Mercedes 190e Su Kaynatma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan prinser3 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,180

prinser3

Yeni Üye
İyi günler. 90 model 190e 2.0 lpg'li aracım mevcut. Normal arabayla giderken hiçbir sıkıntı yok hararet yükselmiyor fakat durup arabayı stop ettiğim zaman yedek su deposundaki suyun neredeyse tamamını tahliye borusundan boşaltıyor. Giderkende dururkende hararet gayet normal hiç yükselmiyor 87 sabit kalıyor. Termostat değiştirdik sorun çözülmedi su deposundanki kapakta ufak bir kaçırma mevcuttu yeni kapak aldık yine sorun çözülmedi. Borularda hava kalmıştır dediler onu yaptık yine çözülmedi. Bir kaç bilen birisine sorduk conta yanıktır dediler fakat aracın gaz yemesinde herhangi bir problem olmadığı gibi beyaz duman atma sorunuda yok. Kalorifer boruları tıkalıdır dediler fakat tıkalı olsa bu sefer hararette yükselmez miydi devirdayım az olacağı için? Lpg ye giden borulardan kaçak vardır diyen oldu fakat herhangi bir gaz kokusu almıyorum. Bu arada aracın moturunda gaz üfleme falan vb. sorun yoktur. Yardımcı olur musunuz acaba?

Etiketler
Aracı stop etmeden 4-5 dakika rölantide çalıştırınca su tahliye etmiyorsa sizde hemen stop etmeyin. Paslanmadan dolayı vs daralma olan bir yer varsa oluşan buhar neden olabilir.

Aracı stop etmeden 4-5 dakika rölantide çalıştırınca su tahliye etmiyorsa sizde hemen stop etmeyin. Paslanmadan dolayı vs daralma olan bir yer varsa oluşan buhar neden olabilir.

Rölantide çalışırken su atmıyor fakat 4-5dk bekleyipte kapatsam suyu atıyor farketmiyor bu durum.

dacia sandero aracımda benzer sorunlar yaşamıştık, araç ticariydi. adetimdir sabah marşa basmadan aracın etrafında dolaşır sağına soluna bakarım, kaputu açar yağına suyuna bakarım. gün içinde de mola verdiğimde kaputu açar kaçak var mı diye bakarım. bir gün su deposunun kapağını açınca fokurdayarak taştı, önce önemsemedim ama sonraki günlerde şoförler de aynısını söyleyince tamirciye gittik. termostat, hortumlar, radyatör derken sorun conta yanığı çıktı. sonra akşamcı şoför '' abi geçenlerde bi ara hararet yükseldiydi ama sonra normale döndü '' deyince olay aydınlandı . başımdan geçen bu olaya dayanarak conta yanığı dedim, değerlendirmek size kalmış.

dacia sandero aracımda benzer sorunlar yaşamıştık, araç ticariydi. adetimdir sabah marşa basmadan aracın etrafında dolaşır sağına soluna bakarım, kaputu açar yağına suyuna bakarım. gün içinde de mola verdiğimde kaputu açar kaçak var mı diye bakarım. bir gün su deposunun kapağını açınca fokurdayarak taştı, önce önemsemedim ama sonraki günlerde şoförler de aynısını söyleyince tamirciye gittik. termostat, hortumlar, radyatör derken sorun conta yanığı çıktı. sonra akşamcı şoför '' abi geçenlerde bi ara hararet yükseldiydi ama sonra normale döndü '' deyince olay aydınlandı . başımdan geçen bu olaya dayanarak conta yanığı dedim, değerlendirmek size kalmış.

Anladım öneriniz ve cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bir kaç ustayada götürdüm conta ile alakalı problem olmadığını tahmini olarak söylediler.

İstanbulda olsan getirir çözerdik sorununu o yüzden sordum

Eyvallah abi sağolasın sorunu çözdük gibi. Biz geçenlerde klimayı yaptırmıştık ön konsolu komple söküp yapmışalardı adamlar. Bugün klima borularının içerisine baktık ufak bir tahta parçası gibi birşeyle boruyu tıkamışlar yaparken neden yaptılar bilmiyorum fakat 20dk kadar arabayı zorladım çıkardıktan sonra şuan su boşaltma gibi bir sorun olmadi.

mesaji okuyunca aklima cem yilmaz ve '' tahta mi? '' repligi geldi 🙂 cok yasayin siz.....

Araç sabah soğukken bile tek seferde çalışıyor gaz yemesi gayet iyi duman atma su atma üfleme vb herhangi bir sorun bulunmuyor. Bu tarz şeyler olmasa bile contanın yanmış olma ihtimali var mıdır?

Daha önce marş motorunu yaptırdığım bir aracımda elektrikçinin fan motoru soketini ya çalışırken farkında olmadan çıkarttığı, yada çıkarıp yerine takmayı unuttuğu bir tamir sonrasında conta yakmıştım. Conta yakan aracın yağı boza rengi ve kıvamını alıyor. Motor ustaları conta yakma durumu varsa direk yağa bakarlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR