Motokaravan Olarak PSA Grubu "Ekstra Yüksek Tavan" Araçlar?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,869

insel

Zirve
taiga' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-sahibinden-2006-orjinal-ozel-yapim-karavan-28863176/detay

Bu araç İstanbulda VIP araç yapan bir firmaya yaptırılmış...
Fotolardan görüntüsü derli toplu...
Sanırım yapan firma elektrik aksamını becerememiş, karavandan anlayan bir usta yapmış diye biliyorum...
Forumdan bu aracı giden gören inceleyen oldu mu?
Ben sadece sahibiyle telefonda görüştüm...
Fiyatının ciddi yüksekliği dışında karavan olarak yeterli gibi duruyor...

Benim icin ideal tasarim budur. 4 kisi yatarken uyanik olan kalksin otursun. Fiyattan anlamam. Atila Hocam daha iyi biliyor.

Etiketler
Ynt: Motokaravan Olarak PSA Grubu "Ekstra Yüksek Tavan" Araçlar?

İnsel sana hak veriyorum, ama ranzanın alt kat eni 182cm, üst kat eni 180cm..
Çekme karavanda 190cm eninde olanından kullandım, boyum 180cm olduğundan ayaklarım karşı duvara deydiği için, bir gün bir bakdım, karavanın duvarını ittirmekden yan duvar açılmış, hemen L profille 3-4 vida attık, tabiki panelvanda yan duvarı tekmelemekden açma yapamaz ama, ben 190cm'e sığamıyorum, 180cm'e hiç sığamam, mecburen hep masa grubunda yatmak zorundayım..
Benim misafirlerim, yetişkin, emekli, çocukluk arkadaşlarım çiftler, ve boylarıda %95 180cm ve üstü, yani boylu poslular, onlarıda ranzaya atıp rahatsız olmalarını istemiyorum...Ben dostlarımla, çadırla arabayla, yıllarca, dağ tepe gezdik, şimdi güzel memleketimi karavan konfaru ile köşe bucak skastamonu-afranboludan, rize-aydere, tortum şelalesinden, erzurum ispire, ikizdereye, uzungöle, ve çanakkaleden antalyaya kıyı kıyı gezmek istiyorum..
Birlikde gezmeyi planladığım dostlarım ve biz hepimiz karı koca emekliyiz, yani para kısıtlı zaman bol, haziran ayında istanbuldan çıkdıkmı ekim ayı geri döneriz artık, böyle geziler için en az 4 emekli maaşı lazım, 3-4 ay 2+2=4 yetişkinin boydan sıkışık bir yatakda rahat edemeyeceği düşüncesinden dolayı, farklı bir tasarım uygulamayı düşündüm...
Belirtilen karavan iki büyük + boyu 170cm altında iki çocuk için ideal, burada sen haklısın..

PSA l

Ranzalar araç sahibinin 2 küçük kızı içinmiş...
Hatta neden yan büyük camı açılır yapmadınız diye sorduğumda, çocuklar ellerini dışıarı çıkarır sarkabilirler, denetleyemeyiz diye korktuğumuzdan sabit tip yaptık demişti...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=62770.0

Telekom araçlarını 26 Ekim'de satıyormuş. Linki görmemiş olanlar olabilir.

atiladi' Alıntı:
İnsel sana hak veriyorum, ama ranzanın alt kat eni 182cm, üst kat eni 180cm..
Çekme karavanda 190cm eninde olanından kullandım, boyum 180cm olduğundan ayaklarım karşı duvara deydiği için, bir gün bir bakdım, karavanın duvarını ittirmekden yan duvar açılmış, hemen L profille 3-4 vida attık, tabiki panelvanda yan duvarı tekmelemekden açma yapamaz ama, ben 190cm'e sığamıyorum, 180cm'e hiç sığamam, mecburen hep masa grubunda yatmak zorundayım..
Benim misafirlerim, yetişkin, emekli, çocukluk arkadaşlarım çiftler, ve boylarıda %95 180cm ve üstü, yani boylu poslular, onlarıda ranzaya atıp rahatsız olmalarını istemiyorum...Ben dostlarımla, çadırla arabayla, yıllarca, dağ tepe gezdik, şimdi güzel memleketimi karavan konfaru ile köşe bucak skastamonu-afranboludan, rize-aydere, tortum şelalesinden, erzurum ispire, ikizdereye, uzungöle, ve çanakkaleden antalyaya kıyı kıyı gezmek istiyorum..
Birlikde gezmeyi planladığım dostlarım ve biz hepimiz karı koca emekliyiz, yani para kısıtlı zaman bol, haziran ayında istanbuldan çıkdıkmı ekim ayı geri döneriz artık, böyle geziler için en az 4 emekli maaşı lazım, 3-4 ay 2+2=4 yetişkinin boydan sıkışık bir yatakda rahat edemeyeceği düşüncesinden dolayı, farklı bir tasarım uygulamayı düşündüm...
Belirtilen karavan iki büyük + boyu 170cm altında iki çocuk için ideal, burada sen haklısın..

Simdilik halimden memnunum. Ama ilerisi icin bu tip tasarimli bir alet talebim olacaktir. İmaj karavanin yapip ve adini hatirlayamadigim bir kiralik karavan sirketinin kendini tanitmak icin Poyrazlara getirdigi karavaninda gordugum gibi yataklarin bas ve ayak tarafinin disari dogru 10 cm sabit veya seyyar genisleme uygulama fikri yatagin daha kullanisli hale getirilebilecegini gosteriyor.
Oyle basit bir islem ki, arka pencere kismina pencere olculerinde siskince bir metal kutu takildigini dusunun. İmaj iyi kivirmis.
Yoksa haklisin ben de 190 cmim. Bu boyla benim icinde zor. 160 170lik arkadaslara oyle ozeniyorum ki, bilemezsin.

Başlığı konusundan bu kez ben saptıracağım ama keşke imkan olsa da 12 m3 PSA grubu araçlar için yurtdışındaki ekstra yüksek tavanlardan getirtebilsek... 12 m3 araçlar için tüm bu tartışmaların sonu... Üstte açılabilir 2 hatta 3 kişilik yatak, altta yatak olabilen geniş bir oturma grubu, geniş duş kabini, uzun "L" biçimli mutfak ve bolca dolap...

Hatta iddia ediyorum bu modeller "alkovanlı mı, kamper mi?" tartışmalarına da son verecektir. Alkovanın ve kamperin tüm avantajlarını tek bir araçta birleştiriyor. Hatta küçük aileler için kısa şase araçlar bile tercih edilebilir.

[attachment=1]

Captured

Cem yüksek tavan takılan araç aşşağıdaki resimde gördüğün 8m3 panelvan, yani kısa şase hiç bir avantajı yok olmadığı gibi hazır 12m3 leri daha kullanışlı :smiley: resim seni aldatmasın

306332276nx

Kısa şaseler; 8 ve 10 m3 olarak, uzun şaseler de 12 m3 olarak çıkmıştı. 10 m3 ve 12 m3 olan araçlar, yüksek tavandır. Cem'in sözünü ettiği ise, ekstra yüksek tavandır. (2007 sonrası PSA araçlarda, ekstra yükek tavan fabrika çıkışı olarak var; 17 m3'lerde)
Korfu modeli, aracın içinde iki kat oluşturduğu için, çok işlevsel bir durum yaratıyor. 12 m3 PSA ile 10 m3 Ekstra yükseltilmiş PSA'yı karşılaştırmamak gerek bence; ikisi ayrı şey.. Sorun, tavanı yapabilmek; tamamen duygusal yani... Bir ara İmaj, böyle extra yüksek tavanlı birkaç kamper yapmıştı diye biliyorum.

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Kısa şaseler; 8 ve 10 m3 olarak, uzun şaseler de 12 m3 olarak çıkmıştı. 10 m3 ve 12 m3 olan araçlar, yüksek tavandır. Cem'in sözünü ettiği ise, ekstra yüksek tavandır. (2007 sonrası PSA araçlarda, ekstra yükek tavan fabrika çıkışı olarak var; 17 m3'lerde)
Korfu modeli, aracın içinde iki kat oluşturduğu için, çok işlevsel bir durum yaratıyor. 12 m3 PSA ile 10 m3 Ekstra yükseltilmiş PSA'yı karşılaştırmamak gerek bence; ikisi ayrı şey.. Sorun, tavanı yapabilmek; tamamen duygusal yani... Bir ara İmaj, böyle extra yüksek tavanlı birkaç kamper yapmıştı diye biliyorum.

Cavid Sezen

Cavid bey dikkatli bakarsanız 8m3 alçak tavan panelvan araca yüksek tavan monte edilmiş ve bu yüzden iç hacim 10m3 veya en fazla 10,5m3 olmuştur, bizim şartlarımıza bakarsanız hazır 10m3 araçlar varken bence boşuna uğraşı ve masraf

306332276nx

Xcvbnm

Ben aracı 12m3'ün yükseltilmişi sanmıştım. 12 m3 için yapılacak bu tür bir yükseltme tüm sorunları çözer.

Kısa şase için işlevsel olup olmadığı konusunu size bırakıyorum :smiley:

[attachment=1][attachment=2]

Korfu

Captured

buralpdi' Alıntı:
Cavid bey dikkatli bakarsanız 8m3 alçak tavan panelvan araca yüksek tavan monte edilmiş ve bu yüzden iç hacim 10m3 veya en fazla 10,5m3 olmuştur, bizim şartlarımıza bakarsanız hazır 10m3 araçlar varken bence boşuna uğraşı ve masraf

Levent Ustam, 8 m3 bir aracı, kimse 10 m3 yapmak için onca masrafa girmez; nasılsa hazır olanları var. Şimdi İmaj Karavanı kontrol ettim; 11 m3 yazıyor. Demek ki 8 m3 ise, 3 m3; 10 m3 ise, 1 m3 artmış. Bence konunun diğer yönünü kaçırmamak gerek; aracı iki kat olarak kullanabilmek!... ;)

http://www.imajkaravan.com/

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

Cavid Sezen

Thumb 3a3d0acedbdac834561b83ced9057745

Thumb 043bd0da0f43b8da0fa1ce6f67cf89fa

Thumb 50ecdfe73e630fc02bacf8e70dd635fb

Thumb 2256c10129cc5536203298012087c463

Thumb acb80294c56d7c96757cde00b2753844

Resimdeki Modell Korfu denen araç 10 m3 ün yükseltilmiş tavanlısı... 11.4 m3 diye geçiyor sanırım...

Lakin araçta üste çift kişilik yatak yapabildiğiniz için 12 m3 teki arka alanı yatak alanını kazanmış oluyorsunuz bu da size içeride duş-wc ve oturma grubu için ciddi yer kazandırıyor...

Yani bu yükseltilmiş 10 m3 ün yüksekliği ile 12 m3 ün yüksekliği aynı değil , aralarında 60 yada 80 cm fark var...

taiga' Alıntı:
Resimdeki Modell Korfu denen araç 10 m3 ün yükseltilmiş tavanlısı... 11.4 m3 diye geçiyor sanırım...

Haldun hocam 8m3,
10m3 üstüne o tavanı oturtamaz, orta kısımda 183cm olan genişlik 10m3ve 12m3 en yüksek noktada 150cm düşerek daralıyor

orsaalabanda' Alıntı:
Ben aracı 12m3'ün yükseltilmişi sanmıştım. 12 m3 için yapılacak bu tür bir yükseltme tüm sorunları çözer.

Bu da "kaymaklı ekmek kadayıfı" olur!... :D

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Bu da "kaymaklı ekmek kadayıfı" olur!... :D

Cavid Sezen

Hah! İşte tam ondan bahsediyorum. :D 8'di, 10'du... Hatlar karıştı boşu boşuna :smiley: Diyorum ki; Camperden daha büyük araç arayışında olanlar, çıplak şase üzerine dünya para verip entegre, semi entegre ya da alkovanlı yaptıracaklarına çok daha küçük bir maliyetle bu tavanları ithal edip taktırabilir.

Uzun soluklu geziler ve emeklilik için hep daha büyük araçlar hayal edilir ama o hantal ve araç paneline göre daha dayanıksız olan yapı kafalarda soru işareti bırakır ya...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.