Motokaravan Için 0 Araç Alıp Beklemek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gemini00862 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,038

Etiketler
0 araç
foruma katılan bütün arkadaşlarıma ve yorumlarına çok teşekkür ederim,düşüncemin avantajları ve dezavantajlarıda var şüphesiz....ama bence en önemlisi " kader " saptamasıydı. Bir gün sonra bile ne olacağımızı bilemeyeceğimizden beklemenin bir anlamı yok herhalde..... en güzeli sabırla bekleyip temiz, nisbeten az km yapmış bir panelvan bulmak...ohhh be rahatladım :p:p:p:p hepiniz iyi günler dilerim...haaa bu arada böyle bir araç bulursanız kardeşinize haber verirseniz çok sevinirim...hoşçakalın
.

Hop hop nereye yahu ?...

Sorunuz fantezi karakterli olsa da foruma canlılık getirmişti, şimdi de bana eyvallah diyorsunuz.. Olmadı şimdi. :yum:
Düşünceniz yanında, hemen kalkışınızdan da zengin olduğunuz belli.. ;)

Seneler boyunca yazılanları birazcık bile okuma zahmetine katlanmadığı forumu Google sanıp, hemen ilk yazısında “Karavan yapcam bana yardım edin” şeklinde başlık açanlardan hepimize gına gelmişti zaten.
Yani o kadar kolay değil öyle çabuk bırakmayız, bizim de sizinkinden fantezi cevaplarımız var icabında...:yum:

Zaten ne demişler “ Yanlış soru değil, yanlış cevap vardır

Ama yazacağım ilk şey cevap değil bir soru.
Türkiye’de araçların vergi ve sigortasız özel arazi veya binalarda depolanması mümkün mü ? Tabi bu durumda burada bahsettiğim madde ile aracın kaportası dahil tümünün konserve edilmesi doğru olurdu.

İkincisi ise böyle bir panelvanın resmen cinsiyet değiştirmeden karavana geçmesi durumunda olası bir plan örneği. Çünkü böyle gezen sıkı karavancılarımız var. Onlara azınlık muamelesi yapmak gücüme gidiyor. Kalbim onlarla. Ya da yeni deyimiyle, en kalbi hislerimle diyeyim onlara aşağıdaki planı gönderiyorum. :yum:
Plan onların da hakkı..
.
2 Karavan2

.

2 Karavan1

.
Teoman beyin dediği gibi yukarısı hariç belki başka pencere açılmaması düşünülebilir. Buzdolabı dolap içi gizlenmiş olabileceği gibi tek tek yatak olabilen sofa, ikinci resimde görüldüğü gibi izne kadar sadece sert süngerli minderlerden de yapılabilir ? Ankaste ocak yerine dışarıda kullanılmak üzere piknik tüpü ve suyu kapağı delinmiş plastik şişeden alan, üzeri ayni tezgah tahtasıyla kapatılmış lavabo çözümü de planı zorlamamalı ?

Herneyse yeni bir başlık açıp bunları etraflıca konuşmak daha uygun olmalı. Zaten başka çizimlerim de var.

Fakat sırf modellere bakmak için gelirseniz gücenirim.
Hangi modelleri kast ettiğimi anladınız sanırım ?..:p

.

Son düzenleme:

.

Düşünceniz yanında, hemen kalkışınızdan da zengin olduğunuz belli..

.

Peş peşe gönderdiğiniz iki mesajınız arasındaki farkı bulmamızı mı istediniz ? :smiley:
Tespit ettiğim iki farktan biri ;yukarıdaki ifade ,diğeride çizimler.

.
.........
Türkiye’de araçların vergi ve sigortasız özel arazi veya binalarda depolanması mümkün mü ? Tabi bu durumda burada bahsettiğim madde ile aracın kaportası dahil tümünün konserve edilmesi doğru olurdu.
.....

.

Uzun süre kullanmayacağınız aracın, vergilerden ve sigortasıdan sıyrılmak için çekme belgesi alırsanız olur.
Çekme belgesi

Sigorta kasko muayene ve vergiden çekme belgesi ile sıyrılmak tabii ki mümkün.
en azından o maliyet düşürür :smirk: ama sonradan yeni ruhsat , yeni plaka ve trafiğe çıkış için muayene yaptırılıp ücreti ödenecek tabii.

.

Çekme belgesini yeni öğrendim, sağolun.

Ne diyeyim Allah çektirmesin size.
Çünkü Almanya’da bu iş için kaydınızın silinmesini istemekten başka yapılaçak birşey yok.. Tekrar trafiğe çıkma durumunda da ekstra ödenen birşey yok.

Hatta benim gibi aracınızı sadece kullandığınız aylar için sigorta yaptırıp vergisini ödüyorsunuz..

.

Hop hop nereye yahu ?...

Sorunuz fantezi karakterli olsa da foruma canlılık getirmişti, şimdi de bana eyvallah diyorsunuz.. Olmadı şimdi. :yum:
Düşünceniz yanında, hemen kalkışınızdan da zengin olduğunuz belli.. ;)

Seneler boyunca yazılanları birazcık bile okuma zahmetine katlanmadığı forumu Google sanıp, hemen ilk yazısında “Karavan yapcam bana yardım edin” şeklinde başlık açanlardan hepimize gına gelmişti zaten.
Yani o kadar kolay değil öyle çabuk bırakmayız, bizim de sizinkinden fantezi cevaplarımız var icabında...:yum:

Zaten ne demişler “ Yanlış soru değil, yanlış cevap vardır

İkincisi ise böyle bir panelvanın resmen cinsiyet değiştirmeden karavana geçmesi durumunda olası bir plan örneği. Çünkü böyle gezen sıkı karavancılarımız var. Onlara azınlık muamelesi yapmak gücüme gidiyor. Kalbim onlarla. Ya da yeni deyimiyle, en kalbi hislerimle diyeyim onlara aşağıdaki planı gönderiyorum. :yum:
Plan onların da hakkı..
.
Ekli dosyayı görüntüle 507604
.

Ekli dosyayı görüntüle 507603
.
Teoman beyin dediği gibi yukarısı hariç belki başka pencere açılmaması düşünülebilir. Buzdolabı dolap içi gizlenmiş olabileceği gibi tek tek yatak olabilen sofa, ikinci resimde görüldüğü gibi izne kadar sadece sert süngerli minderlerden de yapılabilir ? Ankaste ocak yerine dışarıda kullanılmak üzere piknik tüpü ve suyu kapağı delinmiş plastik şişeden alan, üzeri ayni tezgah tahtasıyla kapatılmış lavabo çözümü de planı zorlamamalı ?

Herneyse yeni bir başlık açıp bunları etraflıca konuşmak daha uygun olmalı. Zaten başka çizimlerim de var.

Fakat sırf modellere bakmak için gelirseniz gücenirim.
Hangi modelleri kast ettiğimi anladınız sanırım ?..:p

.

Değerli dostum merakınızı gidereyim yıllarca sitenize üyeydim çoğu forum konularını ayrıntılı olarak okudum, siteden kaynaklanan şifre yenilemede bir problem olunca yeni bir isimle hesap açtım, yoksa yılların " gezenbilir "cisiyim:p:p:pBunca zamandır tek tek notlar aldım hangi araba hangi izolasyon hangi mutfak gereçleri hangi firma vs? konusunda.. kafamdaki motokaravan tipi şekillenince artık harekete geçme vakti dedim ve işe koyuldum. Öncelikle şunu söyleyeyim öyle çok param yok kendi yağımda kavruluyorum o kadar. 5 yaştan eski panelvan ararken satıcıların yalanlarından midem bulandı, 100 kişi ile konuştuysam 99'u 250. 000 km lik panelvanlarına gelinlik kız muamelesi çekmeleri sinirimi bozdu, bu işe ayırdığım ciddi bir mesaide cabası. O yüzden hepinizin köküne kibrit suyu diyerek böyle bir düşünce hasıl oldu, şu anda 2018 peugot boxer o km 98.000 civarında bir fiyat verdiler, kredi ile almayı planlamıştım, tek sorun beklemikti ama en azından eline benim elinden başka birinin eli deymemiş pırıl pırıl bir motokaravanım olacaktı :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:. Birinizde yürü be oğlum arkandayız deseydi hafta sonu kaporayı yatıracaktım. Araya kadercilik, megaütopyacılık vs girince tırstım şimdi. Hem fenamı oldu bir kardeşimiz sayesinde " çekme belgesini de öğrendik. Demek ki pek megaütopya değilde ütopya desek diyorum...:tongueclosed: Değerli dostum hafta sonları için önerdiğiniz model bana göre değil ben zaten çadırımla vs hafta sonlarımı geçiriyorum, Marthın Luther King!in dediği gibi " bir hayalim var" onun peşinde koşuyorum.

Sahibinden e bakınca düşük km li araçlar var aslında. Sadece gidip doğruluğunu kontrol etmek hatta ekspertiz yaptırmak gerekir. 200₺ gibi bir ücrete bu işi yapan firmalar var.
Buyrun sizin için bulduğum araç. Bugün başlasanız en erken 2019 da biter aracınız bu da 2014 model alınabilir demektir.

GALERİ HİKMETTEN 4 ADET 2014 DUCATO 15 M3 PANELVAN HASARSIZZZ İlan No: 602445147 Fiat Ducato 15 Van Model 55.000 TL - 602445147

.

Çekme belgesini yeni öğrendim, sağolun.

Ne diyeyim Allah çektirmesin size.
Çünkü Almanya’da bu iş için kaydınızın silinmesini istemekten başka yapılaçak birşey yok.. Tekrar trafiğe çıkma durumunda da ekstra ödenen birşey yok.

Hatta benim gibi aracınızı sadece kullandığınız aylar için sigorta yaptırıp vergisini ödüyorsunuz..

Var öyle farklar sevgili ülkemizle gelişmemişler arasinda :rolleyes:

Sahibinden e bakınca düşük km li araçlar var aslında. Sadece gidip doğruluğunu kontrol etmek hatta ekspertiz yaptırmak gerekir. 200₺ gibi bir ücrete bu işi yapan firmalar var.
Buyrun sizin için bulduğum araç. Bugün başlasanız en erken 2019 da biter aracınız bu da 2014 model alınabilir demektir.

GALERİ HİKMETTEN 4 ADET 2014 DUCATO 15 M3 PANELVAN HASARSIZZZ İlan No: 602445147 Fiat Ducato 15 Van Model 55.000 TL - 602445147

Cok tesekkur ederim hocam Ben Istanbul disinda yasiyorum Istanbuldaki arkadaslarima baktiracagim gelismeleri burdan duyuracagim haydi hayirlisi

.

Demek @gemini00862 , @çakırefe imiş. :yum:
Durum anlaşıldı, fakat görüyorsunuz biz geyik peşindeyiz aslında..;)

@uysalburak ‘ın gönderdiği araçlar da Almanya’ya göre inanılmaz ucuz olmalı ? Galiba Euro’ya adaptasyon yavaş ilerliyor ?
Tabii tek tek incelemek lazım.

Mümkün olduğunca temiz kullanılmış 2014 model bulsanız, 98000 liradan kalan parayıda aracı komple elden geçirmek için harcasanız bence güvenilir bir aracınız olur. Sigorta, vergiler ve 5 yıl bekliyeceğinize bütçenizi biraz daha artırıp sıfıra yakın bir araç ortaya çıkarabilirsiniz (inşallah sallamamışımdır). Artık vazgeçmişsiniz ama bencede beklemek iyi fikir değil. Tabii sizin en başta bahsettiğiniz ilk süren olma temizliğini asla yaşayamazsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR