Mondial Rx3i Evo Abs

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tuncay doğan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,595

Tuncay doğan

Yeni Üye
Merhabalar 2022 model Mondial rx3i Evo Abs sahibiyim şu an 4000 km civarında 3 aylık sürede solo Karadeniz turu yaptim. İlk motorum benim için güzel bir deneyim oldu. Çin malı olduğu için bazı arızalar yaşadım ve halen devam ediyor.ancak beni hiç yolda birakmadi. En büyük sorunum motor sogukken debriyaja basınca stop ediyor. 4-5 tane servis gezdim ancak bu motorlar böyle demelerinden başka bir çözüm bulamadılar . Uğur motorlu araçlar ile gerek telefon gerek mail yoluyla durumu bildirdim. Alakasız ve yorucu yönlendirmeler yaptılar. 2023 baharında gezi planlarım var ve motorun sorununu çözmem gerekiyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim Tunceli'de yaşıyorum . Tabi bana yakın olması önemli ayrıca burayı merak eden olursa uygun zamanlarda misafir edebilirim .

IMG 20220606 180810

IMG 20220531 113207

IMG 20220530 183253

IMG 20220530 183244

Etiketler
mondial
Ben YBR 125 kullandım. Son derece sorunsuz bir motosikletti o motorum. Şu anda da Mondial Snappy kullanıyorum. Bununda bir sorunu yok şükür. Motosikletim stop etseydi bundan çok rahatsız olur ve o motoru değiştirirdim sonuçta.

Merhabalar 2022 model Mondial rx3i Evo Abs sahibiyim şu an 4000 km civarında 3 aylık sürede solo Karadeniz turu yaptim. İlk motorum benim için güzel bir deneyim oldu. Çin malı olduğu için bazı arızalar yaşadım ve halen devam ediyor.ancak beni hiç yolda birakmadi. En büyük sorunum motor sogukken debriyaja basınca stop ediyor. 4-5 tane servis gezdim ancak bu motorlar böyle demelerinden başka bir çözüm bulamadılar . Uğur motorlu araçlar ile gerek telefon gerek mail yoluyla durumu bildirdim. Alakasız ve yorucu yönlendirmeler yaptılar. 2023 baharında gezi planlarım var ve motorun sorununu çözmem gerekiyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim Tunceli'de yaşıyorum . Tabi bana yakın olması önemli ayrıca burayı merak eden olursa uygun zamanlarda misafir edebilirim .

Ekli dosyayı görüntüle 640853

Ekli dosyayı görüntüle 640854

Ekli dosyayı görüntüle 640855

Ekli dosyayı görüntüle 640856

Güzel yurdumun cennet köşelerinden birinde yaşıyorsun. Yaş birazcık ( ! ) ilerledi.(74) Daha genç yıllarda olsa görmek istediğim yerlerin başındaydı. Genç yıllarımda niyetlenmrdim, pkk sorunu vardı. sağlıklı yaşamlar diliyorum. Yük.Müh. A. KIR / İzmir

Öncelikle motosikletine kazasız belasız güzel günlerde binmeni temenni ederim,
Hemen her markada çin olsun olmasın kronik sorunlu motosikletler mevcut, kafan rahat olsun.
Motosikletin senin ihtiyacını karşılıyorsa sorunlarda seni yolda bırakmıyorsa devam.

Bir önceki motorum Honda CB125E idi, çok satan bir model olmasına rağmen, motor soğukken yürümezdi, çok sinir bozucu bir şey ama bu motorun karakteri de böyleydi, acil bir yere gitmeniz gerekiyor ama motor ısınana kadar cevap vermezdi, jikleli olduğu için jikle açık devam eder ısınınca kapatarak idare ettik.

Senin motor da bir şey merak ediyorum motor soğukken debriyaja basmadan evvel devri biraz yükselt, yani motor normal devri 1000dd iken 2000dd civarında gazı tutarak debriyajı sık ve yürümeye çalış, o zaman istop edecek mi ?

Sorun subap ayarından kaynaklanıyormuş fabrika 4-6 sentede ayar yapmış yeterli emme ve eksoz sirkilasyonu olmadığından stop ediyor. 6-8 olarak ayarlarlayinca sorun çözüldü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri