Motokaravan Olarak Fiat Ducato - Citroen Jumper - Peugeot Boxer Hakkında Herşey....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 251,752
2.kopruyu kullandigindan emin misiniz? Arac birinci siniftan otoban vs parasi oduyorsa ikinci kopruyu kullaniyor. Ikinci sinif ise 3.kopru diyor karayollari. Belki baskanlik secimine kadar ses cikmiyacak gibi. Emin olmak icin karayollari web sitesi incelenebilir.

Akrabalarım hususi N1 doblolarıyla 2. Köprüden geçiyorlar yıllardır. Hala da. Bir sıkıntı yaşamıyorlar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
2.kopruyu kullandigindan emin misiniz? Arac birinci siniftan otoban vs parasi oduyorsa ikinci kopruyu kullaniyor. Ikinci sinif ise 3.kopru diyor karayollari. Belki baskanlik secimine kadar ses cikmiyacak gibi. Emin olmak icin karayollari web sitesi incelenebilir.

Tekrar değiştirdilerse bilmiyorum. İlk uygulama benim dediğim şekilde idi. Sonra değiştirdilerse şaşırmam. Bu ülkede her şey yaz boz tahtası gibi oldu maalesef :'(

2. Köprüye gelmeden önce uyarılar var tabelada KAMYON-TIR ve OTOBUSLERİN GECİSİ YASAKTİR İHLAL HALİNDE 700 TL CEZAİ İSLEM YAPİLİR diye.
Ben 2. Sınıf geçen 9+1 kisilik Hususi minibüsüm ile defalarca geçtim sorun yok.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de diyorum ki 2.sinif aracla 2.kopruyu gecenlere toplu ceza gelebilir.
Doblo birinci siniftir zaten problem yok.
Lutfen asagidaki linki okuyunuz.

Kısıtlamalar ve Yasaklamalar
Bu durumda kısıtlamalara baktığımızda ;
aracınız 1.sınıf ama van tipinde ise , 1.inci köprüyü kullanamıyor .
Yani motokaravanlar 1.sınıf oluyor , ancak van tipi olduğundan , 1.inci köprüden geçemiyor . Gayet açık ve net . Demekki değişmiş .

Tamamen saçmalık. O 3. Köprü yolunu dolanana kadar çorluya gitmiş olursun düz gittiğinde. Neden halk bu kadar zor durumda bırakılıyor anlamıyorum.

2. Köprü yolu üzerinde bir sürü tabela var KAMYON OTOBÜS TIR geçemez diyor. Ben şahsen minibüs ibaresi görmedim. Hatta HGS m bitmiş dönüşte mesaj geldi ceza kesilecek dite, müşteri hizmetlerini aradım dedim hangi geçişlerde ne kadar kestiniz diye FSM den geçisimide söyledi herhangi bir sorun yok yani.
Araç Hyundai Starex Hususi Minibüs.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya bu iş yazılanlar ve uygulananlar açısından çok çelişkili. Acaba ilgilenen ve İstanbul’da yaşayan birisi bir trafik polisinden durumu öğrenip bizi de bilgilendirebilir mi? Ben de önümüzdeki hafta İstanbul’da köprü kullanacağım. Yani 3. Köprüye çıkmamak İçin Yenikapı Yalova feribotunu kullanmayı dahi düşünüyorum.

Ya bu iş yazılanlar ve uygulananlar açısından çok çelişkili. Acaba ilgilenen ve İstanbul’da yaşayan birisi bir trafik polisinden durumu öğrenip bizi de bilgilendirebilir mi? Ben de önümüzdeki hafta İstanbul’da köprü kullanacağım. Yani 3. Köprüye çıkmamak İçin Yenikapı Yalova feribotunu kullanmayı dahi düşünüyorum.

Kolayı var,e -devletten EGM ye aracınızın ruhsat bilgilerini de yazarak sorun öğrenin.Gelen cevap e-imzalı geldiği için kesindir.Ben öyle yapıyorum.Polislerin biri geçebilir dese güvenebilecekmisiniz?

Kolayı var,e -devletten EGM ye aracınızın ruhsat bilgilerini de yazarak sorun öğrenin.Gelen cevap e-imzalı geldiği için kesindir.Ben öyle yapıyorum.Polislerin biri geçebilir dese güvenebilecekmisiniz?

Şimdi baktım fakat buradan neyi görüntüleyebileceğimi söylediniz onu anlayamadım. Aracımın kamyonet olduğunu biliyorum zaten. Köprü geçişi yapabiliyor muyum onu nereden öğrenebileceğim?

Şimdi baktım fakat buradan neyi görüntüleyebileceğimi söylediniz onu anlayamadım. Aracımın kamyonet olduğunu biliyorum zaten. Köprü geçişi yapabiliyor muyum onu nereden öğrenebileceğim?

N1 kamyonetler dingil aralığına göre 1 veya 2.sınıf araç olabiliyor .
N1 1.sınıf 2.inci köprüyü kullanır .
N1 2.sınıf 2.inci köprüyü kullanamaz .

Dolayasıyle 3.üncü köprü mecburi istikamet .

İlaveten ;
HGS de N1 1.sınıf ise 2.inci köprü
HGS de N1 2.sınıf ise 3.üncü köprü

Diğer bir deyişle ;
N1 doblo ise 2.köprü
N1 Ducato ise 3.köprü

N1 kamyonetler dingil aralığına göre 1 veya 2.sınıf araç olabiliyor .
N1 1.sınıf 2.inci köprüyü kullanır .
N1 2.sınıf 2.inci köprüyü kullanamaz .

Dolayasıyle 3.üncü köprü mecburi istikamet .

İlaveten ;
HGS de N1 1.sınıf ise 2.inci köprü
HGS de N1 2.sınıf ise 3.üncü köprü

Diğer bir deyişle ;
N1 doblo ise 2.köprü
N1 Ducato ise 3.köprü

Uzun şasi transporter camlı Van. Sanırım dingilden 3. Köprü olması gerekecek o halde :/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.