Merhba Grand Vitara Almayı Dusunuyorum Yardım Edebılırmısınız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyın3564 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,023

huseyın3564

Yeni Üye
merhaba suzukı grand vıtara almayı dusunuyorum ama ılk kez arazı aracım olucak yanlız ben ole of road fılan yapmıyacagım ole agır arazılerde kullanımım olmuycak arada ava gıtmek ıcın ve genelde sehır ıcınde kullanacagım bana yardımcı olurmusunuz butcem 50.000 tl bırde 4*2 4*4 secenegı olursa daha ıyı olur hıc anlamıyorum arazı aracından yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekur ederım hepınıze.

Etiketler

Eğer Vitara da ısrarcıysanız, 2005 ve öncesine bakmanız gerekecek. Sonraki yıllarda çıkan modellerinde hepsi sürekli dört çekerdir.
Son derece başarılı bir arazi aracıdır. Modifiye etmek isterseniz de en bol modifiye parçası bulunan arazi araçlarından biridir.
2005 öncesinde tam şasesi ile de sağlamlığı tartışılmazdır. Aramalarınızda kolay gelsin.

Eğer Vitara da ısrarcıysanız, 2005 ve öncesine bakmanız gerekecek. Sonraki yıllarda çıkan modellerinde hepsi sürekli dört çekerdir.
Son derece başarılı bir arazi aracıdır. Modifiye etmek isterseniz de en bol modifiye parçası bulunan arazi araçlarından biridir.
2005 öncesinde tam şasesi ile de sağlamlığı tartışılmazdır. Aramalarınızda kolay gelsin.
merhba peki 2006 ustu secsem surekli 4×4 olmasinin bana bi zarari olurmu yani hic bilgim yok bu konudq

4×4 olmasi surekli yakit olarak kotkutuyor aslinda ama yeni kasalarini seviyorum bide o var
Ben de aynı kaygı içerisindeydim ancak iyi araştırıp 2007 1.9 dizel GV aldım hiç de pişman değilim. Yakıt olarak da eskiden kullandığım Ford Focus ile neredeyse aynı sarfiyatı yapıyor. Zaten bakıldıında Dacia Duster dan sonra en ekonomik arazi aracı diyebiliriz. Tabi eğer dusterı arazi aracından sayıyorsak :smiley:

Ben de aynı kaygı içerisindeydim ancak iyi araştırıp 2007 1.9 dizel GV aldım hiç de pişman değilim. Yakıt olarak da eskiden kullandığım Ford Focus ile neredeyse aynı sarfiyatı yapıyor. Zaten bakıldıında Dacia Duster dan sonra en ekonomik arazi aracı diyebiliriz. Tabi eğer dusterı arazi aracından sayıyorsak :smiley:
benımde suan ford focus 2000 chıa var onu satıcam ıste yerıne vıtara dusunuyorum ozaman bende 1.9 dızel bakayım

Dizel olanda arkadaşımızın tecrübesi size yakıt olarak ışık tutacaktır.
Benzinli olanlarda ne yazık ki aynı değerleri yakalamak zor.
Tipini, görünüşünü seviyorsanız ve yakıtı da sizi üzmeyecekse neden olmasın.
Sonuçta aramızda günlük olarak V8 kullanan arkadaşlarımız bile var.

Duster, XTrail, Rav4, Terrios, Captiva ve benzerleri dört çeker olabilen araçlardır.
Arazi aracı olarak kullanmak isteyen elbette kullanabilir ama ağır devir yoktur.
Sadece bir kaplin ile dört çekere bağlanarak arka çekeri aktif hale getirebilirler.
Ayrı arazi şanzımanlarının olmaması yakıt ekonomisi için aranılan bir özelliktir.

bu mesaj ile GV 1.9 almaya hazırlık yapıyorum o zaman :smiley:

forumlardan okuduğum kadarı ile GV 1.9 dizel laguna motorunun aynısıymış ... aslı var mıdır?
ve bu laguna motoru için sıkıntılı motor almayın diyorlar..!
sizler ne dersiniz?

Arkadaşlar ben de GV DDIS kullanıcısıyım. Aracımız 127 binde aldım ve şu an 20000 i aştım ve yarın Gürcistan'a gidiyorum. 220.000 yapar dönerim. :smiley: Bendeki araçta bazı sıkıntılar çıktı. Sağolsun forumlara yazdıkları için uygun maliyetlerle çözdüm. Epey bir tecrübe sahibi olmuş olarak araçla ilgili bazı uyarılarım olacak.

Genellikle EGR arızası oluyor. EGR serviste 2800 tl civarında tutuyor, benim gibi %100 çin işi hallederseniz 400 tl civarına maloluyor ve orjinalinden çok daha sağlam oluyor. :smiley: EGR iptal ettirmek de bir seçenek..

Her ne kadar daima 4x4 olsa da aslında normal koşullarda önden çekiyor. Zorda arka devreye giriyor. Ön difrensiyel daima çalıştığı için ön difrensiyel ses yapabiliyor. Bir de yağ haznesi küçük ve yağ bakımını iyi kontrol etmemişlerse sorunu hızlandırıyor. Sıfır ön difrensiyel 7500 tl civarında, çıkması 2500-3000 tl civarında. Onlarında ötmeyecek diye garantisi yok.

Sensörler konusunda hemen hemen her yerinde sensör var. Aracı almadan mutlaka işi bilen birisine cihaza bağlatın.

Araçta herhangi bir sorun olursa mutlaka parça araştırması yapın. Çünkü motor 1.9 renault. Zaten motor kapağını kaldırdığınız zaman altındaki renault yazısını göreceksiniz. Motorla ilgili birçok parçayı renaulttan temin edebilirsiniz. Bu her parçanın uyduğu anlamına gelmiyor. sensörler başta olmak üzere birçok parçası farklı.

Araç alırken acele etmeyin. İşi bilen bir arkadaşınızdan mutlaka yardım alın.

Evet eksikleri, sıkıntıları az da olsa var ama bu fiyata bu standartta bir aracı kesinlikle bulamazsınız. Herhangi bir sorun olduğu zaman çözme olasılığınız, parça temin olasılığınız çok yüksek.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Arkadaşlar ben de GV DDIS kullanıcısıyım. Aracımız 127 binde aldım ve şu an 20000 i aştım ve yarın Gürcistan'a gidiyorum. 220.000 yapar dönerim. :smiley: Bendeki araçta bazı sıkıntılar çıktı. Sağolsun forumlara yazdıkları için uygun maliyetlerle çözdüm. Epey bir tecrübe sahibi olmuş olarak araçla ilgili bazı uyarılarım olacak.

Genellikle EGR arızası oluyor. EGR serviste 2800 tl civarında tutuyor, benim gibi %100 çin işi hallederseniz 400 tl civarına maloluyor ve orjinalinden çok daha sağlam oluyor. :smiley: EGR iptal ettirmek de bir seçenek..

Her ne kadar daima 4x4 olsa da aslında normal koşullarda önden çekiyor. Zorda arka devreye giriyor. Ön difrensiyel daima çalıştığı için ön difrensiyel ses yapabiliyor. Bir de yağ haznesi küçük ve yağ bakımını iyi kontrol etmemişlerse sorunu hızlandırıyor. Sıfır ön difrensiyel 7500 tl civarında, çıkması 2500-3000 tl civarında. Onlarında ötmeyecek diye garantisi yok.

Sensörler konusunda hemen hemen her yerinde sensör var. Aracı almadan mutlaka işi bilen birisine cihaza bağlatın.

Araçta herhangi bir sorun olursa mutlaka parça araştırması yapın. Çünkü motor 1.9 renault. Zaten motor kapağını kaldırdığınız zaman altındaki renault yazısını göreceksiniz. Motorla ilgili birçok parçayı renaulttan temin edebilirsiniz. Bu her parçanın uyduğu anlamına gelmiyor. sensörler başta olmak üzere birçok parçası farklı.

Araç alırken acele etmeyin. İşi bilen bir arkadaşınızdan mutlaka yardım alın.

Evet eksikleri, sıkıntıları az da olsa var ama bu fiyata bu standartta bir aracı kesinlikle bulamazsınız. Herhangi bir sorun olduğu zaman çözme olasılığınız, parça temin olasılığınız çok yüksek.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederiz. Subaru forester ve vitara arasında bir tercih yapacağım inşallah

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri