Merhabalar....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,236

ozntan

Kamp III
Yer
izmir
uzun zamandır site üyesiyim daha çok offroad araçlarla ilgileniyorum; ancak bir süredir de kanolar üzerine okutyup araştırmaya çalışıyorum elim işe yatkın olduğundan hem boş vakitlerimi değerlendirmek adına hemde yeni bir hobi ile tanışma adına kendime ahşap bir kano yapabilirim diye düşünüyorum . ancak yolun daha en başında olduğumdan
bir proje bulup onun üzerinden teknik terimler gerekli malzemeler... yapılış çalışmaları ile ilgili bilgi almamın beni daha çabuk yetiştireceğini düşünüyorum....

bu nedenle işe proje ile başlamam gerekiyor...

A ) kano model tercihinde boy ve kilonun bir önemi varmıdır

B ) kano modelleri ile ilgili bir kaynak varmıdır buna göre proje arayacağım cünkü

1 proje nereden bulabilirim

2 satın alma yolu ile mi yapılıyor yoksa bir ücretsiz paylaşım ortamı varmıdır... ( ben olsam ücretsiz paylaşırdım )

3 kanoda kullanılan teknik terimlerle ilgili bir sözlük yada bir makale vs. varmıdır.

4 internetteki bilgi kirliliğini bir tarafa bırakırsak kano yapımı ile ilgili anlatım üzerine kurulu bir kitap yada blog varmıdır...

Etiketler
Merhaba
Iveco Daily 35e10 Van konu açtım!

Bu adreste plan var; cmamyc.com | Free stitch and glue kayak plans
indirdikten sonra NoNamePuzzle.dwg uzantılı dosyayı görebilmeniz için https://myhub.autodesk360.com bu adrese kayıt olup dosya içeriğini önce ozalitciye götürüp kağıda döktürün sonra CNC lazer kesim için 4mm marin kontra götürerek kestirip 1 mm bakır tel ile dikiş atılarak işe başlanıyor youtube videolarında "sea kayak construction" arayın bir çok yapım videolarını görerek işe başlayabilirsiniz.
Planlar NoName 4 mm kontrplak levhalar, Epoksi reçine, Epoksi macun ve 300 lük Örgü elyaf kullanın bence!
iyi çalışmalar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri