Mondial Rx3i Evo Deneyimlerim...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,206
980 KM LIK kullanım deneyımlerıme gelirsek,
Motoru ılk kalkıştan ıtıbaren 100 km ye kadar hızlanması gayet serii
Amortısorlerın çukurlardakı zıplamaları emmesi iyi
yol tutuşuda iyi ama lastıgı değiştirince daha da ıyı olacagına inanıyorum..
Vites aralıkları ıyı.Şehırıcınde 5 ve 6. vıtesı kullanmaya gerek kalmıyor...
Yakışı şu anda 4.5lt cıvarlarında..

Etiketler

Bugün trafıgın az oldugu güvenli oldugunu düşündüğüm yolda 0-124 km denemesi yaptım :smiley:
Rüzgar fazla oldugu için 124 km de kestim :smiley:

Benimde rx3i evo alma düşüncem vardı yeni başlayacağım motora. Fakat 2018 fiyatları oldu 19bin tl...

Bu arada çin motorlarındaki titreşimlerden bahsediliyordu bir yerde. Titreşim kaynaklı vidalar gevşiyormuş. Bunun önüne geçmek için loctite diye bir yardımcı malzeme var. Bunlardan alıp kullanın. birkaç çeşidi var. Kullanım amacına göre yüksek,orta,düşük mukavemetlileri var. Orta alsanız işinizi görür siz sökmedikçe gevşeyeceğini sanmam

Benimde rx3i evo alma düşüncem vardı yeni başlayacağım motora. Fakat 2018 fiyatları oldu 19bin tl...

Bu arada çin motorlarındaki titreşimlerden bahsediliyordu bir yerde. Titreşim kaynaklı vidalar gevşiyormuş. Bunun önüne geçmek için loctite diye bir yardımcı malzeme var. Bunlardan alıp kullanın. birkaç çeşidi var. Kullanım amacına göre yüksek,orta,düşük mukavemetlileri var. Orta alsanız işinizi görür siz sökmedikçe gevşeyeceğini sanmam
Bende vitesli motora başlangıcımı Rx3 le yaptım ve gayette memnunum..
eger butçenız fazla değilse ve uzun yola çıkmayacaksanız rx1 leri de düşünebılırsınız...

Yenılerın fıyatlarıda yurtdışındakı satış fiyatlarına bakarsak normal duzeyde.Amerıkada 2018 rx3 lerin satış fiyatı 4.295$
bunu ülkemıze uyarlarsak 4.5*4.295 =19.327 Tl yapıyor :smiley:

Yenılerın fıyatlarıda yurtdışındakı satış fiyatlarına bakarsak normal duzeyde.Amerıkada 2018 rx3 lerin satış fiyatı 4.295$
bunu ülkemıze uyarlarsak 4.5*4.295 =19.327 Tl yapıyor :smiley:

Nereden bakarsanız bakın, küçümsemek için söylemiyorum ama mondial marka bir motora 20bin verilmez. 12 13 bile fazla idi...

hondanın crf serileri var (L)20 - (rally) 24 bin tl ye sıfır olarak. Bunlara çanta takıp devam edersiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri