Merhabalar Arkadaşlar,

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ahmet340717 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,201

Ahmet340717

Yeni Üye
Aranıza yeni katıldım, önce biraz kendimden bahsedeyim; İsmim Ahmet, İstanbul doğumluyum,turizm sektöründen seneye emekli oluyorum. Karavanlara olan ilgim ilk olarak Antalya'da yaşarken başlamıştı. 2016 yılıydı, Konyaalti sahilde karavanlari gördüğümde arkadaşlarıma şunu demiştim "Aslında en güzel hayat işte bu,ilk bakışta ufacık bir yaşam alanı gibi gözükse de aslında koskoca bir yaşam alanları var." Tabi benimle kimse hem fikir olmamıştı. Gel zaman git zaman konuyla bazen uzaktan bazen yakından ilgilenmeye başladım. Karavan yaşamı özellikle hangi sebeplerden ötürü ilgimi çekiyor; Doğaya ne kadar yakın isem o kadar daha çok pozitif enerji alıyorum,kaldı ki doğada negatif yoktur. Yeni bir yer gördüğümde daha çok mutlu oluyorum. Örneğin yüksek katlı bir binanın içinde şehir manzarası ile uyanmaktansa, doğa içinde ki ufak bir karavan içinde uyanmak benim için daha mutluluk verici bir durum. Karavan daki yaşam alanı darlığına katılmıyorum. Stüdyo dairede oturdum ve bana hiç ufak gelmedi, hatta kullanmadığım alanlar bile vardı. Evde aynı anda iki lamba yakmam,eğer gün aydınlığı var ise lamba mümkün mertebe yakmam ve buna ihtiyaç da duymam. Musluğu asla gürül gürül su akacak şekilde açmam. Uyandığımda en kısa sürede evden çıkmak isterim, duvarlar ve tavan beni boğar. Karavanda uyandığınızda, iki üç adım sonrası doğa, farklı bir peyzaj. Hayata bakışımıza göre karavanda yaşam bir çoğumuz için daha mutluluk verici ve haliyle daha konforlu, en azından bence. Kısmet ise belki bu sene ama olmadı seneye emekli olunca fiilen de aranıza katılacağım. Şimdilik araç konusunu irdeleyorum (motokaravan).

Etiketler
Aranıza yeni katıldım, önce biraz kendimden bahsedeyim; İsmim Ahmet, İstanbul doğumluyum,turizm sektöründen seneye emekli oluyorum. Karavanlara olan ilgim ilk olarak Antalya'da yaşarken başlamıştı. 2016 yılıydı, Konyaalti sahilde karavanlari gördüğümde arkadaşlarıma şunu demiştim "Aslında en güzel hayat işte bu,ilk bakışta ufacık bir yaşam alanı gibi gözükse de aslında koskoca bir yaşam alanları var." Tabi benimle kimse hem fikir olmamıştı. Gel zaman git zaman konuyla bazen uzaktan bazen yakından ilgilenmeye başladım. Karavan yaşamı özellikle hangi sebeplerden ötürü ilgimi çekiyor; Doğaya ne kadar yakın isem o kadar daha çok pozitif enerji alıyorum,kaldı ki doğada negatif yoktur. Yeni bir yer gördüğümde daha çok mutlu oluyorum. Örneğin yüksek katlı bir binanın içinde şehir manzarası ile uyanmaktansa, doğa içinde ki ufak bir karavan içinde uyanmak benim için daha mutluluk verici bir durum. Karavan daki yaşam alanı darlığına katılmıyorum. Stüdyo dairede oturdum ve bana hiç ufak gelmedi, hatta kullanmadığım alanlar bile vardı. Evde aynı anda iki lamba yakmam,eğer gün aydınlığı var ise lamba mümkün mertebe yakmam ve buna ihtiyaç da duymam. Musluğu asla gürül gürül su akacak şekilde açmam. Uyandığımda en kısa sürede evden çıkmak isterim, duvarlar ve tavan beni boğar. Karavanda uyandığınızda, iki üç adım sonrası doğa, farklı bir peyzaj. Hayata bakışımıza göre karavanda yaşam bir çoğumuz için daha mutluluk verici ve haliyle daha konforlu, en azından bence. Kısmet ise belki bu sene ama olmadı seneye emekli olunca fiilen de aranıza katılacağım. Şimdilik araç konusunu irdeleyorum (motokaravan).
Merhaba,
İdealinizdekine kavuşmanız dileklerimle...

Alkovenli yada Semi karavan işinizi görür, ikinci el yada videodaki gibi sıfır.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=NcwCXLv4FoM

Bu linki bilgi amaçlı gönderdim. internette tarayınca ilk karşıma bu çıktı.

Ben Çekme karavancıyım. Kendi şartlarımda SEMi, yarı entegre bir karavan çok işimi görür.
Yabancı ikinci el tercih ederdim. Bulamazsam sıfır almaya çalışırdım oda olmaz ise yabancı gibi yerli.
Hangisini alacağım ? Tabiki paranıza göre.
Seçim ile ilgili çeşitli kriterler var Bunları Motokaravan kullanan arkadaşlar daha iyi bilir.
Özellikle @Doğrucu Davut abimiz duayendir. O daha iyi bilir.

Dolaşmak Yerli yapım işiyle uğraşan firmaları gezmek gerekiyor.
En az 2 senede anca gezersiniz. Şimdiden başlayın. Fırsat buldukça gezin. Kafanızda fikir oluşunca istediğinizi alırsınız.
Çoğu firma 6 ay sonraya gün veriyor. Kolay gelsin.

Ben Çekme karavancıyım. Kendi şartlarımda SEMi, yarı entegre bir karavan çok işimi görür.
Yabancı ikinci el tercih ederdim. Bulamazsam sıfır almaya çalışırdım oda olmaz ise yabancı gibi yerli.
Seçim ile ilgili çeşitli kriterler var Bunları Motokaravan kullanan arkadaşlar daha iyi bilir.

En az 2 senede anca gezersiniz. Şimdiden başlayın. Fırsat buldukça gezin. Kafanızda fikir oluşunca istediğinizi alırsınız.
Çoğu firma 6 ay sonraya gün veriyor. Kolay

Çoğu firma 6 ay sonraya gün veriyor. Kolay gelsin.
Merhabalar, çok teşekkürler, motokaravan planlıyorum. Kriterlerim hiç yüksek değil, öyle yüksek, üst düzey donanımlar aramıyorum. Nitekim hayatı öyle yaşıyorum, lüks, büyük daireler hiç bir zaman ilgimi çekmedi. Ama seyir ettiğim güzel bir manzara benim için çok kıymetli olurdu. Muhtemelen beni en çok yoracak olan araç seçimi olacak,donanım vb ikinci sırada. Çünkü maalesef titiz biriyim,PSA grubu en çok tercih edilen ve haliyle de fiyatları da daha yüksek. Aslında bir marka daha var mercek altına aldığım; Gaz (Gazel),özellikle Sibirya'da her yerde Gazel var,minibüs, kamyonet vb,buzun üzerinde gidiyorlar, fiyatları Türkiye'de PSA grubuna göre %25 -%35 daha ekonomik. 2017 model Gazel 170 bin lira iken PSA de 250 civarında. Bakalım, artıları eksileri, dediğiniz gibi ince ince, uzun uzun tahkik etmek lazım,tekrar çok teşekkür,en önemlisi artık yolumuzu çizdik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR