Motokaravan Için Yüksek Tavan Araç Arıyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dryn84 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,929

dryn84

Yeni Üye
Merhabalar.

Motokaravan için araç arıyorum, 1.98 boyundayım, dolayısıyla taban ve tavan yalıtım ve zemin kaplamaları yapıldıktan sonra 2 metreye yakın bir iç yüksekliğe ihtiyacım var.
Yani aracın toplam iç yüksekliği zeminden kirişlere 210-215cm olmalı.

Araştırmalarım 17m3 bir araca ihtiyacım olacağını gösteriyor, Bildiğim kadarıyla Ducato/Boxer/Jumper üçlemesi bu kritere uyuyor.

Bunların haricinde araç önerisi olan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar.

Motokaravan için araç arıyorum, 1.98 boyundayım, dolayısıyla taban ve tavan yalıtım ve zemin kaplamaları yapıldıktan sonra 2 metreye yakın bir iç yüksekliğe ihtiyacım var.
Yani aracın toplam iç yüksekliği zeminden kirişlere 210-215cm olmalı.

Araştırmalarım 17m3 bir araca ihtiyacım olacağını gösteriyor, Bildiğim kadarıyla Ducato/Boxer/Jumper üçlemesi bu kritere uyuyor.

Bunların haricinde araç önerisi olan var mı?

Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar.
Ben bu aralar sizin gibi bir araç arayışındayım. Ailem biraz kalabalık olduğundan ve ranzalı bir sistem düşündüğümden bahsettiğiniz araçlar dışında benim bildiğim sadece iveco turbo daily kalıyor. Çok emin olmamakla birlikte iveco diğer araçlara göre üst kısımda çok daha fazla darlaşıyor. Şahsen benim ihtiyacıma ters. Ayrıca Ducato'ya göre biraz daha fazla yaktığı söylendi bana.
Ben işin prosedür kısımlarını açıkçası çok detaylı inceleyemedim. Acaba proje ruhsat gibi konular için görüşüp fiyat aldınızmı?
Kolay gelsin.
Tolga

Merhabalar Tolga bey, ben araştırma sonucunda ivecolara da baktım, en iyisi yine ducato, boxer, jumper. Proje ile ilgili şu sıralar araştırma yapıyorum. Faydalı bir bilgiye ulaşırsam, isterseniz paylaşabilirim. Kolay gelsin

Çok sağolun. Bazı forumlarda karavan yapmayı yasaklayan bir yasa tasarısının Meclis'te beklediğinden bahsediliyor. Böyle bir durum varmıdır acaba?

Böyle bir bilgiyle karşılaşmadım, eminim konuyu daha yakından takip edenler vardır belki yeni bir konu ile bilgi alabiliriz. Düşüncesi hiç hoş değil ama.

Çok sağolun. Bazı forumlarda karavan yapmayı yasaklayan bir yasa tasarısının Meclis'te beklediğinden bahsediliyor. Böyle bir durum varmıdır acaba?
26 Ekim 2017 den sonra , karavan yapımını yetki belgesi olanlar yapabilecek , kendi imkanları ile yapılamayacak diye bir duyum aldık . Sonra 1 yıl ertelendi dediler , ancak net bir bilgi yok . Her şey olabilir . Karavan yapımını tamamen yasaklama diye bir konu yok , zaten böyle bir yasa olamaz .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süleyman bey aynen yazdığınız gibi bir bilgi okudum bende. Karavancılığı bitirecek bir durumun oluşmayacağını biliyorum ama bizim gibi bu işe gönül koymuş, belli bir bütçe ile hareket etmeye çalışan kesimi üç beş şirketin eline atacak bir yasa şahsen benim hayallerimi bitirme aşamasına getirebilir. Nitekim şimdiki ortamda bile yapılan işin ederinden çok talep eden şirketler varken olası bir tekelleşmede fiyatları düşünemiyorum bile. Hakkımızda hayırlısı.

Süleyman bey aynen yazdığınız gibi bir bilgi okudum bende. Karavancılığı bitirecek bir durumun oluşmayacağını biliyorum ama bizim gibi bu işe gönül koymuş, belli bir bütçe ile hareket etmeye çalışan kesimi üç beş şirketin eline atacak bir yasa şahsen benim hayallerimi bitirme aşamasına getirebilir. Nitekim şimdiki ortamda bile yapılan işin ederinden çok talep eden şirketler varken olası bir tekelleşmede fiyatları düşünemiyorum bile. Hakkımızda hayırlısı.
Aynen katılıyorum .
Bu duyumdan sonra , ducato aracımı aceleyle Eylül-2017 de bitirip , motokaravan olarak tescil ettirdim .

İnşaallah böyle bir yönetmelik değişikliği olmaz diye dua edelim .

Karavan dernekleri gözlerini dört açsın !!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri