Mke'den Çıkma 93 Defender Almak Üzereyim. Durdurmak İçin Son Fırsat.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ctergen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,463

ctergen

kaplumbağa da yavaş gider ama tavşanı gömer
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba.

Ne yazık ki 2005 1.9 JTD Doblo ile olan uzun süreli ilişkimi sonlandırdım.

Oldum olası bu araçlar ilgimi çekmiştir. Özellikle tenteli modelleri. Askeriye yurdum insanını 3 ayda insanlıktan çıkarırken bu araçların karizmayı çizemiyorsa durup düşünmek gerekiyor. Hem eşim hem ben dağ bayır gezmeyi çok seviyoruz. işin içine 2 tanede köpek girince sıradan bir araç tabi ki işinizi görmüyor. Uzun süredir aklımda 4X4 bir araç almak var. Fakat CJ5 ile Defender arasında gidip geliyorum. İşin içine 2 köpek girince CJ5 gözüme ufak gözüktü. Haliyle tek mantıklı çözüm Defender 110 kaldı. Bir arabanın karizması sıcaktan bunaltıp, tozdan bayıltıp, uğultu içinde soğuktan dondurması olabilir mi ? oluyor işte. Çok uzun süre forumlarda gezdim. Sonra rahat batması oluşunca Defender da kara kıldım. Sonuç olarak şu an bulunduğum nokta; MKE çıkması Defender almak üzereyim. Tabi ki aracın durumu pek iç açıcı değil. Motor en azından yağ yakma evresine ulaşmamış. Bu aracı almak mantıklı mı ? İlk amacım yaz başına kadar ufak bir masraf ile trafiğe çıkartmak. (boya+TÜV den geçecek kadar toplamak) fakat kafam çok karışmış halde. 2000-3000 lira gibi bir fiyata alınan bir araç başıma ne gibi işler açacak. Kaporta iç döşeme zırnık umurumda değil. İleride başıma gelecek bir difransiyel + şanzıman problemini çoktan göze almış durumdayım. Sizce çok mu hayal kuruyorum ? Bu beni durdurmak için son haftanız. Durdurmak derken sonuçta Temmuz-Ağustos gibi zaten 15000-20000'i bir miktarı gözden çıkardım. Ya bu aracı alıp trafiğe çıkartacağım yada yaza bir operasyona girişeceğim. Görüşlerinizi şu aşamada çok değerli. Şimdiden teşekkür ederiyorum

Etiketler
Ynt: Mke'den Çıkma 93 Defender Almak Üzereyim. Durdurmak İçin Son Fırsat.

Selamlar
pekcok sey yazılıp/çizilebilir ama tek birşey belirtmek istiyorum. Bu araçların en iyi yanı, ne kadar paranız var ise, o kadar masraf ile yürür.. yani çok küçük bütçe ile yürür hale getirebilirsiniz, zira parçası ucuz, ustası bol.. Canınız istediği kadar aracı geliştirebilirsiniz, bunun sonu yok ama yukarıda da belirttiğim gibi "para yok kardeşim" dediğiniz zaman"ben de yürümüyorum" demez.. bilmiyorum, fikir verebildim mi? kararınız ne olursa olsun, hayırlı olmasını.. eger alırsanız da, çok mutlu günlerde kullanmanızı dilerim, reha

Reha Bey,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla umut var. :smiley: Ve kararım kesin. O Defender bu eve gelecek. Ankara'da usta önerebilir misiniz ?

Bir de etkinliklerinizi nasıl takip edebilirim ?

Selamlar
usta önermek yerine, hepimizin agabeyi olan MKG agabeyimizi bulmanızı öneririm.. Kendisi, "sanayinin en devamlılık arz eden" müşterisi olarak hepimizden daha tecrubelidir .. size PM olarak email adresini iletecegim.. reha

Selamlar,
Defender ile ilgili hayallerinizin gerçekleşmesi dileklerimle bir konuya vurgu yapmak istiyorum.
Defenderin karizmasını ön plana çıkartmak isterken Askeriyenin yurdum insanını üç ayda insanlıktan çıkardığı yönündeki değerlendirmenizi, maksadını aşmış bir ifade olarak kabul etmek isterim. Yoksa yurdum insanı insanlıktan çıkmaya çok yatkınmış düşüncesi ortaya çıkıyor ki bu yurdum insanına da büyük haksızlık olur diye düşünüyorum. Kısacası Defenderin Karizması konusunda söylenecek bir şey yok, ancak bunu ifade ederken ne yurdum inasının insanlığını ne de Askeriyeyi bu değerlendirmeye dahil etmesek iyi olurdu. En kısa zamanda Defender sevdanızın karşılık bulması dileklerimle...

Defender lego gibi bir araç nasıl yapmak isterseniz öyle olur.
Bu aralar mke de fiyatlar cok yüksek. Bir arkadaşım 6000 tl ye çıkardı. Şansına motor ve yürür aksamı iyi çıktı. Kaporta boya için 3000 tl harcadı. Lastik alındı elektik tesisati elden geçti şanzıman elden geçti. Döşemeler elden geçti. Yaklaşık 3 ay süren bi süreçten sonra araç muayeneden geçerek trafiğe çıktı. Totalde piyasada satılan pick up defender fiyatına geldi.
Sanayide geçirebilecek vaktiniz varsa defender toplaması gerçekten cok zevkili ama vaktim yok diyorsaniz hazirini da alıp binebilirsiniz.

tarot_12' Alıntı:
Selamlar,
Defender ile ilgili hayallerinizin gerçekleşmesi dileklerimle bir konuya vurgu yapmak istiyorum.
Defenderin karizmasını ön plana çıkartmak isterken Askeriyenin yurdum insanını üç ayda insanlıktan çıkardığı yönündeki değerlendirmenizi, maksadını aşmış bir ifade olarak kabul etmek isterim. Yoksa yurdum insanı insanlıktan çıkmaya çok yatkınmış düşüncesi ortaya çıkıyor ki bu yurdum insanına da büyük haksızlık olur diye düşünüyorum. Kısacası Defenderin Karizması konusunda söylenecek bir şey yok, ancak bunu ifade ederken ne yurdum inasının insanlığını ne de Askeriyeyi bu değerlendirmeye dahil etmesek iyi olurdu. En kısa zamanda Defender sevdanızın karşılık bulması dileklerimle...

meslek askeriye galiba :smiley:

limankalesi' Alıntı:
meslek askeriye galiba :smiley:

Murat Bey;
Alınganlığımdan kaynaklanan refleksle bu satırları yazdığımı düşünüyor olmalısınız. Evet emekli subayım, ancak önce bu yurdun insanıyım. Yurdum insanı olarak, bu kadar kısa süredeki dönüşümü görmekten duyduğum rahatsızlıktan dolayı iyi niyetle konuya vurgu yapmak istedim. Zira çok değil 20 yıl önce askerliğini yapmayana Anadoluda kız vermezlerdi, gerekçe Anadolu dilinde "adam" olmak için bu gerekliydi. Şimdi 3 ayda insanlıktan çıkartan askeriye oldu. Askerliğini yapana Anadoluda kız veriyorlar mı? Bilen var mı? :smiley:

Selamlar
"sahsen" rahatsizliginizi anliyorum.. degisimi izliyorum ve yorumda bulunmak istemiyorum.. Ama, baskasini bilmem ama ben ve cevremde hala "mehmetcik" dediginiz zaman hepimizin yuzune bir aydinlanma geliyor.. reha

reha' Alıntı:
Selamlar
"sahsen" rahatsizliginizi anliyorum.. degisimi izliyorum ve yorumda bulunmak istemiyorum.. Ama, baskasini bilmem ama ben ve cevremde hala "mehmetcik" dediginiz zaman hepimizin yuzune bir aydinlanma geliyor.. reha
+1

Herkesten özür dilerim. Asla amacım askeriyeyi kötülemek yada aşağılamak değildi. Maksadını aşan sözler olmuş. Tekrar özür dilerim.

sesezgin' Alıntı:
Defender lego gibi bir araç nasıl yapmak isterseniz öyle olur.
Bu aralar mke de fiyatlar cok yüksek. Bir arkadaşım 6000 tl ye çıkardı. Şansına motor ve yürür aksamı iyi çıktı. Kaporta boya için 3000 tl harcadı. Lastik alındı elektik tesisati elden geçti şanzıman elden geçti. Döşemeler elden geçti. Yaklaşık 3 ay süren bi süreçten sonra araç muayeneden geçerek trafiğe çıktı. Totalde piyasada satılan pick up defender fiyatına geldi.
Sanayide geçirebilecek vaktiniz varsa defender toplaması gerçekten cok zevkili ama vaktim yok diyorsaniz hazirini da alıp binebilirsiniz.

Forumlarda 2000-3000 TL civarı çıkartıp sadece boya ve elektrik tesisatında küçük bir bakım ile geçirdiklerini söyleyenler var. Umarım bende onlardan biri olabilirim. Ay sonunda doğru umarım bende Defenderimin resimlerini burada paylaşa bilirim. İlk başta da anlattığım gibi ilk amacım TÜV den geçecek kadar aracı ayağa dikmek. Kısmetse yaza tadilat işine girişeceğim.

ctergen' Alıntı:
Forumlarda 2000-3000 TL civarı çıkartıp sadece boya ve elektrik tesisatında küçük bir bakım ile geçirdiklerini söyleyenler var. Umarım bende onlardan biri olabilirim. Ay sonunda doğru umarım bende Defenderimin resimlerini burada paylaşa bilirim. İlk başta da anlattığım gibi ilk amacım TÜV den geçecek kadar aracı ayağa dikmek. Kısmetse yaza tadilat işine girişeceğim.
ctergen' Alıntı:

merhaba son ihale rakamlarından haberiniz yok galiba,,kamyonetler bile 9-10 bin tl lere gitti,,hadi siz 8000 e tl ye buldunuz kamyoneti ,,,sadece sigorta plaka ve tuv masrafınız 1500 tl ,,ufak bi bakım lazım ufak derken akü,far,lastik,elektrik (farları yakmak için) unutmayın tüv den geçmek için kapı kilitlerini bile ağır kusur sayıyorlar,, fren ,motor sıvıları vb 2000 tl,,daha motor şanzumana girmediniz düşünün,,

Bu tür konular açıldığında dayanamayıp yazıyorum , Reha bey bir konuda haklı , ben yürümem demez Defender kolay kolay ancak , kağnı gibi de yürüyebilir , Arap atı gibi de koşabilir .
İki adet Defender topladım , ikisini de kuru şase haline getirip toplamaya başladım. MKE alışları 4.250 tl (4 yıl oldu sanırım)
İlk topladığım düz dizel , her tarafı yenilendi sorunsuz yapıldı ancak hiç bir extra aksesuarı yok sade bir araç , 4 yıl önceki maliyeti 45.000tl
İkinci aracım sıfır puma motorlu ,rn380 şanzuman, td5 sistem torpido , vinç ,özel koltuk vs ... Maliyeti 2 yıl önceki rakamlarla 80.000 tl civarında ...
Defenderi 1. vitese takın ,el freninin bırakın ileri geri itikleyin yarım metre ileri yarım metre geri gidebilir , bu trafikte vites değiştirirken kat küt olarak da kendini belli eder , benim araçlar 5 cm gider gitmez bu hesap en az 5000 tl dir , ama kimseden duymazsınız ustaya gidene kadar !
Defender mi Defender , Çamurluk aynı , tavan aynı , kapı aynı ,tip aynı ... Defendere 70.000 euro verip binen de var üstelik de en doğrusunu yapan O dur .
Not: "En doğrusunu yapan ..." diye yazmışım bunu düzeltmem gerek ," bütçesi müsaitse " diye yazmam gerekirdi .
Anlatmak istediğim aslında , eğer çok büyük bir şansınız yoksa , her el düşeş atanlardan değilseniz 15-20 bin tl ye iyi bir Defender binme şansınız yok .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri