ML 320 Mercedes

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Osmanlı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,811
Pek yardımcı olamayacağım bu konuda, sadece okuyarak şöyle bir bilgiye ulaştım:

Mercedes-Benz Forum - View Single Post - Yaw Rate Sensor and ESP/BAS light

C1120 B24/15 rotary speed and lateral acceleration sensor.= yaw rate sensor(003-542-23-18)
C1142 B24/15 rotary speed and lateral acceleration sensor.= lateral speed sensor(163-542-06-18)
BU konuda makyajsiz olan modelde bende ki sensorun numarasi yaziyor... Iyice kafa karsikligi :smiley:

Neyse garanti olsun ben bendeki numaranin aynisini alayim. Sokmesi takmasi basit zaten. Vaktim olursada Low range transfer case kismini sokeyim aracin altina girip. Ama burada havalar cok sicak ve henuz bir rampa almadim araci kaldirmak icin. Belki daha sonraya birakirim onu. Garajli bir eve ciksaydim cok guzel vieo ve resimler cikartirdim sanirim.

Low range Unit 100 dolar civarina bulunabiliyor. Sensor 50 dolar civari... Baskada elzem bir sorun gorunmuyor...

Son düzenleme:

Etiketler

Bende oyle dusunuyorum. Problemleri cozersem eger ayri basliklar halinde acip insanlarin bulmasini kolaylastirmak lazim. Yillardir otomobil forumlarini kullanirim aktif olarak. Onem veriyorum boyle seylere...

Sizdeki arac kac model?

Tamponlar gövde ile aynı renk benimki ama tam makyajlı değil. 2002'lerde tamponlar değişik, alt sis farları var.

Major changes for MY2000:
· Upgraded interior (leather door panels instead of plastic, soft-touch painted surfaces, genuine wood trim instead of plastic)
· Touchshift control for the transmission
· Body-colored bumpers
· MCS radio instead of singe-DIN radio
· Revised rear seat configuration (40/60 split)

Major changes from 2001:
· Teleaid
· 4ETS+ (added ETS control with brake pedal depressed for better downhill control)
· D2B Fiber optic interface

Major Changes for 2002:
· Revised side-view mirrors
· Revised center console and window switches
· Rear seat ventilation with separate climate control
· Fully automatic front climate control with increased A/C capacity
· Bumper skins attached to body instead of frame for better fit
· Aluminum rear tailgate

Bu hafta siparisleri veririm sanirim ebay uzerinden. Once sensor isini halledecegim. Low range moduna sonra bakacagim. Tamir edilebilme durumu var mi onu arastiracagim transfer unitesinin... Yenisi 110 dolar civari gerci... Maksat keyif olsun...

Ynt: Ml 320 Mercedes

sizin aracınız sorunsuz olabilir ancak bizimki öyle olmadı maalesef ve bi çok ml sahibi arkadaşlar edindim hepimizin başını belaya sokan bi araçtı sizinki dizel o konuda yorum yapamam çünkü onlar hakkında bi bilgim yok bendeki 320 benzinli idi bela nın ta kendisi bakımlarını eksiltmemek deil konu araç arızadan her hafta serviste olduğundan bakımdan zaten çıkmıyor işte sorunda bu :smiley: neyse ben sattım kurtuldum allah kimsenin başına vermesin diyorum dediğim gibi mercedes in dizel motorları cherokee lerdede kullanıldı o motor sorunsuzdur doğrudur o konuda bişey diyemem iyi günlerde binin...
ML serisi olsun, vaya diğer doksanlı yılların Mercedes leri olsun, eğer arabadan anlamıyorsanız hepsinde problem yaşarsınız. Bu araçlara binen arkadaşlar, bu arabayı sevecek ve dilinden anlayacak. Ufak tefek bakımlarını kendi yapacak yoksa bu yaştaki arabaları sanayi ustaları bir yerini yaparken, diğer bir yerini bozar,. 99model bir ml kullanıcısı olarak 2006 yılından bu yana kullanıyorum, aracım benim ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

sizin aracınız sorunsuz olabilir ancak bizimki öyle olmadı maalesef ve bi çok ml sahibi arkadaşlar edindim hepimizin başını belaya sokan bi araçtı sizinki dizel o konuda yorum yapamam çünkü onlar hakkında bi bilgim yok bendeki 320 benzinli idi bela nın ta kendisi bakımlarını eksiltmemek deil konu araç arızadan her hafta serviste olduğundan bakımdan zaten çıkmıyor işte sorunda bu :smiley: neyse ben sattım kurtuldum allah kimsenin başına vermesin diyorum dediğim gibi mercedes in dizel motorları cherokee lerdede kullanıldı o motor sorunsuzdur doğrudur o konuda bişey diyemem iyi günlerde binin...
ML serisi olsun, vaya diğer doksanlı yılların Mercedes leri olsun, eğer arabadan anlamıyorsanız hepsinde problem yaşarsınız. Bu araçlara binen arkadaşlar, bu arabayı sevecek ve dilinden anlayacak. Ufak tefek bakımlarını kendi yapacak yoksa bu yaştaki arabaları sanayi ustaları bir yerini yaparken, diğer bir yerini bozar,. 99model bir ml kullanıcısı olarak 2006 yılından bu yana kullanıyorum, aracım benim ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

Benzinde şehir içi yakıt durumunuz nedir, ölçme şansınız oldu mu?

320, 350, 430'lar benzinli modeller. 270'ler dizel.
Bu araç, (320 için yazıyorum) ortalama %15 yakıyor, ben 16 yıldır LPG ile kullanıyorum, bu gün ki fiyatlar ile 50 ila 70 kuruş yakıyor.

Bu araç, (320 için yazıyorum) ortalama %15 yakıyor, ben 16 yıldır LPG ile kullanıyorum, bu gün ki fiyatlar ile 50 ila 70 kuruş yakıyor.
Litre olarak kaç litre yakıyorsunuz LPG'de 100 km için?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR