Mercedes B150 W245 Kullanıcı Yorumları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geomatrici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,614

geomatrici

Yalan dünyanın evciliği
Yer
Antalya Kaş
Merhaba arkadaşlar sizlerle dört yıl boyunca kullanmış olduğum Mercedes B150 aracım ile ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum.
Daha önce de forumda paylaştığım üzere Honda hr-v Kullanırken Mercedes’in B serisi araçlarının ucuzluğu dikkatimi çekti Gerek model yılı olarak ki benim aldığım araç 2006 model de gerekse görüntü olarak çok güzel bir araç olduğu için alıp denemek istedim. 35000km de aldığım aracı 4 yıl dan bir kaç ay fazla kullanarak sattım . Sattığımda 100000km civarındaydı. Araç oturuş mesafesi olarak bir jip ya da Suv gibi düşünülebilir ancak ağacın altı yere yakın olduğu için bir jip gibi kullanılamıyor. Yerden yüksek araçların savrulduğunu yol tuşlarının iyi olmadığını bilen birisi olarak bu arabada asla öyle bir sorun olmadığını biliyorum Finike Demre arasında wolswagen golf aracını İki golf ağacını süren benim araba Ustam olduğu halde Mercedes’in viraj yeteneğine hayran kaldığını söyledi düz yolda yetişemedim golf virajlı sahil yolunda epey geride kaldı. Uzun yollarda kullanımı rahat ve keyifli Ben aldığımda araç benzinliydi BRC marka sıralı sistem taktırdım tüple ilgili hiçbir uyum sorunu olmadı yalnızca Honda gibi her LPG’yi yakıp geçmiyordu örneğin BP nin Gazına aldığım zaman her zaman tekledi ben de genelde aygaz İpragaz ya da Milangaz tercih ettim yakıt olarak şu anki Fiat Linea 1,3 Multijet arabamla neredeyse aynı yakıt yakıyor desem belki inanmayacaksınız araç ustalar tarafından Mercedes’in 100 karası olarak biliniyor sebebi ise yedek parçasının zor bulunması ve birazda pahalı olması Ancak tam bir aile arabası Mercedes’in üstü serilerinin kalitesini yakalamak mümkün değil ancak fiyat performans olarak çok güvenli ve hala arasıra özlediğim bir araç İçi çok geniş rahat ferah bir arabaydı kullandığını süre boyunca fren balataları ve genel filitreler dışında direksiyon açı sensörü ya ateşleme bobini Buji ve buji kabloları dışında hiçbir şeyini değiştirmedim bu sürede en çok mağduriyet yaşadığım sorunu ise yaşadığım bölgede Mercedesten anlayan ustanın olmamasıydı Motorunun sürücü güvenliği için pizza motor şeklinde tasarlanmasından kaynaklı ateşleme bujileri ön tekere yakın bu sebeple yağmurlu havalarda Islan an bujiler ateşleme sorunu yaratıyor Daha sonra motor ışığını yakıp sırasıyla önce kablolari sonra ise ateşleme bobinini bozuyor çözümünün alttan koruma saçı takılarak olacağı düşüncesindeyim sattım bir arkadaşa da bunu söyledim. Benim kullandığım araç by 150 boyut modeliydi manuel vitesli ve hız sabitleyici özelliği olmayan sanrufsuz du.
Merak eden arkadaşlara burada yazdıklarım dışında dört yılı aşkın kullanıcı düşüncemi paylaşmakdan mutluluk duyarım.

Etiketler
b150 w245
Hocam hayırlı günler paylaşımınız için sağolun bir konuda yardım almak istedim sizden bi b150 bakıyorum ama nasıl bi yol izleyeyim nelere dikkat edeyim yardımcı olurmusunuz bana

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri