktarda kargo gelince haliyle altından kalkmak zorlaştı. bu kampanyayı kendi okulunda başlatmak isteyen bir arkadaşımın, belediye ile yaptığı telefon görüşmesinde böyle söylemişler.

Ama geçenlerde Bursa İl Milli Eğitim müdürlüğünden okulumuza gelen yazıda bu kampanyanın Bursa'da da başlatıldığı ve katılanların kapakları kendi imkanları ile ulaştırması istenmişti. o nedenle kampanyanın sonuna doğru biz de okul olarak bir öğretmen arkadaşımızın arabası ile kapakları götürüp teslim edeceğiz.

serapadana' Alıntı:
merhaba seval hanım ben adana nın buyukmangıt kasabasın da muyukmangıt ılkogretımde ogretmenlık yapıyrm kampanya yı bayramdan once duydum ve ogrencılere bahsettım bekledıgımden daha guzel tepkıler aldım suan elımızde 600 700 kadar mavı kapak var ancak bunun yanın da yesıl kırmızı,sarı yani farklı renklerde de plastık kapak var acaba bunlar da bu kampanya ya dahıl mı?

evet kampanyada damacana kapakları da dahil olmaz üzere her türlü plastik kapak toplanabilir. renk ve boyut önemli değil. sağlam olup olması da önemli değil. yeter ki plastik olsun.

peki gonderdıgımız kapaklar karsılıgında tekerleklı sandalye bıze gonderılıyor degıl mı??

herkese merhaba bugün bu kapak kampanyası ile ilgili bi kaç adrese ulaştım ANKARA için teslim edilecek adres

istanbul yolu 7. km beyaz filo yanı no :45 macunköy Ankara atık ve makine ltd. ye götürüyorsunuz orada tartılıyo ve kimden kaç kg gelmiş yazılarak ataşehir belediyesine kargolanıyo 30 aralık son gün.

3123852727 telefonları

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri