DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Motokaravan İçİn Psa Mi Dİğerlerİmİ

'ARAÇLAR' forumunda mbinmar tarafından 7 Aralık 2017 tarihinde açılan konu 136 kişi tarafından okunmuş, 9 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. mbinmar

mbinmar hacı mehmet

Alınan Beğeni:
    19
    UZUN ZAMANDIR İDEALİMDEKİ KARAVANI YAPMAK İÇİN ARAŞTIRMA HALİNDEYİM DİZAYNINDAN TUT İZOLASYONUNA KIŞIN ISITILMASI YAZIN SOĞUTULMASI KISACASI EN KONFORLU NASIL OLUR DİYE ARAŞTIRIYOR BAZI MALZEMELERİ YURT DIŞINDAN SİPARİŞ VERDİM ÖNCELERİ ARAÇ KONUSUNDA GRAFTER VEYA SİPRİNTER DÜŞÜNÜYORDUM (DAHA KONFORLU DAHA RAHAT DAHA SAĞLAM )ŞÖYLE BİR DEZ AVANTAJI VAR BENCEDE ÇOK ÖNEMLİ BUZDOLABI DOLAP VE MUTFAK İLE BANYO ARASINDAKİ KORİDOR 44-48 CM KALIYOR BUNUN ŞU DEZ AVANTAJI VAR 1:BUZDOLABI VE BANYO KAPISI TAM AÇILAMAZ ,2: KORİDOR DAR OLDUĞUNDAN GEÇİŞ RAHAT OLMAYACAKTIR .PSA GURUBU ARAÇLAR KORİDOR 53-57 CM KALIYOR .
    PSA MI ALAYIM GRAFTER VEYA SİPRİNTER MI ÖZELLİKLE BU İKİ TİP ARACI KULLANANLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

Etiketler:

2. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

Alınan Beğeni:
    140
    İkisi de aynı şey değilmi ? bu modellerde psa zaten , hepsinin ölçüleri aynı , çıplak şasi üzerine motokaravan yaparsan o zaman ara daha geniş olur . Benmi yanlış biliyorum acaba ?

3. makara60

makara60 Kamp I

Alınan Beğeni:
    51
    psa(ducato,citroen,peouget) crafter ve sprinter farklı araçlar.

4. makara60

makara60 Kamp I

Alınan Beğeni:
    51
    Tam olarak ne sorduğunuzu anlayamadım ama bu araçların ölçüleri bu sitede de internette de var.Eğer geniş bir karavan istiyorsanız alkovenli tek çözüm.

5. fsirin

fsirin Karavan Yönetim

Alınan Beğeni:
    534
    Kamper tarzı araçlarda en geniş araçlar PSA araçlar. 17m^3 PSA sadece 6.3m uzunluğundayken daha dar olduğundan İveco'da 17m^3 araç 7m boyunda. Sprinter Crafter ve İveco gibi araçların da arkadan itişli olması, çekiş açısından avantaj olarak ortaya çıkıyor. PSA'ların tamamı önden çekişli ama önden çekişli araçlarda da bir miktar yakıt avantajı oluyor. Zor karar kolay gelsin.

6. mbinmar

mbinmar hacı mehmet

Alınan Beğeni:
    19
    sorum şu PSA VE DİĞER PANALVAN ARAÇ KULLANIMINDA HANGİSİ KULLANIM AÇISINDAN DAHA KONFORLU İÇ MEKAN KULLANIMI VE SURUŞ VS AÇISINDAN .

7. mbinmar

mbinmar hacı mehmet

Alınan Beğeni:
    19
    PSA VE DİĞER PANALVAN VEYA MİNUBUS LERDE
    1:ARAÇ SURUŞ AÇISINDAN FARK VARMI
    2:İÇ MEKAN OLARAK DİĞER ARAÇLARDA KORİDOR ÇOK DAR OLUYOR MU
    3:BİRBİRİ İLE KARAVAN AÇISINDAN FARKLAR NELERDİR

Son düzenleme: 7 Aralık 2017

8. mbinmar

mbinmar hacı mehmet

Alınan Beğeni:
    19
    PSA DA GENİŞLİK 187 CM
    DİĞERLERİNDE 178 CM
    UZUNLUK VE YÜKSEKLİK ARAÇTAN ARACA DEĞİŞİYOR

9. mbinmar

mbinmar hacı mehmet

Alınan Beğeni:
    19

10. makara60

makara60 Kamp I

Alınan Beğeni:
    51
    Ben işim gereği her gün servis minibüscülerinin içindeyim.Aracımı da onlardan aldım.Kalite,konfor,sürüş keyfi olarak crafter ve sprinter tabiiki önde,ancak sprinterların euro5 motorlarına dikkat!kimse memnun değil.Hem genişlik,hem yakıt açısından psa grubu tercih sebebi.Ancak alacağınız arabanın en az beş yaşında olacağını göz önüne alırsanız psa grubunun daha çabuk döküleceği de aşikar.Hem ilk satın almada hem de yedek parça ve bakım masraflarında ki ciddi fark psa grubu araçları öne çıkarıyor.Ben de bu yüzden 2003 ducato tercih ettim.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...