Merhabalar - Evolite Excamp 4 Çift Tente Çadır Hakk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan almera41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,321

almera41

Yeni Üye
[size=10pt]Herkese Merhabalar adım Mert aranıza yeni katıldım kamp işini çok seviyorum bende hobi haline gelmiş bulunmakta geçenler çok araştırmama rağmen hepsiburada sitesinden bir çadır aldım kendime 4 kişilik çadırın şekli hoşuma gitti vede su geçirmez deniliyor doğrumudur acaba bu çadır hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler..[/size]

Çadır Özellikleri ;

Evolite eXcamp 4 PRO, Çift tenteli eXcamp 4, kubbe tipi yapısıyla yüksek irtifa kamplarına ve uzun süreli yağışlara çok uygundur. eXcamp Çadırda Kullanılan fiber poller standart pollere göre %30 daha fazla rüzgar dayanımına sahiptir, Bu çadır üç pollü yapısıyla beklenmedik hava şartları için son derece güvenilirdir.

Dört kişilik kapasiteye sahiptir.
Polleri standart fiber pollere göre %30 daha dayanıklıdır.
Çift tentelidir.
Çift yüklüklüdür
Dış tentesi %100 polyester diamond grafik kumaşı, Drytech kaplaması sayesinde PU/ 3000 mm su sütunu dayanıklılığa sahiptir.
İç tentesi Breathable %100 nefes alabilir polyesterden yapılmıştır
Zemini Polyethylene PE PU Oxford kumaştır ve su sütunu 5000 mm.dir
Isıl işlemle bantlanmış dikişleri su geçirmez özelliklidir
Ağırlığı 4.0 kg.
Polleri 7,9 ve 8,5 mm durawraptır
Paketli boyutu 60x16 cmdir
Çadırın boyutu 350x250x130 cmdir
Dış tente üzerindeki 2 adet havalandırma ile içerideki su buharının dışa aktarımı sağlanır.
Küçük eşyalarını güvende tutmak için file cepleri vardır.

Çadır linki : http://www.hepsiburada.com/liste/evolite-excamp-4-cift-tente-cadir/productDetails.aspx?productId=outbahe9205&categoryId=19102

Etiketler
Ynt: Merhabalar - Evolite Excamp 4 Çift Tente Çadır Hakk.

Bende bu sitenin üyelerine yardimci olduğunu düşünüyordum 230 küsür üye konuya girip bakmış ama herhangi bir bilgilendirme niyetli bi yorum yazmamış ben amatör kampciyim benden daha iyi ve ileri derecede bu isten anlayan abilerim ve ablalarim var kamp isinden anlayan kimse yorum yazma tenezzülunde bile bulunmamış teşekkür ederim genede iyi günler.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evolite eXcamp 4 veya 3 için bilgilendirme de bulanabilecek kimse yok mu?

Bu çadırı kullanan parmak kaldırsın lütfen... :smiley:

Merhaba
Söz konusu çadırı bilmem kullanmadım .Ama özelliklerine göre 3 saat ancak bir yağmura dayanan altı da 5 saatlıik yağmura dayanan hantal ağır bir çadır ( 4 kişilik olması sebebi ile ) Yaz için kullanılabilir gözüküyor .

Anladım kullanan kişiler çok memnunlar aldığım sitedeki yorumlara göre bakıp almıştım yağmurla ilgili kuvvetli yağışlarda herhangi bir problem olduklarıni soylemediler bilginiz için teşekkür ederim

almera41' Alıntı:
Anladım kullanan kişiler çok memnunlar aldığım sitedeki yorumlara göre bakıp almıştım yağmurla ilgili kuvvetli yağışlarda herhangi bir problem olduklarıni soylemediler bilginiz için teşekkür ederim

Sen bu ürünü aldın anladigim kadariyla.

Hiç kullandım mi. Tecrübelerini paylaşmanı rica ederim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hgksn' Alıntı:
Sen bu ürünü aldın anladigim kadariyla.

Hiç kullandım mi. Tecrübelerini paylaşmanı rica ederim

Evet çadırı aldım fakat kurmak nasip olmadı daha doğrusu işlerden dolayi açıp kuramadim salonda acmayi denedim çadır geniş olduğundan dolayı sigmadi çadır çift tenteli hiç zannetmiyorum su gecirecegini kaliteli bir tenteye sahip 14-15 haziranda Konaklamali balık avına cikacagim o zaman açıp denerim olmadi arka bahceye kurarim gitmeden bilgileride paylaşırm hepsiburada'dan aldım ordaki yorumlarada bir göz gezdirin isterseniz

Selamlar;

Biraz önce bende bu çadırdan kamp'a yeni başlayacak arkadaşım ve eşi için aldım. Fiyat performans olarak gayet makul hatta iyi olduğunu düşünüyorum. Loap Berg 3'ler 230 - 240 TL ye satılırken ki kumaş özellikleri hemen hemen aynı. 180 - 190TL fiyata yeni başlayanların daha konforlu bir kamp geçirmesini sağlayacak 250x210 gibi oldukça geniş iç hacime sahip bu çadır bence gayet uygun bir tercih.

Yüksek irtifalarda veya soğuk havalarda bu geniş iç hacimi ısıtmak görece olarak daha zor olacaktır. Fakat belirttiğim gibi kamp işine yeni başlayan kimse mumya tipi uyku tulumunda fermuarı çekilmiş halde kendine ayrılan 80 - 90cm alanda 200x140 cadırda yatmak istemez. Bu aslında biraz kademe kademe olacak bir iş. Bence başlangıç için oldukça ideal hatta sonrasında da çok abartmadığınız sürece sizi rahat ettirecek bir cadır. İyi günlerde keyifle kullanın.

Selamlar;

Güzel bir kamp oldu. Cadır 2 gün boyunca 2 yetişkin ve 1 Golden köpek tarafından kullanıldı. Hemen + ve - leri sıralayım.

+ Oldukça geniş
+ İki adet kapısı hayat kurtarıyor sıcaklarda.
+ Ön bagaj alanı oldukça geniş
+ Malzeme kalitesi fiyatına göre + hanesine yazılabilir.

- Kazıklar çok ince mutlaka daha kalın ve mukavim olanlar ile değiştirilmesi gerekir. Yurtdışından getirttiğim kazıkları verdim arkadaşlara.
- Fermuarlar güven vermedi. Ya çok dikkatli kullanılmalı veya IMC bloklarında bulunan cadırcılarda. 30-40TL karşılığında daha sağlam ve iri dişli olanlar ile değiştirilmeli...

Ben gördüklerim bunlardı.

mehmet.rafi' Alıntı:
Selamlar;

Güzel bir kamp oldu. Cadır 2 gün boyunca 2 yetişkin ve 1 Golden köpek tarafından kullanıldı. Hemen + ve - leri sıralayım.

+ Oldukça geniş
+ İki adet kapısı hayat kurtarıyor sıcaklarda.
+ Ön bagaj alanı oldukça geniş
+ Malzeme kalitesi fiyatına göre + hanesine yazılabilir.

- Kazıklar çok ince mutlaka daha kalın ve mukavim olanlar ile değiştirilmesi gerekir. Yurtdışından getirttiğim kazıkları verdim arkadaşlara.
- Fermuarlar güven vermedi. Ya çok dikkatli kullanılmalı veya IMC bloklarında bulunan cadırcılarda. 30-40TL karşılığında daha sağlam ve iri dişli olanlar ile değiştirilmeli...

Ben gördüklerim bunlardı.
yeni kamp yapmaya başlayacak kisilere bu çadırı oneriyormusunuz.

ben bu cadir ile husky bird veya board arasında kalıyorum.

arada 100 120 tl gibi fiyat farkı mevcuttur.

Yorumunuzu bekliyorum. tsk

Selamlar;

Husky Evolite'tan daha kaliteli olarak kabul edilir. Yolladığınız cadırlardan birtanesi tek girişe sahip (Husky Bird) diğeri ise Evolite exCamp gibi çift girişli. Yanlış hatırlamıyorsam Evolite exCamp serisinin tabanı 5000mm su sutünü dayanıklılığa sahipken Husky'de bu değer 6000mm yani %20 oranında tabanı suya daha dayanıklı diyebiliriz. Eğer içi oldukça geniş bir cadır istiyorsanız piyasada exCamp4 kadar geniş cadır bulamazsınız Çift giriş ve exCamp kadar geniş olmasada olur derseniz ki 210x220 geniş olarak sayılabilir Husky Boyard'a yönelebilirsiniz yok tek kişi kalıcam giriş sayısıda önemli değil derseniz Husky Bird olabilir...

Eğer bütçe yönünden sıkıntı yok ise

Husky Boyard
Evolite exCamp4
Husky Bird

mehmet.rafi' Alıntı:
Selamlar;

Husky Evolite'tan daha kaliteli olarak kabul edilir. Yolladığınız cadırlardan birtanesi tek girişe sahip (Husky Bird) diğeri ise Evolite exCamp gibi çift girişli. Yanlış hatırlamıyorsam Evolite exCamp serisinin tabanı 5000mm su sutünü dayanıklılığa sahipken Husky'de bu değer 6000mm yani %20 oranında tabanı suya daha dayanıklı diyebiliriz. Eğer içi oldukça geniş bir cadır istiyorsanız piyasada exCamp4 kadar geniş cadır bulamazsınız Çift giriş ve exCamp kadar geniş olmasada olur derseniz ki 210x220 geniş olarak sayılabilir Husky Boyard'a yönelebilirsiniz yok tek kişi kalıcam giriş sayısıda önemli değil derseniz Husky Bird olabilir...

Eğer bütçe yönünden sıkıntı yok ise

Husky Boyard
Evolite exCamp4
Husky Bird
Oncelikle bilgiler için teşekkür ederim.
Bütçe sıkıntısı yok ama ilk defa cadir kuracağım ve şık kullanmaz isem bosunada fazla para vermeden excamp mi alsam diyorum.

aklıma cadir renklerde takılıyor aslında.
excamp koyu renk olduğu için daha mı sıcak olur diye düşünüyorum. yaz ayları için.

hangisinin havalandırma daha iyidir diye arada kaldım. aslında 2 kişi kalacağım o nedenle 3 kişilik bakıyorum. geniş olmasi acisindan

Mesaj tekrar etmiş. Sildim

...

Husky yi her zaman Evolite çadıra tercih ederim..... Husky nin su geçirmezlik değerleri testlerle ve kullanıcı deneyimleri ile kendini kanıtlamıştır.. Evolite hakkındaki bu veriler sadece üretici veya ithalatçının beyanları doğrultusundadır.... Bu modeli değil fakat aynı markanın başka modellerini kamplarda inceledim... Gerek çubuklarının fiber oluşu gerek malzeme kalitesi ve gerekse su geçirmezlik değerleri ile 3 mevsim dışında kullanılmaz....Su geçirmezlik değerleri önemli değilse, yani yazın sıcak zamanlarda kamp yapacaksanız hiç bu kadar para vermeyin. Metro-Kipa gibi büyük alışveriş mağazalarının deniz ve kamp reyonlarındaki basit çadırlar da işinizi görür... Fakat bu tür çadırların zemini suya kesinlikle dayanıklı değildir. (dikkat ederseniz bu çadırların zemini jüt çuval gibi iri dokumadır ve suya ve neme dayanıklı olmayacaktır. Diğer markalı çadırların zemini üst kumaşı gibi sık ve kalın dokuma polyester kumaştır... Kolay kolay su geçirmez....) Bir önemli konu da şudur.... Evolite çadırın kamplarda güneş altında ne tepki vereceği belli olmaz.... Kısa zamanda güneşte kavrulup parçalanabilir.. kumaşın UV dayanımı ile ilgili bir durum...

tommycan' Alıntı:
Husky yi her zaman Evolite çadıra tercih ederim..... Husky nin su geçirmezlik değerleri testlerle ve kullanıcı deneyimleri ile kendini kanıtlamıştır.. Evolite hakkındaki bu veriler sadece üretici veya ithalatçının beyanları doğrultusundadır.... Bu modeli değil fakat aynı markanın başka modellerini kamplarda inceledim... Gerek çubuklarının fiber oluşu gerek malzeme kalitesi ve gerekse su geçirmezlik değerleri ile 3 mevsim dışında kullanılmaz....Su geçirmezlik değerleri önemli değilse, yani yazın sıcak zamanlarda kamp yapacaksanız hiç bu kadar para vermeyin. Metro-Kipa gibi büyük alışveriş mağazalarının deniz ve kamp reyonlarındaki basit çadırlar da işinizi görür... Fakat bu tür çadırların zemini suya kesinlikle dayanıklı değildir. (dikkat ederseniz bu çadırların zemini jüt çuval gibi iri dokumadır ve suya ve neme dayanıklı olmayacaktır. Diğer markalı çadırların zemini üst kumaşı gibi sık ve kalın dokuma polyester kumaştır... Kolay kolay su geçirmez....) Bir önemli konu da şudur.... Evolite çadırın kamplarda güneş altında ne tepki vereceği belli olmaz.... Kısa zamanda güneşte kavrulup parçalanabilir.. kumaşın UV dayanımı ile ilgili bir durum...
husky diyorsun yani

board veya bird

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR