Merhaba Arkadaşlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stiryaki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,905

stiryaki

Yeni Üye
Yer
samsun
siz değerli gezenbilir dostlarıma nacizane bir sorum olacak ...
-----box van denen youtube de gördüğüm karavan çeşidi var ölçüleride çok iyi yüksek ferah ve 25 m3 e yakın iç hacme sahip bu tür araçlar ülkemizdede kendimiz yapıp ruhsat alabiliyormuyuz şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim ...

Etiketler
Merhaba stiryaki bende forumda yeniyim ama sorunu anladığımı düşünerek yanıtlamak istiyorum. Box Van diye kast ettigin şey aslında kapalı kasa kamyon. Kamyonu karavana dönüştürmek için bir engel görünmüyor, mühendisten proje çıkarıp onay alınarak yapılabilir. Ama bu araçlar 3500 kg üzeri taşıma kapasitesine sahip olacağı için b sınıfı ehliyetle kullanılamaz, birde bu araçlarda bildiğim kadarıyla aradaki sac sökülemiyor yani yaşam alanı ile şoför mahali birbirinden bağımsız alanlar oluyor tabii bu tercih meselesi

Merhaba stiryaki bende forumda yeniyim ama sorunu anladığımı düşünerek yanıtlamak istiyorum. Box Van diye kast ettigin şey aslında kapalı kasa kamyon. Kamyonu karavana dönüştürmek için bir engel görünmüyor, mühendisten proje çıkarıp onay alınarak yapılabilir. Ama bu araçlar 3500 kg üzeri taşıma kapasitesine sahip olacağı için b sınıfı ehliyetle kullanılamaz, birde bu araçlarda bildiğim kadarıyla aradaki sac sökülemiyor yani yaşam alanı ile şoför mahali birbirinden bağımsız alanlar oluyor tabii bu tercih meselesi
soruma zaman ayırıp cevap verdiğiniz çok teşekkür ederim doğru tahmin etmişsiniz aynen kapalı kasa kamyonetden bahsediyorum benim boyum 2 metre ve doğal olarak normal bir karavan benim için çok dar alan veriyor bu kamyonetlerin ölçüleri çok iyi
boy:520,en:220, yükseklik:275 gibi ehliyetin sorun olmayacağını düşünüyorum yükseltilebilir fakar bu hacim sizcede çok iyi değilmi ?

zgrp'nin de belirttiği gibi 3500 kg üstü araç. hız sınırı, köprü geçişleri, park etme ve yakıt gibi farklılıklarıda var bu araçların. hacim olarak çookkk genişler ama eksilerinide düşünmek lazım. sonra üç yanlış bir doğruyu götürmesin:tearsofjoy::tearsofjoy:

zgrp'nin de belirttiği gibi 3500 kg üstü araç. hız sınırı, köprü geçişleri, park etme ve yakıt gibi farklılıklarıda var bu araçların. hacim olarak çookkk genişler ama eksilerinide düşünmek lazım. sonra üç yanlış bir doğruyu götürmesin:tearsofjoy::tearsofjoy:
evet sadece yaz ları kulllanmak için karavan sahibi olmak gibi bir düşüncesi olan için sizin dediğiniz doğru :smiley: size bu konuda katılıyorum fakat daimi ikamet edecekler için bence çok doğru bir karar olduğu düşüncesindeyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR